Як визначити достатню причину для звільнення

Ви відчуваєте, що пора піти зі своєї роботи і рушити далі? Можливо, у вас вже є план - прийняти нову пропозицію або продовжити освіту - а може бути, у вас і немає ясної картини, що робити після звільнення. У будь-якому випадку, перш ніж ви напишете заяву, мудрим кроком буде зупинитися і подумати, чому ви хочете піти. Ви хочете проаналізувати ситуацію і визначити, чи вірні у вас причини, щоб звільнитися? Прочитайте цю статтю.
Частина 1 з 4: Думайте про кар`єрні плани

 1. 1

  Задайте собі питання, чи має сенс для вас поточна робота. Згадайте роботи, які у вас були раніше, подумайте про поточну і про плани на майбутнє. Чи є ваша поточна робота кроком у правильному напрямку? Тут вам потрібно бути, щоб досягти своїх цілей?
  • Якщо ваша робота не має особливого сенсу - якщо, приміром, ви цілий день сортуєте листи, маючи диплом бухгалтера і мріючи стати аудитором - то це серйозна причина змінити роботу.

  • Якщо ваша робота досить вписується в кар`єрні плани, вам слід продовжити аналіз далі. Чому ви хочете піти? Ви готові до більшої відповідальності? Вам потрібен новий виклик?

 2. 2

  Подумайте, чи не хочете ви змінити професію. Якщо ви втратили інтерес до своєї поточної роботи і відчуваєте сильне почуття, що готові до змін, можливо, прийшла пора змінити професію. Можливо, ви починали як продавець-консультант, але усвідомили, що вас тягне до технологій - ви можете розглянути варіант отримання кваліфікації в галузі ІТ.

 3. 3

  Подумайте, чи дає вам поточна робота простір для росту. Чи забезпечує вона вам можливості збільшувати знання через навчання новим навичкам або управлінське навчання? Чи надає вона можливості просування по кар`єрних сходах і збільшення відповідальності? Якщо у вас є бажання рости і розвиватися, але поточна робота вам цього не дозволяє, можливо, прийшла пора пошукати нового роботодавця.

 4. 4

  Поміркуйте над своїм суб`єктивним відчуттям цінності. Ви відчуваєте, що вас недооцінюють? Вам недоплачують? Якщо ви вважаєте, що ваші зусилля і внесок в компанію невизнання і не отримують достатньої компенсації, можливо, пора перейти на іншу посаду.
  • Якщо ви невпевнені в тому, яку повинні отримувати зарплату, проконсультуйтеся щодо даних по середній заробітній платі у вашій посаді.

 5. 5

  Оцініть майбутнє своєї компанії. Якщо майбутнє вашої компанії невизначено, ви можете відчувати себе некомфортно і невпевнено. У подібній ситуації має сенс підшукати іншого роботодавця, щоб ваше кар`єрний розвиток не залежало від ситуації в компанії. До дестабілізуючим чинникам ставляться:
  • ймовірність того, що компанія буде продана, придбана і схильна злиття з іншою організацією. Коли компанія проходить через подібного роду зміни, існує реальна можливість скорочення штата- від вашого роботодавця можуть зажадати скорочення чисельності співробітників і підвищення ефективності.

  • нестабільна фінансова ситуація або тенденція скорочення бюджетів. Компанія, що має фінансові проблеми, буде шукати способи зниження витрат будь-яким можливим шляхом, включаючи скорочення робочих місць, зниження рівня заробітної плати або припинення соціальних пільг.

  • недавнє скорочення штатів. Якщо компанія почала скорочувати велика кількість співробітників, майбутнє стає невизначеним. Всі дивуються, що чекає їх далі.

Частина 2 з 4: Оцініть своє моральний і фізичний стан

 1. 1

  Задайте собі питання, чи не перегоріли ви. Якщо ваша робота провокує стільки стресу, що ви фізично, морально і емоційно виснажені, можливо, пора змінити роботу. На кону ваше здоров`я. Ознаки вигоряння включають в себе:
  • нестача енергії

  • зниження продуктивності

  • збільшення втоми і цинізму

  • недолік терпіння

  • труднощі з мотивацією себе на новий робочий день  • відчуття розчарування у своїй роботі

  • зміни в апетиті і сні

  • болю в шиї і спині, головні болі

 2. 2

  Оцініть свій рівень стресу. Багато співробітників перебувають у стані хронічного стресу, але ще не перегоріли повністю. Це ваша ситуація? Цілком нормально відчувати час від часу сильний рівень стресу, але тривалі періоди серйозного стресу виразно здатні завдати шкоди вашому організму і привести в стан вигоряння. Запитайте себе, що саме викликає у вас стрес і чи існує ймовірність, що ситуація зміниться на краще. Якщо знизити рівень стресу неможливо або він залежить від того, що не перебуває під вашим контролем, можливо, прийшла пора щось змінити. Такі фактори можуть включати в себе:
  • конфлікт стилів управління. Якщо ваш керівник схильний до надмірного контролю, а ви відчуваєте тривогу і втрачаєте рівновагу, коли хтось постійно стоїть у вас за спиною, можливо, пора пошукати нову роботу.

