Як звільнитися з роботи

Відхід від вашого теперішнього роботодавця і звільнення не завжди проходять безхмарно. Цей крок може поставити вас в тупиковий фінансове становище. Подібне рішення також складно в емоційному плані. Іноді ви не усвідомлюєте цього, поки не опиняєтеся в кабінеті боса і прямо не заявляєте про своє звільнення. Ось як зробити це правильно.
Метод 1 з 2: Підготовка до звільнення

 1. 1

  Перевірте свої фінанси. У вас може бути багато причин звільнитися з роботи, але при цьому потрібно переконатися, що ви твердо стоїте на землі у фінансовому плані. Це потрібно зробити до прийняття остаточного рішення. Якщо у вас не намітилася нова робота, зібрати гроші хоча б на півроку. Фінансові ресурси повинні полегшити період вашого безробіття. Складіть план витрат. Визначте інші шляхи заробітку на той період, поки ви не знайдете іншу роботу.
  • Пам`ятайте про те, що в разі добровільного звільнення ви не отримаєте жодного допомоги по безробіттю.

 2. 2

  Почніть шукати роботу. Якщо ситуація дозволяє, почекайте до того часу, поки не знайдете нову посаду трохи краще. Якщо ви поступите таким чином, ви не піддастеся ризику кризового періоду, коли ваші зусилля, кинуті на пошуки роботи, не виправдаються. Якщо час терпить, почніть шукати пропозиції про роботу і спробуйте визначити, наскільки важко буде отримати зазначену посаду.
  • Коли ви починаєте шукати нову роботу, намагайтеся зробити так, щоб про ваші плани ніхто не дізнався. Можливо, вам захочеться скористатися зв`язками для пошуку нової посади, але говорити правду про свої плани можна тільки надійним людям.

 3. 3

  Проаналізуйте свою справжню посаду. Подумайте, чому ви хочете звільнитися, визначте всі плюси і мінуси. Чи можна якимось чином усунути недоліки роботи, які вас дратують? Якщо ви звільнятися через низьку зарплату, чи можете ви просити про підвищення? Якщо ви звільнятися через настирливого колеги, чи можуть вас перевести на інше місце? До того, як уявляється, розкажіть своєму начальникові про свої почуття і дайте йому можливість змінити ситуацію на краще.

 4. 4

  Перегляньте свої контракти. Перевірте всі юридичні документи, які ви підписали на справжній посади, включаючи незакінчені договори та контракти, які вимагають певного часу на їх завершення. Розрив контракту іноді може призвести до неприємних наслідків фінансового та юридичного характеру. Дізнайтеся, в якій формі пишеться заява про відхід.

 5. 5

  Скопіюйте собі інформацію, яку ви не хочете втратити. Якщо у вашому розпорядженні є персональний органайзер або список контактів, які важливі для вашої сфери діяльності, зробіть собі копію до того, як подасте заяву про звільнення. Якщо даний дана інформація є власністю компанії, у вас не буде можливості скопіювати її після відходу. Переконайтеся в тому, що ви не викрадав те, що називають комерційною таємницею!

Метод 2 з 2: Розмова з босом

 1. 1

  Поговоріть зі своїм начальником віч-на-віч. Поясніть, що ви йдете з компанії, і запитайте, як ви можете завершити свої справи. Потім напишіть коротке електронний лист або лист від руки, якщо компанія вимагає письмове повідомлення.

 2. 2

  Ідіть швидко і люб`язно. На ваш розсуд можна давати скільки завгодно інформації про нову должності- проблемах, які призвели до звільнення, і ваших планах на майбутнє. Зберігайте люб`язність. 3. 3

  Складіть необхідну повідомлення. Якщо контракт зобов`язує вас повідомити про свій відхід за два тижні, дотримуйтеся цих умов. Не потрібно спалювати мости, звільняючись несподівано, і залишати свого боса в скрутному становищі. Можливо, вам знадобиться його допомога в майбутньому (наприклад, вам буде потрібно рекомендація).

 4. 4

  Дотримуйтесь рекомендацій вашого боса на рахунок інформування ваших колег. Швидше за все, в компанії хочуть, щоб ви не пред`являли претензій, поки вам не знайдуть заміну або вирішать, яким шляхом замістити вашу посаду. Якщо ви не звільняти відразу ж, дайте співробітникам пару днів, щоб звикнути з думкою про ваш відхід. Не потрібно поширювати такі новини по всьому офісу (розкажіть про це тільки в тому випадку, якщо вас попросять про це).

 5. 5

  Не лінуйтеся. Завершуючи свою роботу, постарайтеся зробити все, щоб допомогти своїй компанії передати роботу вашому наступнику. Ви вступаєте недобре, якщо робите необхідні дзвінки в останні два тижні. Цей вчинок може коштувати вам гідною рекомендації від вашого роботодавця, яка могла б допомогти вам у подальших пошуках роботи.

Поради

 • Тримайте свої емоції під контролем. Не допускайте, щоб ваші дружні стосунки з босом змушували вас відчувати себе винуватим у догляді. Це бізнес, і потрібно виконувати свої обов`язки професійно.
 • Якщо ви користувалися послугами агента по найму кадрів для пошуків нової роботи, попросіть його допомогти зі звільненням в тому випадку, якщо ви не впевнені, що робите все правильно. Вам зможуть допомогти.
 • У разі звільнення деякі роботодавці можуть спробувати зробити вам зустрічну пропозицію (підвищення, кращу посаду, великий офіс і т.д.), щоб затримати вас в компанії. Якщо ви приймаєте зустрічну пропозицію, це не завжди погано, але переконайтеся в тому, що ви пам`ятаєте про причину вашого рішення звільнитися. Не залишайтеся, адже зустрічну пропозицію може не виправдати ваші надії.

Попередження

 • Переконайтеся, що ваш робочий стіл і документи відповідають вимогам компанії. Потрібно привести робоче місце в порядок на той випадок, якщо вас просять негайно покинути своє місце.
 • У деяких компаніях вас автоматично звільнять в день подання відповідної заяви. Це робиться з метою безпеки. Будьте готові до цього і не ображайтеся.