Як допомогти дитині відригнути повітря

Відрижка допомагає дітям випустити повітря, що потрапив в шлунок. Відрижка найбільш ефективна відразу ж після годування або між годуваннями, під час яких дитина заковтує повітря разом з молоком або їжею. Допомагаючи дитині відригнути, ви допомагаєте йому випустити це повітря, покращує травлення і допомагаєте йому відчувати себе комфортно. Зробити так, щоб дитина відригнув досить легко, якщо ви знаєте, як це зробити.
Метод 1 з 4: Спосіб 1: Дитина відригає у вас на плечі

 1. 1

  Тримайте дитину у плеча. Переконайтеся в тому, що ви підтримуєте голову і шию малюка. У вас вийде краще, якщо ви підніміть дитини вище так, щоб його живіт лежав на вашому плечі.
  • Радимо вам покласти пеленочку на плече, особливо якщо дитині менше року. Підстава стравоходу (труби, яка переносить їжу в шлунок) у таких маленьких діток ще не повністю сформовано і може трохи вийти з ладу, коли дитина відригне повітря. Це може призвести до того, що дитина сригнет їжу, але це абсолютно нормально.

 2. 2

  Поплещіть між лопатками дитини. Робіть це дуже ніжно. Поплескування повинно проводитися тільки за допомогою запястья- НЕ рухайте рукою, поплескуючи дитини, щоб він відригнув повітря.
  • Якщо ви не хочете поплескувати дитини, ви можете погладити його по спині круговими рухами руки. Хоча таке погладжування не так ефективно, часто воно призводить до потрібного результату.

 3. 3

  Коли дитина відригне, припиніть поплескувати його по спинці. Зазвичай відрижка супроводжується специфічним звуком, так що ви зрозумієте, коли потрібно припинити поплескування. Іноді звук відрижки може бути схожий на чхання, хрюкання або просто на швидке "УМП."

 4. 4

  Після того, як дитина відригне, посміхніться йому і поцілуйте.

Метод 2 з 4: Дитина відригає в положенні сидячи

 1. 1

  Посадіть дитину собі на стегно. Не забудьте про те, що потрібно підтримувати голову і шию малюка. Можете накрити себе і дитину пеленочкой на випадок, якщо малюк сригнет їжу.
  • Підтримуйте дитину спереду за груди руками, а шию і голову пальцями. Це дозволить переконатися в тому, що дитина перебуває в безпечному положенні і що ви весь час підтримуєте верхню частину його тулуба

 2. 2

  Поплескуйте, погладжуйте або злегка качайте дитину, поки він не відригне. Є кілька способів, як допомогти дитині відригнути повітря, але процес може зайняти кілька хвилин. Ці способи включають в себе:
  • Поплескування. Поплескуйте дитини дуже ніжно, використовуючи головним чином зап`ястя, а не повну силу руки.
  • Погладжування. Погладжуйте круговими рухами руки.
  • Підстрибування. Злегка піднімайте дитину вгору, а потім опускайте вниз, підтримуючи його шию.

 3. 3

  Догодуйте дитини, після того, як він відригне повітря. Можливо, вашій дитині насилу вдасться відригнути навіть один раз, а може бути йому вдасться відригнути кілька разів за одне годування. Це залежить від індивідуальних особливостей.

Метод 3 з 4: Дитина відригає в положенні лежачи

 1. 1

  Покладіть дитину собі на коліна животом вниз. Голова і шия малюка повинні бути вище рівня його тіла. Пам`ятайте про необхідність підтримувати голову і шию дитини, тримаючи руку на грудях малюка.

 2. 2

  Поплескуйте або погладжуйте дитини, поки він не відригне. Знову ж таки, це може зайняти кілька хвилин, а може статися відразу ж. Все залежить від дитини. Не кожне годування має супроводжуватися відрижкою, але якщо ваш малюк неспокійний і примхливий, можливо, що йому потрібно відригнути, а потім продовжити є.

