Як звільнити одного

Якщо вам доведеться зробити це, то потрібно постаратися бути як можна більш делікатним. Можливо, ви подружилися з кимось із співробітників, або привели в компанію давнього товариша. Тоді прочитайте наступні кроки, щоб дізнатися як вам відокремити обов`язки одного від обов`язків роботодавця, і, проявивши співчуття до вашого друга, зробити процес звільнення швидким і безболісним.
Частина 1 з 3: Поговоріть

 1. 1

  Це повинен бути коротка розмова. Виділіть трохи часу, щоб сказати неприємну новину в «образі роботодавця», і відразу ж в «образі друга» запропонуйте свою підтримку. Неприємний розмова повинна бути як можна більш коротким. Якщо ж ваш друг хоче обговорити це, після того як він охолов і все обдумав, то виділіть час, щоб зустрітися з ним після роботи, випити або перекусити і поговорити довше.
  • Проведіть чітку грань між вашою роллю роботодавця і роллю одного. Будьте керівником, а не одним, коли повідомляєте своєму товаришеві, що ваша співпраця припиняється. Від цього залежить реакція вашого друга, а також ваше власне душевну рівновагу.

 2. 2

  Ближче до справи. Повідомляючи про звільнення, скажіть про це прямо. Якщо ходити навколо або намагатися жартувати, то цим, швидше за все, ви не пом`якшите удар, а тільки створите помилкове враження, що все ще може змінитися, і він зможе залишитися. Створення такого роду невизначеності не приведе ні до чого доброго і, в кінцевому підсумку, може зашкодити вашій дружбі навіть більше.

 3. 3

  Поясніть, що цінуєте вашу дружбу. Дайте зрозуміти, що дружба - це окрема тема, і що ви (або компанія) платите за роботу, яка не виконувалася. Робота - це тільки бізнес і нічого особистого. Заспокойте його, пояснивши, наскільки вам самому неприємна ця ситуація, і що це ніяк не вплине на ваші взаємини. Завірте його, що ваша дружба залишиться як і раніше без змін, як і завжди.

 4. 4

  Підтримайте вашого друга під час звільнення. Розкажіть про вихідну допомогу, допоможіть йому зібрати речі, утримуйте охоронця від діставання, і робіть інші приємні дрібниці, які ви хотіли б, щоб ваш керівник зробив для вас в таких обставинах.
  • Запропонуйте своєму другові допомогу, щоб знайти роботу в іншому місці. В якості одного запропонуйте скласти відмінну рекомендацію і будьте готові допомогти у написанні супровідних листів і нового резюме. Пошукайте відкриті вакансії до того, як відбудеться розмова, щоб ви могли відразу їх запропонувати.

 5. 5

  Почекайте трохи, перш ніж по-дружньому зустрічатися. Ваш друг може бути ображений і засмучений. Дістаючи його телефонними дзвінками, щоб разом, як звичайно, подивитися футбольний матч, можна все тільки посилити. Будьте готові надати допомогу, але на умовах вашого друга.
  • Надішліть вашому другу повідомлення, щоб він знав, що ви будете раді разом з ним подивитися футбол, як тільки він цього захоче. Уникайте звинувачень.

Частина 2 з 3: Вирішуючи, що сказати

 1. 1

  Предвідьте реакцію вашого друга. Незалежно від того, хто звільняє, ваш друг, ймовірно, відчують біль і сором через втрату роботи, і може наговорити гидот кожному, хто буде його слухати. Та обставина, що саме друг звільняє, очевидно, тільки ускладнює становище речей. Якщо ви не хочете втратити дружбу, необхідно перейнятися цим питанням, і, розуміючи, що друг може звинуватити у всьому вас, підготуватися до цього.
  • Подумайте про найгірше або самому образливому, що ваш друг може сказати в гніві. Уявіть собі, що це буде сказано і не приймайте близько до серця.

 2. 2

  Заплануйте, що сказати. Подумайте про те, щоб написати сценарій і завчити його. Дотримуйтеся сценарію. Не вступайте в перепалку словами. Поясніть все дохідливо, чесно і лаконічно, наскільки вийде. Вам потрібно викласти суть справи так само, як і будь-якому іншому співробітникові.
  • Якщо начальник сказав вам звільнити вашого друга - це нормально - якщо ви знімете з себе відповідальність. Чесно назвіть причини для звільнення і висловіть співчуття своєму другові. Навіть якщо ви солідарні з вашим начальником, то не варто згадувати про це:
   • «Не з моєї ініціативи доводитися все це говорити. Я хотів, щоб був якийсь інший спосіб, але мої руки зв`язані ».
  • Якщо ваш друг зробив щось неетичне або шкідливе для компанії, і ви прийняли рішення звільнити його заради блага компанії, то зосередьтеся на інтересах інших співробітників, про які ви повинні думати не менше ніж про одного:
   • «Ми давно знайомі, і ти - мій друг, але так більше не може продовжуватися. Я повинен думати і про решту своїх співробітників. Якщо я не буду до них не прислухатися, весь бізнес може розвалитися ».
  • Навіть якщо ваш друг не справляється зі своїми обов`язками або не відповідає призначеної посади, зосередьте розмова не на негативних аспектах, а на позитивних, і на можливості домогтися успіху в іншому місці:


