Як звільнитися з роботи при падаючої економіці

На противагу тому раді, яка, швидше за все, дав би вам ваш батько, можливо піти зі своєї роботи в період спаду економіки і зуміти вижити. Звичайно ж, гарячкувати в запалі в цей момент, не маючи плану, ніколи не желательно- тим не менш, якщо у вас ясна голова і розроблена всеосяжна стратегія задовго до того, як ви відправите лист про свою відставку, ви зможете залишити своє місце роботи в період економічного спаду щодо неушкодженим.

Кроки

 1. 1

  Обміркуйте, чи дійсно вам слід залишити цю роботу чи це результат поганої тижня (або місяці). Глибоко загляньте в себе, щоб визначити, робота чи цьому причиною або короткочасна прочуханка від начальника або клієнтів. Іноді, це легко відчути, як ніби вам просто хочеться втекти, коли справи на роботі стають хиткими, так що вам знадобиться деякий час, щоб розібратися в собі перед тим, як ви вирішите піти. Деякі моменти, які покажуть, що вам дійсно пора йти, включають в себе:
  • У вас більше немає впевненості в тому, що ця кар`єра для вас. Питаєте ви себе, чи щасливі ви в обраній професії? Деякі професіонали віддають десятиліття однієї професії і раптом вирішують, що вони дійсно не підходять для цієї роботи і кардинально змінюють напрямок, щоб знайти благополуччя. Вивчіть, які аспекти в роботі вас засмучують, і також, які області вам подобаються.
  • Вам не подобається компанія (або певні люди в ній або її концепції / цілі і так далі). Якщо ви відчуваєте взаємозв`язок між вами і вашим вибором кар`єри, але сумніваєтеся, чи працювати на права роботодавця, то вам просто потрібно визначитися, що не подобається вам компанія в цілому, або її напрямок в майбутньому, або люди у вашому відділі або навколишньому команді - або всі разом.
  • Ви відчуваєте себе перевантаженим, але позбавленим компенсації та визнання того, що на вас покладено більше роботи. Чи стикалися ви з будь-якими серйозними змінами в роботі? Під час жорсткої економії, компанії часто проводять скорочення і дають співробітникам, що залишилися більше завдань без додаткової плати. Обміркуйте, чи зможе компанія просто пройти через важкі часи. Якщо ви можете вистояти до кінця, то, можливо, компанія вибереться нагору, і ви зможете поліпшити своє перебування в ній.
  • Компанія занепадає або поступово руйнується, і ви хочете піти перед тим, як це станеться.

 2. 2

  Розгляньте варіанти для зміни своєї ролі на робочому місці, перед тим, як ви звільнитеся. Іноді існує можливість, яка дозволить вам взяти нову, більш складну і більш цікаву роботу в порівнянні з тією, яку ви виконуєте в даний момент. Якщо ви працюєте там, де вас цінують, і не збираються радіти тому, що ви підете, то це може стати способом для вашого розвитку з новою роботою без звільнення.
  • Якщо ви отримали підвищення по службі, але все ще розбираєтеся з усіма тонкощами роботи, то ви можете відчути себе розбитим. У цій ситуації вам може просто знадобиться більше часу, щоб подумати перед тим, як йти. Не бійтеся просити про навчання, раді або допомоги. Допомога довіреній співробітнику, просуватися вгору в організації, найчастіше є варіантом більш дешевим, ніж заміна.
  • Тримайте в розумі будь-які статті вашого трудового договору, які завадять вам займатися тією ж самою роботою як індивідуально, так і в іншій компанії. Це може стати основою вашого рішення піти з роботи у важкі часи, якщо поле ваших навичок досить специфічно. Також важливо дотримуватися обережності, спираючись на вже існуючих клієнтів, для майбутньої роботи-в деяких випадках це буде неетичним, принаймні, певний період часу.

