Як позбавити дитину від гикавки

У вашої дитини гикавка? Ви турбуєтеся, що у вашого новонародженого сина чи доньки починається гикавка після кожного годування? Хоча гикавка у новонароджених абсолютно нормальне явище, немає нічого поганого в тому, що ви хочете допомогти малюкові від неї позбутися. Ось поради, які допоможуть зробити так, щоб гикавка пройшла швидше.
Метод 1 з 2: Позбутися від гикавки за допомогою їжі і пиття

 1. 1

  Спробуйте прикласти дитину до грудей. Гикавку викликає роздратування діафрагми. Коли дитина смокче груди, молоко надходить повільно і це може допомогти діафрагмі розслабитися і повернутися в колишнє спокійний стан.

 2. 2

  Хоча цей метод іноді вважається "бабусиними казками", деякі лікарі радять його теж. Ідея (поки не підкріплена жодними науковими дослідженнями) полягає в тому, що зусилля, потрібне для того, щоб проковтнути гранули цукру повертає діафрагму в попередній стан.
  • Примітка: спробуйте покласти трохи цукру під язик дитині і спробуйте зробити так, щоб він проковтнув його швидко, до того як він розтане.
  • Ще один спосіб зробити це: занурити соску в цукор і дати дитині в рот.

 3. 3

  Якщо гикавка виникла сама по собі, спробуйте дати дитині щось поїсти. Знову ж таки, ідея полягає в тому, що ковтання допомагає відновити нормальний стан діафрагми. Ось кілька прикладів їжі, яку ви можете дати дитині:
  • Яблучне пюре
  • Рисову кашу
  • Бананове пюре

 4. 4

  Якщо ваша дитина достатньо доросла, дайте йому попити. Багато людей радять для позбавлення від гикавки пити "навпаки" (тобто перехилившись і перебуваючи частково в положенні вниз головою), але це очевидно важко і небезпечно для дитини. Найкраще дати дитині пляшечку з водою (зі спеціальним соском, що регулює потік рідини) або навіть чашку-поильничек, якщо дитина достатньо доросла.

 5. 5

  Спробуйте укропную воду. Хоча немає клінічних доказів того, що кропова водичка допомагає позбутися гикавки, багато батьків використовують її, щоб заспокоїти кишкові кольки у дітей.
  • Розчиніть трохи укропной водички в невеликій кількості води і помістіть її в піпетку. Зверніть увагу на те, що у вашої дитини може бути алергія на один з багатьох компонентів, що входять до складу укропной води і включають в себе спирт, імбир, кріп, фенхель і ін.

Метод 2 з 2: Позбавлення від гикавки іншими способами

 1. 1

  Тримайте дитину повністю у вертикальному положенні. Постарайтеся тримати дитину на руках у вертикальному положенні або тримати його за ручки, як ви робите, щоб підняти дитини. Можливо, ваша дитина страждає від рефлюксу після прийому їжі. У цьому випадку лікарі можуть порадити тримати дитину у вертикальному положенні протягом 30 хвилин після їжі.

 2. 2

  Відволічіть дитини. Гра чи іграшка не тільки доставлять вашій дитині приємні моменти, але і можуть допомогти позбавити його від гикавки.


  • Пограйте з дитиною в гру "Ку-ку"
  • Дайте дитині брязкальце
  • Дайте дитині іграшку, яку можна пожувати

 3. 3

  Ніжно погладьте дитини по спині. Ніжне погладжування по спині може допомогти розслабити м`язи дитини, тим самим даючи можливість розслабитися і діафрагми. Почніть з попереку і погладжуйте спинку дитини у напрямку до плічках. Бажано, щоб дитина при цьому перебував у вертикальному положенні. Для досягнення результату може знадобитися кілька хвилин.

 4. 4

  Чи не пробуйте жоден з нижчеперелічених способів. Хоча це популярні народні методи боротьби з гикавкою, вони можуть випадково нанести шкоду малюку і їх краще уникати. Ці способи включають в себе:
  • Налякати дитину (те, що допомагає дорослим, часто не допомагає дітям)
  • Натиснути на джерельце
  • Натиснути на очні яблука
  • Потягнути дитини за мову

 5. 5

  Якщо нічого не допомагає, почекайте. Хоча гикавка викликає роздратування, вона майже ніколи не сигналізує про якусь серйозну проблему. Якщо гикавка у дитини триває більше, ніж кілька годин або більше доби, можете звернутися за порадою до педіатра. Але для більшості батьків кращим способом буде просто спокійно перечекати якийсь час.

Поради

 • Гикавка дитини зрештою пройде сама по собі.
 • Розмовляйте з дитиною. Коли ви говорите з дитиною, він відволікається і гикавка може пройти.

Попередження

 • Не лякайте дитину і не намагайтеся зробити так, щоб він заплакав. Хоча це і може допомогти позбавити його від гикавки, це не варто того.