Як отримати підвищення по службі

Відчуваєте, що ви застрягли в своїй нинішній роботі? Чи готові ви зробити ще один крок по кар`єрних сходах? Це досить важко здійснити, але якщо ви дійсно хочете роздобути цікаву, високооплачувану роботу, даний крок, ймовірно, доведеться в якийсь момент зробити. Якщо ви хочете отримати підвищення по службі, крім уміння працювати в команді ви повинні активно займатися саморекламою. Такий баланс між даними складовими досить складно досягти, але поради нижче точно зможуть допомогти вам.

Кроки

 1. 1

  Ваша компанія повинна надавати можливості для кар`єрного зростання. Тип компанії, в якій ви працюєте, визначає потенціал для просування по службі. При прийомі на роботу сконцентруйтеся на пошуку компаній з можливістю для просування. Необов`язково працювати на величезну корпорацію, хоча такі зазвичай пропонують безліч можливостей просування в будь-який момент часу, але ви насправді ви повинні звернути свою увагу на компанії з обширною діяльністю, щоб мати впевненість, що ваша праця не веде до глухого кута. Бажано, щоб ця компанія знаходилася в розвитку, успішно проявляючи себе на даному етапі, хоча багато компаній, особливо дуже великі, як правило, характеризуються циклічністю.

 2. 2

  Сконцентруйтеся на максимальному результаті на своєму поточному посту. Ідеальних звітів по вашій роботі недостатньо, щоб одержати просування по службі, хоча вони дійсно необхідні для цього. Втім, як і відвідуваність, пунктуальність і готовність викластися, якщо компанія цього потребує. Поява на робочому місці на 5 хвилин раніше і відкладений на такий же час відхід з нього можуть перетворитися на додатковий дохід на все життя, коли саме ви отримаєте просування.

 3. 3

  Переконайтеся, що люди в курсі вашої вражаючою роботи. Ви безумовно не повинні перегинати палицю з саморекламою, але разом з тим, ваші заслуги не завжди говорять за себе. Налагодьте добрий зв`язок зі своїм керівником і переконайтеся, що він або вона в курсі ваших останніх досягнень. Не привертайте зайвої уваги, що не підлизуйтеся. Просто будьте впевнені, що люди знають, хто ви є, а всі ваші заслуги гідно оцінюються.

 4. 4

  Будьте відомою особою. В ідеальному світі рішення про підвищеннях ґрунтуються виключно на заслугах. Ми ж живемо не в ідеальному світі, і офісні пристрасті часто впливають на те, хто отримує підвищення, а хто залишається ні з чим. Використовуйте і розвивайте свої навички спілкування з людьми. Будьте ласкаві по відношенню до своїх колег, керівникам і підлеглим. Розвивайте відносини з людьми, з якими ви працюєте, грайте в більярд з босом і знайомтеся з людьми (крім вашого безпосереднього керівника), які приймають рішення в компанії. Присутніми на корпоративних заходах та взаємодії з людьми поза межами вашого відділу.

 5. 5

  Переконайтеся, що потрібні люди в курсі про ваше бажання піти вгору по кар`єрних сходах. Не бійтеся сказати своєму керівнику про свої кар`єрні цілях - найкращі керівники запитають вас про таких і сприятимуть. Продовжуйте виконувати відмінну роботу на поточному посту. Чи не справляєте враження людини, вкрай втомленого від своєї роботи, але дайте знати приймаючим рішення особам про те, що ви дійсно хочете зайняти якийсь інший пост.

 6. 6

  Подайте заяву. Було б нерозумно чекати вести про підвищення подібно манну небесну. Це дійсно іноді трапляється, але більшість просувань по службі, особливо у великих компаніях, припускає процес подачі заяви та співбесіди, і, як правило, вам доведеться конкурувати з кандидатами ззовні компанії.
  • Висувайтеся на правильні пости. Вибирайте не просто більш високо оплачувані позиції. Зупиніться на можливостях, в яких ви дійсно зацікавлені і сильні. Необов`язково розташовувати абсолютно всіма навиками, перерахованими в описі вакансії, і, напевно, у вас всіх таких не буде, але ж ваша мета - мати можливість зробити воістину хорошу роботу.  • Серйозно поставтеся до процесу подачі заяв. Занадто часто внутрішні кандидати наївно вважають, що нова робота у них вже в кишені, але дослідження показують, що всього лише 1/3 внутрішніх кандидатів отримують бажані робочі місця. Кандидати поза компанії можуть бути надзвичайно конкурентоспроможні, у них ще немає ніякої тяги до корпоративної безпеки, - вони дуже хочуть роздобути роботу, прекрасно усвідомлюючи, що для її отримання доведеться зробити все можливе. Крім того, компанії іноді прагнуть залучити нових людей заради цілей привнесення нових навичок або перспектив для організації. Посил такий: не спочивати на лаврах і пам`ятайте, що потрібно "продавати" себе, як якщо б ви подавали заяву на будь-яку іншу роботу.

