Як тримати дитину на руках

Тримати дитину на руках в перший раз може бути дуже складно, особливо якщо ви не впевнені, як це правильно робити. Ось кілька способів того, як тримати дитину. Ви можете вибрати найбільш підходящий варіант для того, щоб було зручно як вашій дитині, так і вам самим. Одним з найпоширеніших способів є підтримування дитини руками у вигляді колиски, що створює максимальне відчуття комфорту для дитини і дозволяє вам дивитися йому в очі.
Частина 1 з 2: Як навчитися тримати дитину на руках

 1. 1

  Нагніться, щоб взяти дитину на руки. Замість того, щоб піднімати дитину до вашого рівня, простіше і безпечніше нахилитися до дитини і підняти його. Це зменшить відстань, необхідну для того, щоб взяти дитину на руки.
  • Нахиляючись до дитини, ви можете налагодити зоровий контакт з дитиною, оскільки діти можуть бачити тільки на обмеженій відстані перед собою.
  • Зоровий контакт також важливий, якщо дитина засмучений, що дозволить вам заспокоїти і втішити його.

 2. 2

  Підтримуйте голову дитини, коли піднімаєте його. Коли берете дитину на руки (особливо дуже маленького), дуже важливо підтримувати голову і шию, так як маленькі діти не можуть тримати шию і голову самостійно. Найкраще піднімати дитини, коли він лежить на спині.
  • Покладіть праву руку під шию дитини біля основи голови так, щоб ваш великий палець був з одного боку особи, а інші - з іншого.

 3. 3

  Чи не здавлюйте шию. Замість цього шия і підстава голови дитини повинні вільно лежати у вас на долоні, а пальці повинні бути розкриті, щоб створити максимальну підтримку.
  • Покладіть іншу руку під спину дитини, але з іншого боку (як ніби ви хочете обійняти його). Знову розкрийте пальці для максимальної підтримки.

 4. 4

  Тримайте дитину ближче до себе для створення додаткової підтримки. Як тільки ви нагнулися над дитиною і правильно взяли його, підійміть дитину і тримайте його біля грудей. Це створює додаткову підтримку, і так вам буде легше тримати дитину на руках.

 5. 5

  Правильно візьміть руками дитини. Права рука (та, якою ви підтримуєте голову дитини) повинна знаходитися уздовж спини дитини і підтримувати голову. Вільною рукою необхідно підтримувати дитину, щоб він не скотився з вашого плеча.
  • У кінцевому рахунку, коли ви тримаєте дитину на руках, його голова повинна бути на згині вашого ліктя, а ваша права рука повинна підтримувати його спину.
  • Ноги дитини необхідно підтримувати іншою рукою, поки ви підтримуєте середню частину тіла дитини вільною рукою, що запобігає падінню.

 6. 6

  Голова дитини повинна знаходитися вище рівня ніг. При такому положенні голова дитини повинна знаходитися вище рівня ніг, так як це більш зручно як для вас, так і для дитини. Пам`ятайте, що потрібно тримати дитину ближче до тіла, але не дуже притискати його.

 7. 7

  Акуратно покладіть дитину назад. Хоча вам напевно приємно тримати дитину на руках, вам все одно рано чи пізно доведеться його покласти. Це необхідно робити у зворотному порядку!


  • Знову ж таки не забудьте нагнутися, тому що чим ближче дитина до колиски, тим менше відстані йому потрібно подолати. Деякі люди вважають за краще повністю зігнутися, перш ніж покласти дитину в ліжечко.
  • Акуратно витягніть руки з-під спини дитини, підтримуючи його голову, і покладіть його.

Частина 2 з 2: Що робити, коли ви тримаєте дитину на руках

 1. 1

  Тримайте дитину на руках, коли сидите. У певні моменти часу кожен з нас відчуває почуття страху, що він може упустити дитини. Якщо ви дійсно боїтеся цього, коли ходите або стоїте, найкраще тримати дитину на руках, коли ви сидите.
  • Поставте зручний стілець поруч з вами і сядьте відразу після того, як підійміть дитину на руки. Стілець з підлокітниками або зручне крісло чудово підійдуть.
  • Це допоможе вам відчути себе впевненіше, тому що якщо дитина почне вислизати з вашої хватки, ви можете покласти руки на підлокітник, щоб перекласти дитини в інше положення.

 2. 2

  Після цього можна почати тримати дитину стоячи. Як тільки ви звикнете правильно тримати дитину сидячи, ви можете спробувати робити це стоячи. Пізніше ви можете почати ходити з дитиною на руках. З часом ви звикнете і до цього.

 3. 3

  Спробуйте покачати дитини, перш ніж взяти його на руки. Якщо у вас непосидючий дитина, спробуйте для початку заколисати його в ковдрі, перш ніж взяти на руки.
  • Це допомагає лише заспокоїти дитину, а також повернути рівновагу, тому що дитина не буде розмахувати руками і ногами.
  • Прочитайте відповідну статтю про те, як правильно заколисувати дитину.

 4. 4

  Погодуйте дитину, поки тримайте його на руках. Найчастіше годуючі матері вважають це ідеальним становищем для годування дитини. Маленьких дітей також можна годувати з пляшечки в цьому положенні.
  • При годуванні дитини грудьми дитина має бути повернений до вас обличчям, а його рука повинна лежати уздовж тіла, щоб йому було зручніше.


Поради

 • Рекомендується тримати дитину на руках для того, щоб заспокоїти його або допомогти йому заснути. Просто злегка рухайте руками з боку в бік, щоб заколисати дитину.

Попередження

 • Слід всього мити руки, перш ніж взяти дитину на руки (особливо немовляти), так як діти дуже чутливі до бруду і бактеріям і можуть захворіти.