Як відповісти, якщо вас просять піти у відставку

Якщо ви читаєте цю статтю, швидше за все, вам вже було запропоновано піти у відставку, або ви знаходитесь в ситуації, в якій вам, може бути запропоновано піти у відставку найближчим часом. У кожному разі, з цим може бути важко впоратися, коли вас просять піти у відставку, замість звільнення. Знайте, у вас є варіанти, перш ніж погодитися піти за власним бажанням, ви можете почекати, поки вас звільнять. Щоб пройти через цю ситуацію якомога легше, вам слід зрозуміти свої права і можливості.
Метод 1 з 2: Вислуховування новини і розуміння обставин

 1. 1

  Зберігайте спокій і професіоналізм. Ви хочете залишити свою роботу, по можливості, на кращих умовах, враховуючи вашу ситуацію. Ваше майбутнє працевлаштування може залежати від вашої здатності залишатися спокійним у даний час. У співробітників вашої нинішньої компанії, можуть бути дружні стосунки та / або професійні зв`язки з потенційними роботодавцями. Крім того, ваша нинішня компанія може дати вам рекомендацію. Таким чином, ви повинні зробити все можливе, щоб залишатися спокійним і бути професіоналом, виконавши наступне:
  • Вислухайте, що ваш роботодавець хоче сказати. Можливо, буде важко мовчати, але, для того, щоб розібратися в ситуації, ви повинні слухати.
  • Не сперечайтеся. Незалежно від обставин, рішення було прийнято вашим роботодавцем. З поваги до вас, вони дають вам можливість або піти у відставку, або залишитися і чекати звільнення. Аргументи і прохання не змінять їх вирішення.
  • Не влаштовуйте сцен, підіть по-хорошому. Зустріч може піти зовсім по-іншому, якщо ви будете діяти емоційно, і роботодавець скасує свій варіант дозволити вам піти у відставку самому. Якщо ви будете погрожувати або будете непрофесійні, вас попросять піти і виведуть з будівлі за допомогою охорони. Якщо це відбудеться, будуть негативні наслідки, такі, як погані рекомендації, негативні враження, можлива відмова від виплати допомоги по безробіттю, а також юридичні проблеми.

 2. 2

  Зрозумійте всі причини, за якими вас просять піти у відставку. Швидше за все, ви вже зрозуміли обставини, за якими вам надали вибір піти у відставку, тому що з вами про це вже говорили, у вас є відчуття, що щось відбувається, або ви знаєте, що зробили щось небажане. Тим не менше, якщо ви не до кінця розумієте причини, ви повинні ставити питання. Знання точних причин вашої відставки допоможе вам вирішити, чи хочете ви залишитися або чекати, поки вас звільнять.
  • Наприклад, якщо вас просять піти тому, що ваша посада скорочується, то відхід у відставку залишить вас без допомоги по безробіттю, тоді, можливо, краще почекати, щоб вас звільнили. Якщо вас просять піти тому, що ви були залучені в заборонені дії, визначені компанією, тоді, можливо, краще піти у відставку, щоб уникнути можливих негативних наслідків і відмови в допомозі з безробіття.

 3. 3

  Дізнайтеся політику компанії з працевлаштування та перевірці рекомендацій і послужного списку. Перед прийняттям рішення про відставку або звільнення, важливо дізнатися політику компанії з працевлаштування та перевірці рекомендацій. Це означає, дізнатися інформацію, яка може бути надана потенційному майбутньому роботодавцю, коли той звернеться за інформацією в вашу компанію. Інформація, яка може бути надана, включає:
  • Терміни працевлаштування
  • Посада
  • Зарплата
  • Право на повторний найм
  • Пішли по хорошому чи ні
  • Причина відходу
  • Характер і особисті якості
  • Робоча етика.

 4. 4

  Знайте, що у вас є право на обдумування. На цьому етапі у вас є тільки два варіанти: піти у відставку або чекати, поки вас звільнять. Вам не потрібно підписувати які-небудь документи або писати заяву про звільнення негайно, так як у вас є право на обдумування. Є плюси і мінуси в обох варіантах - піти за власним бажанням або чекати звільнення, і, важливо, зважити свій вибір, перш ніж погодитися на щось.