 7. 7

  Шукайте нові навички. Стаючи найкращим фахівцем з обслуговування клієнтів у всій історії, ви на правильному шляху ... до того, щоб все своє життя вважатися добротним фахівцем з обслуговування клієнтів. Щоб зберігати свої конкурентні позиції, цього зовсім недостатньо- ви також повинні розвивати ринкові навички, здатні підготувати вас до ще більшої відповідальності. Коли ви отримуєте навички та вміння, що йдуть значно далі вашої поточної роботи, ваш роботодавець може вважати ваше подальше перебування на цій посаді марною тратою вашого безмежного таланту.
  • Отримайте освіту. Якщо у вас ще немає ступеня бакалавра, виправте це. Якщо так, подумайте про отримання ступеня магістра або доктора філософії, але тільки якщо один з цих кваліфікацій допоможе вам у досягненні ваших кар`єрних цілей. Повертайтеся до навчання не просто так. Замість цього подумайте про те, які програми допоможуть вам піднятися по кар`єрних сходах. Іноді спеціалізовані професійні титули або ліцензії можуть бути набагато важливіше при підвищенні, ніж наукові ступені. Іноді від вас просто потрібно відвідати деякі курси, наприклад, щоб покращити навички роботи з комп`ютером або обліку. Існує широкий спектр освітніх програм, які передбачають відвідування занять вечорами або у вихідні, а також є широкі можливості самостійного навчання в режимі онлайн. Більш того, якщо ваш роботодавець зможе відшкодувати ваші витрати на професійне вдосконалення, ви розширите свої знання на безоплатній для себе основі.
   • Вивчіть другий / третій мову. У зв`язку зі зростаючою глобалізацією світу в цілому все більше і більше компаній буде шукати людей, які знають кілька мов. Знання більш однієї мови також означає, що вам не потрібно перекладач, що відкриває можливість отримання міжнародної позиції (наприклад, менеджера цілого континенту, на відміну від держави або невеликої країни).
  • Візьміться за тимчасові проекти. Тимчасові проекти можуть бути відмінним способом розширити навички та поспілкуватися з людьми з інших сфер діяльності компанії. Багато людей відчувають дискомфорт, висуваючись на такі завдання, тому що вони можуть носити певну частку складності і змусити вийти із зони комфорту. Ось у чому справа.
  • Виступайте в якості добровольця. Якщо на робочому посту ви не отримуєте ніяких нових навичок, розгляньте можливість задіяти себе у вільний час в некомерційній організації. Великі, добре відомі некомерційні установи майже завжди пропонують безліч можливостей, щоб познайомитися з чимось для вас новим, і більш дрібні організації також мають у своєму розпорядженні проектами, над якими ви б могли попрацювати. Успішні некомерційні зазвичай шукають людей, здатних виконати дану роботу, але з невеликою часткою наполегливості ви обов`язково знайдете пропозицію, яка б використовувала ваші існуючі навички і допомогла б вам придбати нові. Ваша громадська діяльність також може величезним плюсом на шляху до підвищення. 8. 8

  Знайдіть наставника. Міцні відносини з менеджером або кимось вище у вашому відділі можуть відкрити безліч дверей для вас. З одного боку, ви, ймовірно, дізнаєтеся багато про нового для себе як про саму організацію, так і про робочі місця, які ви захочете отримати в майбутній перспективі. З іншого боку, ви будете мати союзника, який буде готові підтримати вас, коли ви вирішите вхопитися за нову можливість. Нарешті, ваш наставник може запропонувати свій пост вам, коли він опиниться на більш високому щаблі або піде на пенсію.

 9. 9

  Знайдіть наступника. Частий парадокс: ви настільки гарні в своїй роботі, що ви фактично незамінні, але ця незамінність у вашій поточної позиції настільки очевидна, що компанія просто розвалиться, покиньте ви зараз свій пост. Вирішення цієї проблеми криється у прийнятті під своє крило іншого співробітника та навчанні його або її, так щоб він був готові заповнити вашу вакансію, коли ви отримаєте підвищення по службі. Деякі люди побоюються, що в такому разі їх дублер просто займе їх пост, але поки ви залишаєтеся відмінним співробітником, постійно розвиває свої навички, втратити свою поточну роботу ви можете, тільки отримавши підвищення по службі. Навчання іншого співробітника (або кількох) також доводить, що у вас є навички управління, і ви піклуєтеся про допомогу іншим співробітникам у розвитку їх навичок.

