Як допомогти дитині позбутися гикавки

Ви знаєте, що діти гикають ще в утробі матері? Ікота- досить поширене явище у дітей до року. Ікота- це невеликі скорочення в діафрагму і зазвичай гикавка швидко проходить сама по собі. Тим не менш, якщо гикавка доставляє незручність дитині чи заважає під час годування, є кілька способів, які можуть допомогти позбавитися від гикавки. Якщо ви хочете дізнатися, як прибрати гикавку у дитини, читайте далі.
Метод 1 з 3: Поміняйте режим годування

 1. 1

  Годуєте дитину меншими порціями. Коли дитина споживає багато молока, це розтягує шлунок і викликає гикавку в діафрагму. Спробуйте давати дитині в два рази менше молока, але годувати в два рази частіше. Таким чином дитина буде отримувати менше молока за одне годування і, можливо, це припинить проблему з гикавкою.

 2. 2

  Перервіть годування, щоб дати дитині можливість відригнути. Інший спосіб припинити проблему з ікотой- це дати дитині можливість відригнути в середині годування. Коли ви готові дати дитині іншу грудь для годування, зробіть невелику паузу і дайте дитині можливість відригнути, перш ніж прикласти його до інших грудей. Якщо ви годуєте з пляшечки, зробіть паузу для того, щоб дати малюкові відригнути, коли пляшечка наполовину випита. Це дасть вашій дитині можливість переварити частина молока і зменшить ймовірність перенасичення, яке викликає гикавку.

 3. 3

  Під час годувань тримайте дитину у вертикальному положенні. Шлунок дитини може занадто наповнюватися через те, що він заковтує повітря. Іноді зміна положення може допомогти вирішити цю проблему. Під час годування перекладіть малюка в більш вертикальне положення (під кутом в 30-45 градусів), щоб повітря не потрапляло в шлунок і не викликав скорочення діафрагми.

 4. 4

  Переконайтеся, що малюк правильно захоплює груди. Якщо рот малюка не прилягає щільно до соска, він, можливо, заковтує повітря під час годування. Ви чуєте булькающие звуки, коли дитина ковтає молоко під час годування? Якщо це так, вам слід постаратися зробити так, щоб дитина більш щільно захоплював груди.

 5. 5

  Годуєте з пляшечки таким способом, щоб дитина ковтала якомога менше повітря. Якщо ви будете тримати пляшечку під кутом в 45 градусів, повітря буде залишатися на дні пляшки, що зменшить ймовірність того, що дитина заковтне повітря. Ви також можете купити пляшечки, спеціально розроблені для зменшення кількості заковтуваного дитиною повітря.

Метод 2 з 3: Неперевірені способи

 1. 1

  Спробуйте трохи цукру. Немає доказів того, що цей спосіб допомагає позбутися гикавки, але спробувати його не принесе шкоди. Умочіть в невеликій кількості цукру палець або соску.Просто оближіть палець / соску і занурте в цукорницю. Дайте дитині посмоктати кілька хвилин і швидше за все гикавка піде.

 2. 2

  Попрацюйте зі спинкою дитини. Покладіть дитину на животик на підлогу і нехай він трохи посувається. Це допоможе йому позбутися від пухирців повітря, які викликають гикавку. Після цього ніжно помасажуйте спинку дитини, поки гикавка не втече.

 3. 3

  Дайте дитині можливість відригнути. Це може допомогти дитині позбутися зайвих газіков. Швидше за все після цього дитина голосно гикнеться один раз і після цього гикавка припиниться.

 4. 4

  Ніколи не застосовуйте способи, які можуть завдати шкоди дитині. Є кілька способів, які, як кажуть, допомагають припинити гикавку. Ці способи насправді не тільки не допомагають припинити гикавку, але й можуть нашкодити вашому малюкові. Ніколи не пробуйте такі способи:
  • "Налякати" гикавку за допомогою гучних звуків або налякавши дитини якимось іншим способом.


  • Вдарити дитину по спині.
  • Натиснути на очні яблука малюка.
  • Потягнути дитини за мову.

Метод 3 з 3: Визначте, чи є у вашої дитини рефлюкс.

 1. 1

  Подивіться, чи є у вашої дитини інші симптоми. Іноді гикавку викликає гастроезофагеальний рефлюкс. Це поширене стан, при якому вміст шлунка викидається в стравохід, викликаючи біль і гикавку. Якщо у вашої дитини гикавка практично весь час, цілком можливо, що причина в цьому. Ось інші симптоми, на які слід звернути увагу:
  • Кольки
  • Біль у шлунку
  • Часте зригування

 2. 2

  Порадьтеся з педіатром. Якщо ви думаєте, що у вашої дитини може бути рефлюкс, важливо порадитися з педіатром про можливе лікування. У багатьох випадках це тимчасова проблема і лікар зможе вам дати поради, як зробити, щоб рефлюкс пройшов сам по собі.


Поради

 • Якщо жоден з цих способів не допомагає, не переживайте. Гикавка з часом пройде сама по собі.