Як знайти нову роботу, перебуваючи на старій

Як знайти нову роботу, перебуваючи на старій

Шукати роботу, коли у вас вже є робота, може бути досить складно, але це одна з кращих речей, які ви можете зробити для своєї кар`єри. Багато людей шукають роботу, тільки коли вони змушені це робити, і це змушує їх шукати нову позицію дуже швидко. Коли ви шукайте нову роботу, перебуваючи на старій, ви начебто «в безпеці», і це дозволяє вибрати найкращу пропозицію. У цій статті ми розповімо вам, як шукати роботу, коли у вас вже є робота, і проведемо вас через деякі з найбільш складних аспектів, як реалізувати свої цілі, як почати пошук роботи ефективно, як подавати заявки, проходити співбесіди та приймати нові пропозиції, не руйнуючи відносини з нинішнім роботодавцем.
Частина 1 з 2: Залишайтеся професіоналом у пошуках нової роботи

 1. 1

  Не кажіть своєму начальникові або колегам, що ви шукайте роботу. У більшості випадків краще тримати це в таємниці від нинішнього роботодавця. Навіть при тому, що в цьому немає нічого неправильного, ваш нинішній роботодавець може прийняти це особисто або проявити стурбованість, що ви більше не зосереджені на своїй роботі.
  • Якщо сказати своєму нинішньому роботодавцеві, що ви шукаєте нову роботу, це може зіпсувати ваші стосунки і перешкодити новим можливостям або просуванню по службі всередині компанії. Якщо пошук нової роботи виявиться невдалим, це може тільки нашкодити.
  • Будьте також дуже обережні, розповідаючи колегам, що ви шукаєте нову роботу, навіть якщо ви думаєте, що їм можна довіряти. Якщо колегам, збільшуються шанси, що ваш начальник почує про це. Якщо ви в кінцевому підсумку підете, ваш керівник повинен почути це від вас, а не з офісних пліток.

 2. 2

  Не вмикайте свого нинішнього керівника в список людей, які можуть дати вам рекомендацію, в резюме. Багато співробітників роблять цю помилку. Це може мати неприємні наслідки, коли потенційний роботодавець зателефонує вашому нинішньому начальнику, який поняття не має, що ви в даний момент шукаєте роботу.
  • Внесення керівника в цей список, не кажучи йому про це, дуже непрофесійно і може зіпсувати ваші стосунки з ним. Він також може зробити вам негативну рекомендацію, що дає вам менше шансів отримати нову роботу.
  • Замість цього, включіть в список попередніх роботодавців і колег, переважно тих, з ким у вас були хороші стосунки.

 3. 3

  Будьте обережні з інформацією, яку ви розміщуєте на сайтах соціальних мереж. Хоча професійні сайти, такі як LinkedIn можуть бути відмінним інструментом для професійного просування, ділового спілкування та обміну знаннями, ви повинні бути обережні в тому, яку інформацію ви розміщуєте в своєму профілі.
  • Використовуючи ці сайти, що не афишируйте той факт, що ви активно шукаєте нову роботу або, принаймні, зробіть свій профіль непублічним.
  • Не завантажуйте своє резюме на сайти працевлаштування, оскільки хтось у вашій компанії може легко побачити його і попередити керівника.

 4. 4

  Шукайте роботу в свій особистий час. При пошуку роботи дуже важливо правильно розподілити час. Роботу варто шукати у свій вільний час-не використовуйте робочий комп`ютер для пошуку роботи і робочу електронну пошту, щоб відіслати резюме.
  • Якщо ви будете здійснювати пошук в робочий час, за це можуть навіть звільнити. Тому дуже важливо бути професіоналом і зберегти хороші відносини з роботодавцем.
  • Шукайте роботу по вечорах і у вихідні дні. Це може бути дуже втомлює - працювати повний робочий день і шукати нові можливості, але час і зусилля окупляться, як тільки ви отримаєте нову роботу і зможете залишити ваше поточне місце роботи в дружніх відносинах.
  • Майте на увазі, що навіть якщо ваш нинішній роботодавець дізнається, що ви шукаєте роботу, ви можете не потрапити в біду, якщо ви не використали ресурси компанії.