  • Ваш роботодавець може спробувати залякати вас, але він не може змусити вас прийняти рішення негайно. У будь-якому випадку, ви дуже скоро покинете компанію, але, ви повинні робити те, що краще у вашій ситуації для вашого майбутнього.

Метод 2 з 2: Оцінка ваших варіантів і прийняття рішення

 1. 1

  Оцініть плюси і мінуси відставки. Як згадувалося раніше, є свої плюси і мінуси кожного варіанту, які повинні бути прийняті до уваги, перш ніж приймати рішення. Основний мінус догляду за власним бажанням в тому, що ви, швидше за все, не будете мати права на отримання допомоги по безробіттю. Деякі плюси відставки включають:
  • Можливість представляти причину відходу позитивно. Вам не потрібно говорити, що ви були звільнені або вас попросили піти.
  • В якості причини розірвання контракту роботодавцем буде написано "відставка".
  • Можливо, вам вдасться домовитися про вихідну допомогу. Компанія хоче, щоб ви пішли, і на цей момент, у вас може бути більш вигідна позиція, навіть якщо ви не відчуваєте цього. В обмін на мирний відхід, ви можете домовитися про вихідну допомогу, включаючи заробітну плату за кілька місяців і посібник.

 2. 2

  Оцініть всі плюси і мінуси очікування звільнення. Плюси в очікуванні звільнення, можуть переважити мінуси, якщо вам потрібно допомогу з безробіття і ви відчуваєте себе в праві так поступати, у світлі ваших обставин. Якщо вас звільнили без пояснення причини, у вас є дуже хороший шанс на отримання цих пільг. Крім того, якщо ви вважаєте, що ваше звільнення неправомірно і / або дискримінаційно, ви зможете подати позов проти цього роботодавця. З іншого боку, мінуси очікування звільнення включають:
  • Ви не можете розраховувати на вихідну допомогу.
  • Ви можете отримати погані рекомендації, якщо інша компанія звернеться до цього роботодавцю.
  • У причинах розірвання буде вказано: "звільнений" або "розірвана," а також можливі причини розірвання можуть бути розкриті (на підставі політики компанії, як уже згадувалося раніше). Наприклад, "Співробітник був звільнений через грубе порушення правил поведінки".

 3. 3

  Прийміть рішення, яке підходить саме вам і повідомте свого роботодавця. На підставі вашої оцінки плюсів і мінусів обох варіантів догляду, ви повинні прийняти рішення і висловити його своєму роботодавцю якомога раніше. Якщо ви взяли тайм-аут, щоб прийняти рішення, вам доведеться просити про ще одну зустріч, включаючи всіх членів первісного зборів. У ході зустрічі:
  • Коротенько поясніть, вирішили ви піти у відставку або залишитися чекати звільнення.
  • Зробіть своє пояснення простим і професійним.
  • Не будьте надмірно емоційні або сердиті.
  • Будьте готові піти, в той же день. Роботодавець не допустить жодного шансу і не буде ризикувати, надаючи можливість незадоволеному працівникові перебувати на своїй території. Якщо ви вибрали очікування звільнення, будьте готові піти у той же день.

 4. 4

  Будьте готові рухатися далі. Будьте готові рухатися далі, як тільки ви прийняли рішення і повідомили свого роботодавця. Так як ви, так чи інакше, йдіть зі своєї посади, головне зараз для вас-це час, щоб підготувати себе для наступного кар`єрного кроку.


Поради

 • Щоб уникнути будь-яких можливих судових позовів, компанія може мати строгу політику не надавати свою думку або іншу інформацію про характер нинішнього або колишнього працівника, особистих якостях, трудовій етиці або причини відходу. Якщо це так, то є менш негативні наслідки при звільненні, ніж при відставці, тому що роботодавець не скаже, що вас звільнили.