 3. 3

  Після того, як дитина відригне, догодуйте його. Можливо, вашій дитині насилу вдасться відригнути навіть один раз, а може бути йому вдасться відригнути кілька разів за одне годування. Це залежить від індивідуальних особливостей.

Метод 4 з 4: Як полегшити процес 1. 1

  Намагайтеся годувати грудьми, а не з пляшечки. При годуванні груддю легше уникнути необхідності отригіванія повітря, так як потік молока набагато більш обмежений. При годуванні з пляшечки, діти часто заковтують повітря разом з молоком.

 2. 2

  Годуєте дитину в (більш-менш) вертикальному положенні. Тримайте дитину під кутом в 45 градусів, коли ви годуєте грудьми або з пляшечки. Це допоможе знизити ймовірність того, що дитині буде необхідно відригнути повітря, так як при такому положенні дитині легше ковтати.

 3. 3

  Намагайтеся годувати дитину частіше і меншими порціями. Довгі, великі годівлі збільшують шанс того, що дитина заковтне зайве повітря. Замість цього, намагайтеся годувати частіше і менше.

 4. 4

  Дивіться по дитині, чи потрібно йому відригнути. У перервах між смоктанням дитини, подивіться на нього і спробуйте оцінити, наскільки комфортно він себе почуває. Гримаса незручності на губках, які зазвичай виглядають по-іншому, може говорити про те, що йому потрібно відригнути повітря. Якщо малюк стає знову спокійним і розслабляється, означає, що необхідність відригнути швидше за все пройшла.

 5. 5

  Знайте, що не кожне годування супроводжується отригіваніе. Деякі діти відригують більше інших і навіть у них бувають моменти, коли вони не захочуть відригнути. У міру дорослішання вашої дитини, здатність до саморегуляції покращиться і необхідність у відрижці стане менше.

Поради

 • Поплескуйте по спинці дитини ніжно.
 • Іноді краще допомагає погладжування, а не поплескування, але робити це потрібно дуже ніжними рухами руки по спинці дитини.
 • Іноді дитина плаче тільки через повітря, що скупчився в шлунку і йому просто потрібно відригнути це повітря. Якщо ви поміняли дитині підгузник, погодували його, а він все одно плаче і ніщо не допомагає його заспокоїти, спробуйте допомогти йому відригнути.
 • Навчіться розрізняти зригування і блювоту. Те, чим дитина відригує має щільну консистенцію і невеликий обсяг, а дитина не виглядає особливо засмученим. Блювота має більш рідку консистенцію, дитина сильно плаче і видно, що йому дуже погано. Блювота небезпечна для немовлят, так як швидко призводить до зневоднення. Зателефонуйте педіатра і не лякайтеся, якщо він скаже, що вам потрібно відвезти малюка у відділення невідкладної допомоги. Залежно від того, як довго триває блювота і наскільки хворим виглядає дитина, йому можуть знадобитися антибіотики, знаходження в реанімації і / або крапельниця для запобігання / припинення дуже небезпечного для немовлят зневоднення.
 • Використовуйте пеленочку, рушник для купання або щось інше на випадок, якщо дитина відригне.

Попередження

 • Поплескувати по спинку дитини НЕЖНО! Занадто сильне поплескування може викликати незворотні пошкодження і призвести до повної або часткової втрати рухливості, порушень в розвитку або навіть до смерті.
 • НЕ кладіть дитину на плечах! Велика частина тіла дитини повинна розташовуватися у вас на грудях. Якщо ви перегне дитини занадто далеко за рівень своїх плечей, він може задихнутися між вашою спиною і спинкою стільця, на якому ви сидите або впасти на підлогу через ваше плече. Якщо це станеться, ви ніяк, жодним чином, не встигнете повернутися і вчасно його зловити!

Що вам знадобиться

 • Дитина, яка недавно поїв / попив.
 • Пелюшка, слюнявчик або рушник.
 • Стілець для того, щоб сидіти.


Cite error - $ 2