Як вгамувати гикавку у немовляти

Гикавка є наслідком повторюваних скорочень діафрагми. Сама по собі гикавка не представляє будь-якої медичної загрози, але може викликати незначний дискомфорт, а може і виявитися симптомом лежачої глибше медичної проблеми. У більшості випадків, гикавка у немовлят викликана надлишком годування або проковтнутого немовлям повітря. Ви можете позбавити немовля від гикавки, переглянувши частоту і обсяг харчування, а також використовуючи прості способи запобігання заковтування занадто великої кількості повітря.

Кроки

 1. 1

  Зверніть увагу, коли саме немовля починає гикати. Спостереження за обставинами, за яких виникає гикавка, допоможе вам виявити тенденцію, а разом з нею і причини, а також зосередитися на вірних способи боротьби з гикавкою.
  • Запишіть час і тривалість гикавки в кожному випадку.
  • Зверніть увагу, чи не починається гикавка під час або відразу після годування.
  • Перегляньте свої записи і зверніть увагу на повторення. Приміром, немовля завжди починає гикати після годування.

 2. 2

  Перегляньте режим годування немовляти.  • Годуєте дитину частіше, але менше за обсягом. Гикавка може бути спровокована переїданням, оскільки шлунок занадто швидко розтягується, викликаючи спазм м`язів діафрагми. Зниження кількості часу кожного годування допоможе запобігти переїдання.

 3. 3

  У процесі годування робіть паузи для того, щоб немовля зміг відригнути зайве повітря. Дайте йому можливість відригнути, коли міняєте груди, якщо ви годуєте грудьми. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, дайте йому можливість відригнути після того, як він з`їсть від 60 до 90 мл. Давайте частіше можливість відригнути новонародженим немовлятам, оскільки вони за одне годування можуть з`їсти значно менше.
  • Візьміть дитину на руки вертикально, притисніть його до грудей так, щоб голова немовляти розташовувалася на вашому плечі або трохи вище.

  • Потріть або ніжно поплескайте малюка по спинці.

  • Відновіть годування після того, як немовля відригне повітря, або, якщо він цього не зробив, почекайте ще кілька хвилин. 4. 4

  Прийміть заходи, щоб дитина не ковтала зайве повітря. Заковтування повітря провокує здуття шлунка, що і є причиною гикавки.
  • Прислухайтеся під час годування до дитини. Якщо ви чуєте, що він ковтає жадібно і навіть давиться, можливо, немовля занадто поспішає і через це заковтує зайве повітря.
  • Якщо ви годуєте грудьми, переконайтеся, що дитина правильно заковтує груди. Губи немовляти повинні захоплювати не тільки сосок, але і його ареолу. Неправильне прикладання немовляти до грудей може бути причиною того, що він заковтує зайве повітря.
  • При штучному вигодовуванні, переконайтеся, що кут нахилу пляшечки становить 45 градусів. Це дозволяє повітрю всередині пляшки піднятися від соски до дна. Можливо, ви захочете використовувати вставні насадки для пляшки, що допомагають скоротити доступ повітря під час годування.
  • Тримайте малюка під час годування злегка підняти, а після годування протягом 20 хвилин вертикально. Під час годування пляшкою ідеально тримати дитину під кутом в 30-45 градусів. Вертикальне положення допомагає знизити тиск на діафрагму дитини.

 5. 5

  Припиніть годування, якщо дитина безперервно гикає. Почекайте 5-10 хвилин. Якщо малюк все ще гикає, продовжите годування. Це може допомогти припинити гикавку.

 6. 6

  Навчіться розпізнавати голодні сигнали дитини. Починайте годування до того, як малюк почне відчувати сильне почуття голоду або сильне занепокоєння. Спокійна дитина їсть повільніше голодного або перезбудженого. Дитина може також заковтнути зайве повітря під час нападу плачу.

 7. 7

  Якщо дитина прокидається вночі різко, наче від болю, а також, якщо поряд з гикавкою є такі симптоми, як блювання і біль у шлунку. Гикавка може бути ознакою гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Педіатр пропише медикаменти або дасть рекомендації щодо догляду за дитиною, що має ГЕРБ.

Поради

 • Гикавка - поширене явище серед немовлят. Більшість дітей з ростом перестають гикати, завдяки розвитку травної системи.
 • Коли ви допомагаєте дитині відригнути зайве повітря, переконайтеся, що його шлунок не відчуває тиску з боку вашого тіла. Найкраще покласти його підборіддя до себе на плече, однією рукою підтримувати його під попу, а другий легко поплескувати по спині в області грудей, але не шлунка.