 3. 3

  Розрахуйте, що вам знадобиться, щоб залишити поточну роботу для нового місця або вибору кар`єри. Перед тим як ви навіть почнете думати, щоб представляти резюме і шукати нову роботу, подумайте про те, що буде для вас означати у фінансовому плані відхід з поточної компанії. Чи є у вас заощадження або запас на чорний день, який буде тримати вас на плаву весь той час, поки ви не будете отримувати зарплату? Заощадження відіграють роль буфера між тим, як ви стаєте стійким у фінансовому плані, обґрунтованому вибором і вибором, зробленим у відчаї. Рекомендують мати заощадження в еквіваленті від трьох до восьми зарплат, щоб забезпечити собі необхідний період до наступного працевлаштування.
  • Визначте, що вам необхідно, щоб вижити, шляхом порівняння своїх загальних витрат і чистого доходу. Увімкніть такі важливі рахунки, як орендну, іпотеку, комунальні послуги, плату за навчання, продовольство, автомобільну страховку, рахунки кредитних карт і оплату за машину. У вас вистачає заощаджень на чорний день, щоб підтримувати такий спосіб життя, принаймні, місяці три?  • Підрахуйте всі витрати при підрахунку вашого доходу (або заощаджень) в порівнянні з витратами. Це включає в себе розваги такі як, обіди в ресторані, витрати на одяг, походи в кіно і витрати на бензин.
  • Перевірте баланс своєї кредитної карти. Ваша кредитна картка не може вважатися варіантом, тому що поки ви не працевлаштовані, на неї не буде надходити дохід для оплати боргів, які у вас додадуться. Чи можете ви зараз ні за що не платити готівкою, і користуватися нею тільки для оплати тих речей, які окупаються не протягом терміну процентних платежів? Це зашморг на вашій шиї, про яку ви повинні піклуватися понад усе.
  • Якщо ви живете від зарплати до зарплати, то очевидно, що вам потрібно бути впевненим у тому, що у вас є «ясне діло» в планах на іншу роботу перед тим, як говорити своєму керівникові, що ви звільняєтеся.
  • Якщо ви ще не почали збирати заощадження, починайте зараз. Чим раніше це зробите, тим раніше ви зможете здійснити свою мрію про звільнення з поточної роботи.

 4. 4

  Докладайте серйозні зусилля, щоб підшукати іншу роботу. Навіть якщо у вас є гроші, щоб залишитися на плаву, зробите узгоджену спробу підшукати нову роботу перед звільненням. У період ослабілої економіки вам доведеться дуже старанно працювати, але якщо ви дійсно нещасні і хочете звільнитися, то ваша додаткова робота коштуватиме витрачених зусиль.
  • Інтернет може стати вашим кращим вибором, коли справа доходить до пошуку нової роботи. Проведіть пошук за ключовими словами, використовуючи вибір своєї професії і робочих місць. Наприклад, якщо ви письменник, шукайте роботу «письменство» або «письменник». Повинні з`явитися десятки веб-сайтів з вакансіями, які спрямують вас до можливостей у вашому районі (або на новому місці, якщо ви хочете переїхати).
  • Підключіться до своєї мережі. Від LinkedIn (соціальній мережі для пошуку ділових контактів) до вашої поточної мережі колег і друзів, таємно повідомте, що ви шукаєте іншу компанію або роботу. Розгляньте максимальне використання вашої соціальної мережі - ви не можете передбачити, де ховається наступна можливість.
  • Спробуйте звернутися в агентство. Від тимчасової роботи до керівної посади, агентство все ще життєздатний варіант. Пам`ятайте, що агентство має якимось чином заробляти гроші, так що уважно читайте будь-який договір, перед тим як його підписувати, щоб упевнитися, що гонорар виплачує компанія, яка вас наймає, а не ви.

 5. 5

  Мислите нестандартно. Перед тим як стрибати від однієї роботи до іншої, подумайте про те, які у вас є варіанти. Іноді легше себе обмежувати, думаючи, що ви здатні виконувати тільки певну роботу, коли насправді, існує безліч інших варіантів, за тієї умови, що ви готові кинути виклик своїм поглядам на те, що є нормальним з точки зору роботи:
  • Подумайте про те, щоб почати свою власну справу. У вас може бути щось, що ви завжди хотіли здійснювати як бізнес. Однак, це не для боязлівих- вам буде потрібно правильний набір навичок, знань і здатність запустити свою власну справу, а це не для кожного. Не дивіться на це як на просте рішення, але якщо ви виконали свою домашню роботу і знаєте, що ви маєте рацію, то це може бути одним з рішень. Досліджуйте можливості ще на своєму поточному робочому місці, щоб у вас уже було проведено необхідне дослідження, і був розроблений бізнес-план до звільнення. Крім того, якась частина часу в спробі запустити свою справу, перед тим як звільнятися, також допоможе вам знайти ідею для ймовірного успіху в бізнесі (на кшталт «підробітку»).