   • «Я хочу бачити тебе щасливим, щоб ти повністю реалізував всі свої здібності - ти цього заслуговуєш. Мені шкода, що це не тут ».

 3. 3

  Сприймайте це не як тягар, як можливість підтримати друга. Принаймні, ваш друг не буде звільнений нікчемою, яке не дбає про почуття інших. Підійдіть до цього завдання як до можливості використовувати свої знання про вашого друга, щоб зробити процес звільнення настільки гладким і безболісним, наскільки буде це можливо.

Частина 3 з 3: У пошуку альтернатив

 1. 1

  Складіть план підвищення продуктивності. Якщо це можливо, то дайте вашому другу ще один шанс, створивши конкретні часові рамки, щоб підвищити його продуктивність, тренуючи або навчаючи його на шляху до встановленим цілям. Призначте щотижневі зустрічі для обговорення поліпшень.
  • Дайте чітко зрозуміти, що спільна співпраця з вашим другом буде припинено, якщо нові цілі не будуть досягнуті в обумовлений час. Якщо це відбудеться, розірвіть робочі відносини з думкою про те, що ви дали йому достатньо шансів.
  • Опишіть вашу дискусію і збережіть цей звіт разом з вашими записами про співробітників. Якщо вам доведеться мати справу з запереченнями, то, посилаючись на записи попередніх бесід, ви зможете зберегти хороші показники.

 2. 2

  Змініть посаду вашого друга чи його обов`язки. Якщо це в ваших силах, подумайте про те, щоб реорганізувати роботу вашого друга, суттєво знизивши його на посаді, і давши йому можливість зберегти обличчя перед відходом. Вам знадобитися провести схожий розмову, даючи зрозуміти, що його робота не на висоті, але ви цінуєте вашу дружбу і тому хочете запропонувати йому можливість працювати з меншою кількістю обов`язків.
  • Дайте вашому другу таку роботу, щоб його недоліки були менш помітні на цій новій посаді - це безпрограшний варіант. Ваш друг або сам захоче покинути компанію в пошуках кращого життя, або залишиться на посаді, де у нього буде реальна можливість себе проявити.
  • Крім того, подумайте про підвищення або переведення. Хоча це може здатися «перекладанням відповідальності», але якщо можна позбутися вашого друга не звільняючи його безпосередньо, ви зможете уникнути некрасивого конфлікту. Якщо ви можете влаштувати вашого друга в схожу компанію, ви одночасно вб`єте двох зайців.

 3. 3

  Доручіть це комусь іншому. Цілком можливо, що конфліктів інтересів, пов`язаних з звільнення вашого друга, надто багато. У такому випадку поговоріть або з керівником, або з співробітником відділу кадрів вашої компанії, щоб знайти інший вихід.

Поради

 • Проконсультуйтеся у відділі кадрів вашої компанії і з адвокатом, перш ніж почати процес звільнення вашого співробітника.
 • Уникайте обговорення особистих питань у ході розмови, пов`язаного з робочою діяльністю. Поясніть співробітнику, що на роботі ви обоє повинні відкласти в сторону особисті відносини, так як успішний бізнес важливіше - це та робота за яку вам обом платять.
 • Подумайте, чим би ви могли зайнятися разом, як друзі. Якщо вас пов`язувала лише робота, то подумайте, чим тепер ви зможете разом зайнятися.
 • Переконайтеся, що цілі, які стоять перед співробітником, досяжні. Якщо вони недосяжні, то, замість звільнення співробітника, встановіть реалістичні цілі. Якщо ж робоче навантаження занадто велика, і поточний персонал не справляється в межах відведених робочих годин, то найміть ще одного співробітника.
 • Якщо ви відчуваєте, що зі звільненням вашого друга пов`язано занадто багато конфліктів інтересів, то порадьтеся зі своїм керівником або у відділі кадрів.

Попередження

 • Переконайтеся, що всі ваші дії відповідно до трудового законодавства, щоб не бути винним у порушенні закону і не відповідати за це перед судом.