Як знайти хедхантера

Пошук відповідного місця роботи є важким і напруженим заняттям, незалежно від того, незадоволені ви своєю поточною роботою або у вас її немає взагалі. Щоб потрапити на співбесіду, часто недостатньо просто пошукати в інтернеті, переглянути оголошення або розпитати у знайомих. Укладення договору з агентством зайнятості може підвищити шанси знайти роботу, проте спочатку необхідно розібратися, як вибрати хедхантера.

Кроки

 1. 1

  Переконайтеся, що ви прекрасно справляєтеся зі своєю поточною роботою. Навіть якщо ви її ненавидите, вам потрібно поліпшити власний товарний вигляд, виконуючи свою роботу максимально добре. Відмінні успіхи зроблять вас впізнаваним співробітником компанії і стануть бонусом в очах хедхантера, який підшукує потрібного працівника для свого клієнта.

 2. 2

  Мислите глобально. Агентства по найму слід шукати скрізь, а не тільки поруч з вашим місцем проживання. Навіть якщо ви проживаєте в східній частині країни, хедхантер із західної може допомогти знайти роботу, адже у його клієнта цілком можуть бути філії та в вашому місті.

 3. 3

  Знайдіть хедхантера, що спеціалізується у вашій професійній сфері. Погодьтеся, якщо ви шукаєте нове місце роботи у сфері IT, то розсилка листів агентам, що спеціалізуються на медицині, це марна трата часу. Звузьте коло пошуку до вашої спеціальності.
 4. 4

  Відвідуйте конференції. Протягом року найчастіше організовуються тематичні виставки та конференції для фахівців однієї сфери. Заходи такого роду є відмінним місцем для налагодження зв`язків та зустрічей з хедхантерами, що спеціалізуються на вашій сфері діяльності, тому будьте готові скористатися даними обставинами.

 5. 5

  Поділіться своїми знаннями та досвідом за допомогою публікацій. Напишіть статтю на актуальну гарячу тему у вашій сфері та надішліть її в декілька спеціалізованих видань та інтернет-сайтів. Такого роду публікації на професійні теми стануть хорошою підмогою і підвищать ваші шанси на ринку праці і при пошуку хедхантера. 6. 6

  Заручитеся рекомендаціями. Більш високопоставлені колеги, добре знайомі з вашою роботою, допоможуть зробити перший крок у пошуках хедхантера. Колеги повинні знати, що ви збираєтеся заручитися їхньою рекомендацією, і тому вони повинні тримати всю необхідну інформацію при собі.

 7. 7

  Почніть встановлювати контакти. Як тільки ви склали список передбачуваних хедхантров, зв`яжіться з ними за допомогою електронної пошти, відправивши лист з описом ваших досягнень і прикладеним резюме. Будемо сподіватися, вас додадуть в базу даних і ви зможете провести бесіду по телефону.


Поради

 • Спробуйте виступити на конференції. Замість того, щоб бути простим відвідувачем, спробуйте потрапити в список доповідачів. Не існує кращого способу змусити хедхантерів звернути на себе увагу під час якого-небудь заходу.
 • Вступайте в професійні спільноти. Так ви будете в курсі всіх заходів, конференцій та інших подій, що відбуваються у вашій професійній області, і знати, на яких з них будуть присутні хедхантери.
 • Відповідайте на телефонні дзвінки. Якщо хедхантер звалився вам як сніг на голову, поговоріть з ним, навіть якщо не шукайте роботу в даний момент. Можливо, коли-небудь вам знадобляться його послуги.