Як пояснити дитині, що таке аутизм

Іноді важко пояснити маленьким дітям, що таке аутизм, якщо у їх нового брата, сестри або однокласника це гнітючий стан. У цій статті є деякі ідеї про те, як підійти до цього питання, розмовляючи з дитиною.

Кроки

 1. 1

  Якщо у дитини буде новий брат або сестра з цим станом, то спробуйте сісти і спокійно поговорити з ним. Якщо в класі вашої дитини з`явився новий учень з аутизмом або синдромом Аспергера, то поговоріть з учителем. Можливо, було б краще провести спільне обговорення в класі, оскільки діти зазвичай краще на все реагують, коли знаходяться в групі.

 2. 2

  Поясніть, чому їх новий брат / сестра / однокласник буде вести себе трохи не так, як інші діти, і скажіть їм, що інша дитина може бути дуже тихим, а може не хотіти грати або говорити з ними, але це не означає, що він поганий. Поясніть, що це його особливість і що не можна дивитися на нього звисока тільки тому, що він відрізняється.
 3. 3

  Попросіть дитину повторити те, що ви йому пояснили, і заохотите його задавати питання, які у нього є.


Поради

 • Перш ніж говорити зі своєю дитиною, проведіть дослідження, щоб розібратися в цьому питанні.
 • Дитині може бути цікаво, так що краще, щоб ви поговорили з ними про це перш, ніж він з цікавості почне задавати питання дитині з аутизмом, через що той буде почувати себе ніяково.


 • Будьте чесні, відповідаючи на їхні запитання про цей стан.

Попередження

 • Намагайтеся не перебільшувати важливість надання дитині-аутисту власного простору, інакше ваша дитина вирішить, що краще взагалі уникати такої дитини, через що той буде почувати себе в повній ізоляції. Заохочуйте дитину, щоб він розмовляв з дитиною-аутистом, якщо той хоче поговорити або ставить запитання.
 • Ваша дитина може вирішити піти задавати питання дитині, про який йде мова. М`яко перешкодить цьому, якщо ви не впевнені, що дитина-аутист не буде заперечувати говорити про це.
 • Не варто розповідати про генетику, яка лежить в основі аутизму, розкажіть тільки про особливості поведінки, інакше ви тільки заплутаєте своєї дитини.