  • Розгляньте варіант з наймом на тимчасову роботу. Хоч це і не постійна робота, якщо у вас є певні затребувані навички, то це хороший спосіб заробити гроші в період між працевлаштуванням, поки ви приводите свої справи в порядок.
  • Займіться онлайн-продажем речей. Прийнято думати, що у кожного в наявності є речі, які варто продати, і якими ви більше не хочете користуватися. Також ви зможете розширити справу за допомогою вивчення варіантів того, що б ви могли продати, отриманих з складів, аукціонів, розпродажі нерухомості і тому подібного.
  • Міжнародне волонтерство. Візьміть глобальний перерву і їдьте на якийсь час за кордон, щоб допомагати іншим. Виберіть таку схему, за якою вам не доведеться платити, але яка буде відповідати вашим потребам, поки ви будете віддавати свій час і знання. Це не варіант як робота, але це шанс переорієнтувати своє життя в більш осмислений шлях, якщо це для вас є проблемою.

 6. 6

  Зробіть необхідні кроки для початку нової кар`єри. Якщо ви хочете повністю припинити поточну кар`єру, переконайтеся, що ви в змозі залишити свою роботу і ніколи не озиратися назад. Якщо вам необхідно повернутися назад в школу, подумайте про те, як ви будете підтримувати себе чи свою сім`ю, поки ви будете заробляти свій диплом. Відвідайте різні школи і поговоріть про те, у що обійдеться навчання за спеціальною програмою, перед прийняттям будь-яких рішень про зміни в житті - в деяких випадках вам знадобиться виконати деякі попередні умови, які, можливо, затримають виконання вашого плану по зміні кар`єри. Вам, можливо, не буде потрібно така радикальна зміна як отримання нового освіти-вивчіть вечірні школи або курси для дорослих в тих областях діяльності, де не потрібно стаж висококваліфікованої підготовки, а також підготовчі курси, якщо ви вже кваліфіковані в якійсь галузі діяльності.
  • Подумайте про роботу з частковою зайнятістю, поки ви проходите навчання в новій галузі або професії. Ви як і раніше будете потребувати в доходах під час навчання, так що організація роботи з частковою зайнятістю є гарною ідеєю перед тим, як почати приводити свій план в дію.

 7. 7

  Переконайтеся, що кожен у вашій родині підтримує вас у своєму рішенні. Хоча ви і можете мріяти все своє життя про те, щоб бути акробатом, відхід з професії юриста заради цирку зможе не бути прийнятим в сім`ї, особливо якщо є іпотека, оплата за навчання та оплата відпочинку на наступне літо. З кожним, хто торкнуться вашим рішенням, необхідно прийти до згоди, і деякі з них заслуговують обговорення того, як ваш вибір вплине на їх власний вибір і рішення про роботу.
  • Не дивуйтеся страху або шоку з боку деяких членів сім`ї. Багато людей вірять, що стан працевлаштування має найбільше значення, особливо у важкі часи. Ви не зможете переконати їх в будь-якому випадку, так що і не намагайтеся. Просто пам`ятайте, що це ваш вибір, і вони не поставлять себе на ваше місце, але зрозумійте їх страхи. Якщо це члени вашої родини, то вам доведеться переконати їх, що ви як і раніше несете відповідальність за свою роль у сім`ї.
  • Будьте готові до того, що деякі колеги і сторонні будуть виявляти негативне ставлення. Тут буде безліч людей, які стануть наполягати на тому, що ви ніколи не знайдете іншу роботу у важкий час. Усвідомте те, що вони озвучують свої побоювання і бояться. Хоча можна зрозуміти, що деякі повні страхів, але це не привід застрявати на одному місці. Життя занадто коротке.

 8. 8

  Пошукайте робочі місця в тих галузях, які швидко розвиваються. Деякі галузі переживають зростання, в таких областях як енергетика, банківські послуги, охорона здоров`я і так далі. Доступні книги, в яких пояснюється, які галузі дуже потребують співробітниках, так що можна заплатити, щоб прочитати одну чи дві з них і побачити, чи зацікавлені ви повторно вкладати свій час і зусилля, щоб перевчитися на професію для однієї з цих галузей.