 5. 5

  Не вмикайте робочу електронну пошту або телефон в своє резюме. Не варто цього робити, оскільки більшість компаній моніторять системи співробітників та їх інтернет-активність.
  • Якщо вам потрібно поговорити з потенційним роботодавцем під час робочого дня, спробуйте зробити це в обідню перерву і з особистого телефону. Постарайтеся вийти з офісу, це зменшить ймовірність того, що хтось підслухає вашу телефонну розмову.
  • Використовуйте особисту пошту, щоб зв`язуватися з потенційними роботодавцями, і намагайтеся не перевіряти її протягом дня. Перевіряйте її раз на день, коли повернетеся додому з роботи. Якщо вам потрібно відповісти на лист якнайскоріше, спробуйте зробити це під час обідньої перерви з особистого пристрою.

 6. 6

  Намагайтеся не призначати співбесіду протягом робочого дня. Якщо це можливо, не плануйте співбесіду протягом усього робочого дня. Спробуйте організувати його до або після роботи, у вихідні дні або під час обідньої перерви (якщо дозволяє час). Це найбільш професійний підхід, і ваш потенційний роботодавець повинен поважати вас за це, навіть якщо це не так зручно для нього.
  • Якщо не виходить так зробити, відпроситися з роботи на деякий час, щоб відвідати співбесіду. Не кажіть, що ви захворіли, повідомте начальнику, що вам потрібно деякий час для вирішення "особистих питань".
  • Якщо ви спланували співбесіду після роботи або під час обідньої перерви, зверніть увагу на свій одяг. Якщо ви зазвичай одягаєтеся на роботу неформально, але раптом з`являєтеся в костюмі, ваш бос і колеги здогадаються, що щось відбувається. Постарайтеся зайти додому, щоб переодягнутися перед співбесідою, або візьміть одяг з собою.

 7. 7

  Прийміть нову пропозицію роботи до того, як відмовитеся від нинішньої роботи. Якщо ви знайшли підходяще місце і отримали пропозицію про роботу, переконайтеся, що ви прийняли пропозицію, ваші рекомендації перевірені і що можна починати роботу до того, як ви звільнитеся з нинішньої роботи. Останнє, чого ви хочете, - це щоб виявилося, що вас не беруть, коли ви вже пішли зі старої роботи.
  • Залишайтеся професіоналом, повідомивши нинішнього керівника відповідним чином і передавши свої обов`язки. Це допоможе уникнути образ ваших колег і начальників.
  • Це також обнадіє вашого нового роботодавця і він буде знати, що вибрав шанованої людини з високим рівнем професіоналізму.

Частина 2 з 2: Шукайте нову роботу розумно й ефективно

 1. 1

  Зробіть короткостроковий і довгостроковий план своєї кар`єри. Пошук нової роботи - це серйозний крок, тому дуже важливо бути організованим і скласти план. Задайте собі питання про вашу нинішньої ролі, будьте чесними з самим собою. Як тільки ви зрозумієте, чого не вистачає у вашій поточної позиції, ви зможете з`ясувати, чого ви хочете від нової.


  • Постарайтеся визначити свої сильні і слабкі сторони і свої навички. Запитайте себе, чи щасливі ви на своїй нинішній посаді, і чи дозволяє вона вам повністю розкрити ваш потенціал.
  • Відповівши на ці питання, ви зможете краще зрозуміти себе, і це дасть вам більш чітке уявлення про тому напрямку, в якому ви хочете будувати свою кар`єру.
  • Після того як ви визначилися з напрямком, можна скласти собі 6-місячний план і план на 2-5 років. Складання докладних планів кар`єрного росту допоможе вам залишатися зосередженим на своєї мети і не стати самовдоволеним.