 10. 10

  Створіть нову позицію. Якщо ви прийдете до кращого способу здійснити ваш існуючий проект або побачите необхідність у новій посаді, не бійтеся поговорити з менеджерами про створення такої позиції. Так як ви саме той, хто бачив необхідність і, мабуть, саме ви володієте найкращою професійною підготовкою, це допоможе вам прийняти на себе нові обов`язки, навіть якщо спочатку ви не отримаєте великої зарплати.

 11. 11

  Шукайте роботу в іншому місці. Якщо з яких-небудь причин ви опинилися в глухому куті з поточним роботодавцем, пора шукати кращі можливості в інших місцях. Відчуваючи лояльність до нинішнього роботодавцю, це може бути досить важко, але ви повинні робити те, що становить інтерес для власної кар`єри, інакше ви просто станете незадоволені своєю професійною діяльністю. Останні опитування показують, що близько 75 відсотків співробітників шукають нові робочі місць в будь-який момент часу, так що ви точно не будете відчувати самотність.


Поради

 • При пошуку компаній, що дають можливості для кар`єрного зростання, дуже добре, якщо вони згадують, що вони хотіли б сфокусуватися на підвищеннях зсередини. Однак не приймайте це як надто серйозною гарантії. Незалежно від того, де ви працюєте, вам, ймовірно, доведеться конкурувати із зовнішніми кандидатами.
 • Якщо у вас в голові є конкретні кар`єрні цілі - і ви повинні мати такі - виконайте "аналіз прогалин". Це аналіз, який демонструє, де ваші поточні навички та вміння перебувають у порівнянні з необхідними для підвищення до наступного рівня і досягнення ваших спільних кар`єрних цілей. Ретельно і неупереджено подумайте про це, а потім виробіть план, щоб закрити дані прогалини.
 • Терпіння є чеснотою, навіть при бажанні отримати підвищення. Будьте чесні з самим собою про вашу кваліфікації та продуктивності праці і не турбуйтеся, якщо ви підвищення пройшло вас стороною. Зачекайте черговий можливості. Але варто чекати вічно.
 • Якщо ви відмінно справляєтеся зі своєю роботою і маєте захоплені відгуки про її результати, але, разом з тим, з якоїсь причини ще не отримали підвищення по службі, можливо, ваш менеджер щось недоговорює. Ви можете задати кілька запитань щодо того, що стало причиною відмови вам у підвищенні, і якими якостями, яких у вас немає в запасі, мають більш успішні кандидати. У спробах дізнатися реальні відповіді будьте ввічливі і тактовні. Це шанс не для скарг, а, скоріше, для того, щоб дізнатися, які подальші кроки необхідно вживати для досягнення поставленої мети.
 • По можливості постарайтеся утримуватися від участі в офісних інтригах, хоча часом ви будете змушені приймати чиюсь сторону. Робіть це витончено і розумно і будьте обережні, щоб не спалити мости або відсторонитися від людей.
 • Набридло сходження по кар`єрних сходах? Перейдіть на індивідуальну діяльність. Якщо у вас є професійні навички або хобі, якими ви захоплені, переходьте до створення свого власного бізнесу.

Попередження

 • Якщо ви влаштовуєтеся на роботу волею-неволею, менеджери по найму можуть сприймати вас менш серйозно, а ваш поточний керівник може поставити під питання вашу відданість до існуючої роботі. Те ж саме можна сказати, якщо ви подаєте заяву на іншу роботу занадто швидко. Будьте терплячі, приділіть достатньо часу на розвиток компетенції на одному посту, перш ніж намагатися просунутися.
 • Встановіть розумні для себе очікування. Ви можете легко обпектися, докладаючи занадто багато зусиль до роботи. Наприклад, якщо протягом тривалого часу ви проводите на роботі більше запланованого часу, ви можете налаштувати інших на те, що ви будете продовжувати працювати в подібному режимі.
 • Дозволити людям знати про ваші амбіції і при цьому не уславитися зарозумілим або загрозливим може бути досить важко. Однак для отримання бажаного вам доведеться проявити наполегливість. Поєднуйте це з тактовністю, люб`язністю і добротою по відношенню до всіх вашим колегам, а не тільки до вашого боса.