 9. 9

  Звільняйтеся професійно і скористайтеся необхідним відповідним всіма правилами методом. Зазвичай найкраще звільнятися письмово, використовуючи стандартну форму заяви. Воно має бути витримано в короткій і ввічливою манері, подякуйте компанію за надану можливість працювати з ними.
  • Забезпечте, щоб у вашого роботодавця було достатньо часу, щоб найняти людину на заміну. Якщо ваш роботодавець завжди виявляв до вас свою повагу протягом вашого перебування на посаді, надайте їм люб`язність, надавши достатній час, щоб компанія знайшла вам заміну. Зазвичай вважається прийнятним термін в два тижні, це в США, але може вистачити і одного тижня, особливо якщо компанія має заповнений резерв посад, оформлених для відбору. В альтернативі, прочитайте пункти вашого трудового договору.
  • Якщо ви знаєте кого-небудь, хто ідеально підходить до вашої ролі, допоможіть своєму роботодавцю, порадивши йому цієї людини. У вашого роботодавця буде важкий час, коли він стане відсівати сотні або тисячі тих, хто хоче зайняти ваше місце, коли буде оголошена вакансія, так що ви могли б допомогти керівнику зробити хороший вибір.

Поради

 • Ніколи не кидайте мости при звільненні - не має значення, як жахлива ситуація або який у вас кошмарний керівник! Тримайте свої емоції під контролем, обмежтеся у своїх коментарях про звільнення і тримайте голову високо піднятою. Ви не можете знати, коли вам можуть знадобитися хороші рекомендації, повернутися на це робоче місце, або якщо хто-небудь буде погано про вас говорити де-небудь, і тим самим зірве ваші шанси на отримання іншої роботи.
 • Якщо ви хочете почати свою власну справу, то спочатку прочитайте безліч книг на цю тему. Єдина річ, яку ви отримаєте з цього читання, це розуміння того, що немає правильного чи неправильного часу для початку більшості власних справ- все залежить від ваших зусиль, вибору власної справи і ще більше від старань. Іноді, важкі часи можуть стати найкращим часом для того, щоб зайняти нішу або поліпшити відстаючі послуги, так що не дозволяйте, щоб час спаду утримало вас від здійснення вашої бізнес-мрії.
 • Якщо ви живете там, де медичне страхування є частиною вашої зарплати, продовжуйте відрахування на нього, поки ви не працюєте, інакше один нещасний випадок зможе знищити всі ваші заощадження.

Попередження

 • Якщо ви намагаєтеся створити свою власну справу, але не процвітаєте, що не соромтеся повернутися до роботи на окладі. Запуск своєї справи, перебування консультантом або робота фрілансером не для кожного, і іноді вам просто потрібно спробувати все це, щоб зрозуміти. Поставтеся до цього, як до одержуваному досвіду.
 • Будьте в курсі, що якщо ви пішли з роботи, але у вас немає будь-якої іншої роботи або хороших заощаджень, то справи можуть йти дуже важко деякий час. Якщо ви готові прийняти таку реальність, то все відмінно, але будьте обережні, якщо ви збираєтеся байдикувати протягом трьох місяців без роботи, і думаєте, що потім легко і швидко знайдете і включитися в роботу, так як справи можуть сильно змінитися з того часу, як ви залишили своє робоче місце.
 • Якщо ваша робота заподіює вам психічну (а іноді й фізичну) біль, проконсультуйтеся з лікарем та / або психотерапевтом, щоб визначити, чи страждаєте ви від депресії або іншого стану, пов`язаного з роботою. У деяких випадках, виплата допомоги по хвороби може покрити вашу тимчасову непрацездатність, так що ви зможете впоратися зі своїми проблемами, перед тим як приймати будь-які рішення щодо роботи (рішення як тимчасові, так і на довгострокову перспективу).
 • Після відходу з роботи, ніколи не поливайте брудом свого колишнього роботодавця - продовжуйте вважати його класним, так ви зможете залишити двері відкритими.
 • Ніколи не звільняйтеся з роботи, не порадившись з чоловіком або родиною.