  • занадто динамічне середовище. Якщо ви комфортніше почуваєте себе в менш вибагливою середовищі, компанія, яка очікує постійної динамічної роботи може привести вас в стан сильного стресу.

  • збільшення роботи без перспективи полегшення. Якщо здається, що ваша робота ніколи не перестане збільшуватися, а ваш керівник не здатний дати хоч якусь перепочинок, ваш рівень стресу буде також постійно зростати.

 3. 3

  Усвідомте необхідність нового виклику. Якщо на поточній роботі вам нудно, ви не будете мотивувати на успіх. Запитайте, чи готові ви до нового виклику. Якщо так, а ваш роботодавець не може надати вам нові можливості, значить, прийшла пора пошукати роботу десь ще.

 4. 4

  Оцініть ризики для свого фізичного здоров`я. Багато видів роботи являють собою серйозний ризик для здоров`я. Будь то робота з отруйними хімікатами або робота на висоті, абсолютно зрозуміло, якщо ви, оцінюючи ці ризики, хочете знайти щось менш небезпечне. Якщо вам некомфортен рівень ризику на поточній роботі, пошукайте нову.

Частина 3 з 4: Розгляньте зміни в способі життя

 1. 1

  Подумайте про свою освіту. Отримання вищої освіти з метою кар`єрного підвищення в довгостроковій перспективі - цілком доречна причина, щоб звільнитися з поточної роботи. Повернення до навчання вимагає часу і усілій- це може бути занадто великим навантаженням укупі із зайнятістю на повний робочий день.

 2. 2

  Подумайте про життя своєї родини. Як чоловіки, так і жінки повинні розглядати варіант перебування вдома з метою турботи про сім`ю. Бути вдома з дітьми протягом дня замість того, щоб віддавати їх в дитячий сад - гідний вибір. Ви хочете бути батьком на повний робочий день? Якщо так, то поговоріть зі своїм чоловіком, щоб вирішити, чи можливо це, з фінансової точки зору.

 3. 3

  Місце проживання як фактор. Якщо ви плануєте змінити місце проживання, так що продовжувати поточну роботу не представляється можливим, дізнайтеся про можливі варіанти, можливо, вас зможуть перевести. Якщо ні, тоді саме час почати шукати роботу в новому місці проживання.

Частина 4 з 4: Обміркуйте вихід на пенсію

 1. 1

  Подумайте над можливістю відстрочити вихід на пенсію. У більшості випадку, ви не зобов`язані йти на пенсію лише тому, що досягли певного віку. Відстрочити пенсію може бути вигідно, з точки зору фінансів, і ви, можливо, комфортніше себе почуваєте, якщо залишаєтеся продуктивним членом суспільства. Якщо ви не готові, не залишайте роботу.

 2. 2

  Обговоріть варіанти з фінансовим консультантом. Якщо ви розглядаєте варіант відходу на пенсію, вам слід поговорити з професіоналом, який допоможе вам оцінити свої фінанси. Дізнайтеся розмір щомісячних пенсійних виплат і вирішите, чи буде вам цього достатньо.

 3. 3

  Подумайте про те, що ви будете робити після звільнення. Багато людей відчувають себе вдома вкрай незатишно. Подумайте, наскільки велика ймовірність, що ви занудьгуєте або будете почувати себе самотньо, якщо не будете працювати кожен день. Чи не звільняйтеся, поки не будете впевнені, що дійсно вважаєте за краще не працювати.

 4. 4

  Поговоріть зі своїм чоловіком. Вихід на пенсію - серйозний крок, і, в ідеалі, ви повинні разом зі своїм чоловіком прийняти рішення щодо того, коли буде краще піти на пенсію. Якщо ви хочете звільнитися, підготуйтеся фінансово, обговоріть свої плани з партнером, і звільняйтеся.

Поради

 • Чи не звільняйтеся під впливом тимчасового імпульсу. Які б не були ваші причини, вам потрібно приділити час їх оцінці, а потім опрацювати свої майбутні плани.