Як розбудити дитину, щоб погодувати його

Щоб новонароджена дитина ріс і отримував необхідну їжу, важливо, щоб він їв кожні дві-три години. Однак, ви можете виявити, що, як і більшість малюків, ваша дитина весь час спить. Якщо це так, вам доведеться розбудити його, щоб погодувати.
Метод 1 з 2: Розбудіть малюка

 1. 1

  Постарайтеся розбудити малюка, коли він неміцно спить. Як і дорослі, діти можуть впадати в глибокий і неглибокий сон. Ваша дитина проходить через ці фази сну. Постарайтеся розбудити малюка, коли він неміцно спить, це буде набагато простіше, ніж вторгатися в глибокий сон. Ви можете дізнатися, коли ваша дитина знаходиться в неглибокому сні, звертаючи увагу на такі ознаки:
  • Ваш малюк рухає ротом, неначе смокче молоко.
  • Рухає ручками та ніжками.
  • Посміхається уві сні.

 2. 2

  Сядьте поряд з дитиною, якщо він знаходиться в глибокому сні. Як уже згадувалося вище, краще не будити малюка, коли він знаходиться в глибокому сні. Якщо ви хочете погодувати його, але бачите, що він глибоко спить, ви можете просто посидіти поруч і поробити щось, не створюючи шуму, поки він не почне показувати ознаки легкої фази сну.

 3. 3

  Спробуйте розбудити малюка легкими дотиками. Контакт з дитиною може допомогти дитині прокинутися. Спробуйте зняти з нього ковдру або одяг і ніжно погладити ручку малюка, поки він спить. Можна ніжно погладити голову або щічки.
  • Фізичної стимуляції, а також короткочасного впливу холоду може бути достатньо, щоб розбудити дитину.
  • Безпосередній фізичний контакт допомагає заспокоїти дитину і готує його до годівлі.
  • Можна також спробувати капнути невелика кількість молока в рот дитині. Деякі діти прокидаються від смаку молока.

 4. 4

  Візьміть малюка з ліжечка, щоб розбудити його. Якщо взяти дитину з ліжечка і тримати його у вертикальному положенні, це може допомогти йому перейти в легкий сон або навіть прокинутися.
  • Тримаючи малюка на руках, спробуйте співати або говорити, щоб розбудити його.

 5. 5

  Тримайте дитину в положенні для годування. Тримайте вашої дитини, як ніби ви збираєтеся годувати його, а потім змочіть губи малюка молоком. Це положення і смак молока можуть допомогти розбудити його.

 6. 6

  Пощекочіте ніжки або ручки малюка. Спробуйте злегка полоскотати ніжки вашої дитини, може, у вас вийде розбудити його таким чином. Ви можете також ніжно подути на обличчя або торкнутися щоки дитини.
  • Ви можете виявити, що ваша дитина рефлекторно повертає голову в ту сторону, де ви торкаєтеся його щічки, бо думає, що це ваша груди стосується його.

 7. 7

  Використовуйте прохолодну тканину, щоб розбудити вашої дитини. Зміна температури може допомогти розбудити малюка. Можна намочити шматок тканини холодною водою, а потім прикладати до голови, ніжкам або ручкам малюка.
  • Можна стягнути з малюка ковдру - це допоможе розбудити його, оскільки він несподівано відчує прохолоду.

 8. 8

  Запустіть світло в кімнату, де спить ваша дитина. Якщо ваша дитина спить в затемненій кімнаті, спробуйте запустити в неї природне світло, відкривши жалюзі. Очі вашої дитини чутливі до змін в освітленні.


  • Однак, якщо запустити занадто багато світла, ваш малюк не захоче відкривати очі, тому постарайтеся запустити трохи світла в кімнату.

 9. 9

  Створіть невеликий шум в кімнаті, де спить ваша дитина. Це не означає, що ви повинні кричати або голосно кидати речі, щоб розбудити його-спробуйте співати або говорити з партнером. Звуку ваших голосів може бути достатньо, щоб пробудити дитини.

 10. 10

  Зрозумійте важливість годування кожні дві години. Важливо, щоб ваша дитина харчувався кожні 2-3 години, щоб він був здоровим.
  • Маленький шлунок дитини може швидко перетравлювати їжу, приблизно за 90 хвилин, тому ви повинні переконатися, що його шлунок не порожній, щоб уникнути примхливості і почуття голоду у малюка.
  • Навіть якщо ваша дитина вже спить, ви повинні переконатися, що він поїв.
  • Це важливо особливо для новонароджених, які потребують годівлі кожні 2-3 години, поки не встановиться їх власний темп годування.

Метод 2 з 2: Не дайте дитині заснути під час годування

 1. 1

  Утримуйте увагу вашої дитини, коли він почав прокидатися. Після того, як дитина прокинулася, потрібно зробити все, щоб він не заснув, поки ви його погодуєте. Смійтеся, говоріть з ним і дивіться йому в очі, щоб утримати його увагу на себе.
  • Спробуйте полоскотати малюка.

 2. 2

  Намагайтеся годувати дитину в положенні, в якому він менш схильний спати. Коли ви притискуєте його до тіла, ваша теплота і серцебиття можуть приспати малюка.
  • Замість цього, тримайте малюка однією рукою і підтримуйте голову інший, тримаючи його на невеликій відстані від свого тіла.

 3. 3

  Прикладайте дитину до іншої грудей. Коли ви бачите, що ваша дитина починає втрачати інтерес і провалюється в сон, спробуйте перемістити його до іншої грудей. Цей рух не дасть малюку заснути.
  • Ви можете також спробувати прибрати сосок з рота дитини. Це допоможе розбудити малюка. Це також нагадає йому, що він все ще хоче їсти. Можна також спробувати капнути трохи молока на губи малюка.

 4. 4

  Дайте дитині відригнути. Візьміть малюка так, щоб він міг відригнути. Цей рух допоможе розбудити його і дасть можливість відригнути. Після цього поверніть дитину до грудей.

 5. 5

  Намагайтеся давати дитині більше молока. Зміни в тиску молока, яке ссе дитина, не дасть йому заснути. Можна змінити потік молока, масажуючи груди і стискаючи область навколо соска.
  • Однак, не давайте дитині дуже багато молока, оскільки він може вдавитися.


Поради

 • Пам`ятайте, по закінченню місяця ваша дитина, швидше за все, почне прокидатися сам, щоб поїсти.
 • Якщо ваша дитина народилася передчасно або з низькою вагою, дуже важливо годувати його кожні пару годин, щоб він скоріше набрав вагу.