Як змусити малюка відригнути

Годуєте ви вашого першого малюка, або вже п`ятий, але щоб зрозуміти, чому малюкові комфортно, безпечно і здорово, ви можете витратити дуже багато часу. Годування дитини - це дуже інтимний момент, але його можна ускладнити, якщо у малюка гази або він не може їсти. Іноді звичайна відрижка допомагає випустити гази, і малюк почуває себе трохи краще. Змушуйте малюка відригнути, знаючи, коли йому це треба, і поклавши його в потрібну позицію.
Метод 1 з 2: Знати, коли потрібна відрижка

 1. 1

  Змушуйте його відригнути під час годування. Відрижка позбавляє малюка від повітря, який він проковтує під час їжі.
  • Пробуйте відригувати під час годування з пляшечки через кожні 60 - 90 мл.
  • Пробуйте відригувати під час годування грудьми, кожен раз коли ви міняєте одну грудь на іншу.

 2. 2

  Зупиніться і нехай дитина відригне, коли він починає турбуватися під час годування. Якщо дитина починає плакати або відмовляється їсти, то відрижка обов`язково потрібна.

 3. 3

  Нехай він відригне в кінці годування.

 4. 4

  Підніміть малюка і спробуйте зробити так, щоб він відригнув, якщо він прокидається вночі, щоб поїсти. Якщо він не хоче їсти, але все одно нервує, то можливо, у нього гази, і відрижка тут може якраз допомогти.

Метод 2 з 2: Позиції для відрижки

 1. 1

  Тримайте малюка біля грудей або плеча. Нехай його підборіддя лежить на вашому плечі, ви будете підтримувати його однією рукою і допомагати відригнути інший.
  • Сядьте рівно або встаньте, коли дитині потрібно відригнути. Ви також можете спертися на стілець.

 2. 2

  М`яко постукайте по спинці малюка. Не треба бити дитину. Навіть погладжування спинки може допомогти йому відригнути, що вам якраз і потрібно. 3. 3

  Покладіть дитину так, щоб він сидів на ваших колінах. Вам потрібно підтримувати його голову, шию і спину, так як малюки самі цього ще не вміють.
  • Покладіть підборіддя дитини на долоню однієї руки, в той час як інша долоня буде на грудях у дитини. Другою рукою поплещіть ніжно по спинці малюка, поки ви не дочекаєтеся відрижки.
  • Перевірте позицію вашої руки. Переконайтеся, що ви не перекриває горло і не утруднює дихання малюкові.

 4. 4

  Покладіть малюка на животик. Ви можете покласти його на ваші коліна і м`яко поплескати його по спинці.
  • Тримайте його головку вище грудей, щоб відрижка вийшла швидше.

 5. 5

  Спробуйте різні позиції, якщо вам ніщо не допомагає.


Поради

 • Тримайте поблизу тканинний підгузник, рушник або ковдрочку. Деяких малюків трохи рве, коли вони блює, так що вам потрібно захистити одяг.

Попередження

 • Поговоріть з вашим педіатром, якщо у малюка є проблеми з їжею або відрижкою. Якщо у малюка кольки, або він плаче більше 3 годин на день, то вам також потрібно звернутися до педіатра.