 2. 2

  Визначтеся з вакансіями, на які ви хочете подати заявку. Після того як ви склали план і знаєте, в якому напрямку ви хочете коштувати свою кар`єру, наступний крок полягає у визначенні виду роботи, на яку ви хочете подати заявку.
  • Загальне уявлення про напрям кар`єри допоможе вам спростити процес пошуку роботи. Подивіться на сайтах з працевлаштування, в списках вакансій на певних веб-сайтах і списки вакансій компаній на LinkedIn, і шукайте посаду або сферу, в якій ви хочете працювати.
  • Ви можете подивитися на аналогічні посади в інших організаціях і порівняти їх з вашою нинішньою посадою. Крім того, ви можете подивитися на посади вищого рівня або в іншій сфері і подивитися, які навички у вас вже є, і чи є навички, яких вам не вистачає.
  • Не турбуйтеся, якщо ваші навички або досвід не відповідають в точності опису посади - в цей момент ви просто намагаєтеся отримати уявлення про ринок вакансій і про позиції, які можуть вас зацікавити.

 3. 3

  Оновлення своє резюме, включивши в нього свою поточну роботу. Якщо ви ще не зробили цього, поновіть своє резюме і включіть свою нинішню роботу. Запишіть всі нові навички, які ви придбали на вашій нинішній роботі, зв`яжіть їх з вашими цілями і з тим, чого ви хочете від нової посади.
  • Наприклад, якщо ви хочете змінити кар`єру, підготуйте функціональне резюме, вказавши в ньому свої професійні навички. Якщо ж ви шукаєте таку ж посаду, як ви займали, варто скласти резюме, представивши свій відповідний досвід роботи в хронологічному порядку.
  • Варто взяти за звичку оновлювати резюме кожні три місяці. Таким чином ви постійно аналізуєте свої обов`язки і роботу в напрямку своїх цілей. Навіть якщо ви не займаєтеся активним пошуком роботи на даний момент, ви ніколи не знаєте, коли з`явиться нова приваблива можливість.

 4. 4

  Напишіть зразок супровідного листа. На додаток до резюме, вам потрібно буде включати супровідний лист до кожної з ваших заявок на роботу. Супровідний лист - це шанс для вас привернути увагу до важливої інформації в резюме і надати додаткові подробиці. Воно також дозволяє описати, чому ви хочете працювати саме в цій компанії і які особисті навички та досвід підходять саме для цієї роботи.
  • Перед тим, як почати процес пошуку роботи, варто написати супровідний лист, який можна потім підлаштовувати під конкретні вакансії. Наявний шаблон допоможе вам заощадити час надалі.
  • Дуже важливо адаптувати супровідний лист до конкретної вакансії, на яку ви претендуєте. Загальні супровідні листи нудні для читача і не дозволяють вам виділитися з ряду інших претендентів. Хороше, адаптоване супровідний лист покаже потенційному роботодавцеві, чому ви хочете працювати в їх компанії та який внесок ви могли б внести, працюючи в команді.

 5. 5

  Шукайте роботу в інтернеті і в друкованих виданнях. Є багато способів шукати нову роботу. Найбільш очевидний спосіб - переглянути списки вакансій в інтернеті і в газетах. Шукайте недавно опубліковані вакансії, які відповідають вашому досвіду і кваліфікації, а потім відправляйте актуальне резюме та супровідний лист кожному роботодавцю.
  • Ось кілька сайтів для пошуку роботи: hh.ru, superjob.ru, rabota.ru, job.ru

 6. 6

  Навчіться налагоджувати зв`язки. Ще один спосіб дізнатися про відкриті позиції - за допомогою зв`язків. Це означає використовувати всі наявні контакти і налагоджувати нові зв`язки, щоб «постукати» в двері в новій компанії.
  • Є кілька способів налагодити контакт - ви можете запросити співробітника компанії, в якій ви зацікавлені, на каву, відвідати масштабні мережеві події або просто відправити комусь лист.

 7. 7

  Будьте готові до співбесіди. Після того, як ви подали заявки на кілька вакансій, залишається сподіватися, що вас запросять на співбесіду. Важливо, щоб ви якомога краще підготувалися до нього, щоб збільшити шанси отримати роботу. При підготовці до співбесід вам можуть бути корисні такі статті:
  • Підготовка до співбесіди
  • Як успішно пройти співбесіду
  • Важкі питання на співбесіді
  • Як одягтися, щоб справити враження на співбесіді
  • Як поводитися після співбесіди