Як поводитися на співбесіді при прийомі на роботу

Кожне співбесіду по-своєму унікальне, але все ж існують загальні принципи та поради, які підходять для будь-якого співбесіди на будь-яку посаду. Самий часто задається питання на співбесіді звучить так: «Назвіться. Опишіть себе ». Відповідаючи на це і інші питання, не випускайте з уваги наступні моменти, і роботодавець почне розглядати вас як цінне придбання для компанії вже в процесі співбесіди.
Як правильно себе подати в процесі співбесіди

 1. 1

  Будьте тим самим людиною. Компанії наймають співробітників тільки на вакантні позиції. Іншими словами, якщо керівник відчуває, що компанія не може працювати максимально ефективно при існуючому штаті співробітників, то він оголошує про відкрилася вакансії, яку необхідно заповнити. У цьому сенсі, і компанія, і керівник потребують вас. Так дайте йому відчути вже на співбесіді, що ви - саме та людина, який їм потрібен.
  • Постарайтеся визначити, з якими проблемами компанія на даний момент зіткнулася, і запропонуйте їх вирішення. Це покаже вашому майбутньому роботодавцеві, що ви вмієте ефективно вирішувати проблеми. А саме це вміння так високо цінується начальством.
  • Більш того, якщо ви вже володієте досвідом вирішення подібних проблем і скрутних ситуацій, не забудьте згадати про це на співбесіді. Якщо ваш співрозмовник зрозуміє, що ви маєте певні навички та досвід в даній сфері, у вас точно з`явиться більше шансів отримати це місце, ніж у абсолютних новачків, ніколи з такими проблемами не стикався.

 2. 2

  Демонструйте свій інтелект. Завжди пам`ятайте про те, що інтелект потрібно демонструвати всіма доступними способами. Але тут також важливо не перестаратися. Варто перегнути палицю і перехвалити себе, і ви створите про себе враження як про всезнайку, а то й задаваці. У той же час, не варто вести себе так, як ніби ви знаєте більше, ніж насправді. Швидше за все, вас попросять довести, що ви цими знаннями дійсно володієте. Це особливо відноситься до вакансій з високими вимогами, такими, як вища освіта.

 3. 3

  Демонструйте своє бажання вчитися і розвиватися в компанії. Також варто обговорити на співбесіді ваші навички роботи в команді. Розкажіть майбутньому роботодавцю про будь-якому своєму досвіді командної роботи, яка це була робота, яку роль ви в ній грали. 4. 4

  Похваліться своїм портфоліо. Портфоліо - це зібрання робіт (художніх, письмових і т.д.), які ви робили раніше. У деяких професіях без портфоліо не обійтися, а в інших воно не потрібно. При влаштуванні на роботу архітектором, наприклад, у вас обов`язково попросять приклади споруд, які вам раніше доводилося проектувати. Серед професій, де потрібна портфоліо, також потрібно назвати журналіста і графічного дизайнера.
  • Коли ви демонструєте своє портфоліо співрозмовнику, не забувайте пояснювати сенс і зміст малюнків та ескізів, щоб смотрящий мав уявлення про те, що перед ним. Про свої найважливіших досягненнях неодмінно потрібно говорити з гордістю! Наприклад, якщо ви - творець нового логотипу добре відомої компанії, то популярність цієї компанії може надати вам вагу в очах майбутнього роботодавця і вигідно виділити вас серед інших кандидатів на це місце.

 5. 5

  Будьте готові обговорювати своє резюме. Резюме - це короткий опис вашої біографії, освіти, досвіду роботи і спеціальних навичок. Як мінімум, воно повинно включати в себе інформацію про ваш вищу освіту, контактну інформацію, опис ваших навичок і перерахування попередніх місць роботи. Постарайтеся не писати неправду про себе в резюме. Рано чи пізно, це вийде назовні, і наслідки для вас можуть виявитися жахливими: втрата роботи або навіть гірше. Часто майбутній роботодавець ставить запитання по вашому резюме - постарайтеся відповідати докладно і правдиво.

 6. 6

  Будьте позитивні. Не скаржтеся співрозмовнику на свою попередню роботу і ні в чому не звинувачуйте попереднього роботодавця. Навіть якщо ви дійсно вважаєте свого колишнього начальника дурним і ні на що не придатним, скарги на нього на співбесіді будуть звучати по-дитячому непереконливо. Чи не придумуйте собі виправдань з приводу звільнення з минулого місця роботи. Найголовніше - вірте в себе і в свої сили. Якщо ви самі будете сумніватися у власному успіху на співбесіді, то ви точно його не доб`єтеся.