Як допомогти відригнути хворій дитині

Якщо ви годуєте дитину грудьми або з пляшечки, тоді відрижка дуже важлива, оскільки вона виганяє зайве повітря, який може накопичуватися в шлунку, а також запобігає нудоту, блювоту і болі в животі. Але коли ваша дитина хворіє, тоді відрижка ще більш важлива. Почніть з кроку 1, щоб дізнатися більше.
Метод 1 з 2: Фактична відрижка у дитини

 1. 1

  Тримайте дитину через плече. Ця позиція одна з найпопулярніших і найефективніших способів для відрижки у дитини. Тримайте дитину грудьми до себе, навпроти свого плеча, потріть або м`яко натисніть на спину, поки не почуєте відрижку.
  • Іноді у немовлят може бути блювота, коли вони відригують, особливо коли дитина хвора. Тому, щоб захистити свій одяг, накиньте ганчірку, рушник або пелюшку на плече, а також зав`яжіть волосся.

 2. 2

  Використовуйте сидяче положення для дітей старшого віку. Якщо ваша дитина старше і може зручно сидіти, тоді спробуйте посадити дитину до себе на коліна, обличчям від себе. Тримайте підборіддя дитини однією рукою, а іншою потріть або м`яко постукайте по спині.
  • Оскільки у хворих дітей може бути блювота, візьміть рушник або пелюшку. У цій позиції ви можете легко підвернути тканина сорочки у дитини як нагрудник.

 3. 3

  Спробуйте помістити дитину над колінами. Інший швидкий і простий спосіб допомогти дитині відригнути - покладіть дитину на коліна обличчям вниз. Тим не менш, цей спосіб потрібно вибирати в самій крайньому випадку. Ваш праве коліно чинитиме тиск на живіт дитини, тому зверніть увагу на його сигнали. Змініть положення, якщо йому буде незручно.

 4. 4

  Нехай ваша дитина часто відригує. Не чекайте кінця годування, щоб дитина відригнув, особливо якщо він хворий. Періодично зупиняйтеся, щоб він міг вигнати зайве повітря.
  • Якщо ви звернете увагу, то побачите, що ваша дитина часто сигналізує про дискомфорт, створюючи шуми, припиняє смоктати або виглядає засмученим. Коли це відбувається, припиніть годування і відрижку вашої дитини.
  • Маленьким дітям потрібно відригувати після кожних двох унцій, особливо якщо дитина хвора. Для здорових дітей і дітей старшого віку відрижка в середині і в кінці годування - це цілком нормально.

 5. 5

  Спробуйте масаж. Якщо ваша дитина хвора і у нього виникли проблеми з відрижкою, спробуйте покласти дитину на живіт і масажуйте дуже обережно з нижньої частини хребта до лопаток. Цей рух може виштовхати зайве повітря вгору і назовні.
  • Не натискайте на живіт дитини і не масажуйте шию, оскільки у немовлят вони дуже ніжні і чутливі.

 6. 6

  Зробіть дитині теплу ванну. Якщо ваш хвора дитина не може відригнути, тоді спробуйте теплу ванну. Це допоможе розслабити м`язи вашої дитини, в тому числі в живіт, і може допомогти вашій дитині зробити відрижку.

 7. 7

  Будьте терплячі. Іноді, для того, щоб дитина відригнув, може знадобитися деякий час. Якщо ви спробували різні позиції, але все одно нічого не виходить, тоді може бути дитина ще не готовий відригнути. Продовжуйте ще протягом декількох хвилин і розгляньте такі варіанти як масаж або ванна. Потім почекайте. Ви завжди можете спробувати ще раз.

Метод 2 з 2: Як уникнути надлишків газу під час годування

 1. 1

  Помістіть дитину належним чином. Коли ваша дитина погано себе почуває, тоді дуже важливо вибрати правильне положення для годування. Переконайтеся, що ваша дитина знаходиться хоча б частково у вертикальному положенні під час годування, а не лежить. Це дозволить звести до мінімуму накопичення надлишкового повітря. 2. 2

  Давайте вашій дитині менше їжі. Коли ваша дитина хвора, тоді його краще годувати маленькими порціями кілька разів, ніж відразу завантажити шлунок великою кількістю їжі. Відрижка також повинна бути під час і після кожної маленької порції.

 3. 3

  Найчастіше годуєте дитину. Маленькі прийоми їжі допоможуть захистити шлунок хворої дитини, але при цьому він не повинен бути голодний. Якщо дитина їсть занадто жадібно, тоді він буде ковтати більше повітря, який вироблятиме більше газу і викликати нудоту.

 4. 4

  Уникайте позицій, в яких є сильний тиск на живіт дитини. Під час годування і відрижки уникайте положень, які чинять тиск на шлунок. Замість цього, обережно підніміть дитину, щоб витягнути його тіло і створити простір в шлунку. Це допоможе вашій дитині позбутися надлишкового газу.

 5. 5

  Виберіть тихе місце. Годуєте малюка в тихому місці. При спробі годувати дитину в галасливій обстановці, він буде відволікатися і нервувати, і в результаті, може ковтати занадто багато повітря. Ця проблема може загостритися, коли ваша дитина хвора.

 6. 6

  Після годування тримайте дитину вертикально. Коли ви закінчите годувати дитину, намагайтеся тримати його у вертикальному положенні не менше 30 хвилин. Це допоможе запобігти сильне зригування і блювоту. Це хороший рада для всіх дітей, але, коли ваша дитина хвора, це особливо важливо. У дітей, які хворіють, більш імовірно може бути блювота і тому у них більше шансів отримати зневоднення.

 7. 7

  Розгляньте пляшечки анти-кольок. Якщо ви годуєте дитину з пляшечки, пошукайте спеціальні пляшки анти-кольок, в яких є система впуску повітря, яка запобігає формуванню вакууму в пляшці. Тому що, якщо в пляшечці немає вакууму, тоді дитина буде смоктати менш енергійно і ковтати менше повітря. Також такі пляшечки можуть допомогти запобігти формуванню у дитини "короткого мови" від інтенсивного смоктання соски.

 8. 8

  Запитайте свого педіатра про краплях від коліків. Деяким дітям можуть знадобитися краплі (наприклад, Infacol), щоб полегшити біль у животі, викликану газами. Запитайте у педіатра, які краплі можуть вам знадобитися.

Поради

 • Коли хвора дитина відригує або ви з ним граєте, уникайте занадто великої кількості рухів. Не піднімайте дитину над головою. Ви можете випадково порушити його живіт і викликати нудоту, блювоту або болі в животі.
 • Щоб визначити, чи хворіє ваша дитина, поспостерігайте за ним, він більше плаче, відригує або рве (блювота є першою ознакою). Також, виміряйте йому температуру, але пам`ятайте, що лихоманка може бути викликана прорізуванням зубів і, може, не через що переживати. Запитайте про це у педіатра.
 • Не нехтуйте відрижкою протягом ночі. Хворим дітям, як правило, потрібно відригувати після кожного годування, тому знайдіть час, щоб допомогти дитині вигнати зайве повітря навіть серед ночі.
 • Підгузник і одяг повинні сидіти на дитині комфортно і вільно. Уникайте всього, що занадто тисне на живіт.
 • Танцюйте і похитуйте дитини з боку в бік, і це може допомогти відригнути йому, але якщо він хворий, тоді будьте обережні. Занадто багато рухів може викликати нудоту і блювоту.

Попередження

 • Якщо у вашої дитини висока температура, виглядає хворим або часто рве, тоді викличте лікаря, можливо, йому потрібно огляд.