Як пережити період безробіття

У 2011 році 45,5% безробітних пережили тривалий період безробіття. Пошуки роботи без роботи викликають дивно сильне напруга- проте існує кілька кроків, які можна зробити з метою більш успішного подолання періоду безробіття і підвищити вашу цінність на ринку.
Частина 1 з 3: Підвищення рівня навичок на ринку праці

 1. 1

  Не думайте, що вам потрібно шукати аналогічну роботу. Якщо ви втратили роботу в силу того, що вона втратила свою актуальність, знайти аналогічну вакансію буде вкрай складно. Це ваш шанс підвищити свою кваліфікацію і перейти на новий рівень.

 2. 2

  Зверніться до місцевого Центр зайнятості населення. У подібних організаціях, як правило, пропонують безкоштовні послуги зі складання резюме, а крім того, постачають інформацією про відкриті вакансії. Встаньте на облік відразу після того, як втратили роботу, і повною мірою скористайтеся підтримкою в пошуку нового працевлаштування.

 3. 3

  Заповніть прогалини в освіті. Це відмінний час для отримання сертифікатів або підвищення рівня комп`ютерної грамотності. Запишіться на відповідні курси і пройдіть навчання. Так ви підвищите свою кваліфікацію і озбройтеся необхідними для роботи інструментами.

 4. 4

  Беріться за волонтерську роботу тільки заради придбання нових навичок або контактів. Залишатися зайнятим добре, але занадто великий обсяг неоплачуваної роботи забере у вас багато часу, необхідного на якісний пошук роботи. До корисних видів волонтерської діяльності, яку можна буде відзначити в своєму резюме, належать ті, що дозволяють вам зав`язувати контакти в діловому співтоваристві, робити щось, що ви надалі зможете продемонструвати в якості свого результату, або бути керівником команди.

 5. 5

  Зверніть увагу на пропоновані на вашій території програми для людей з обмеженими здібностями. Якщо ви не можете знайти роботу в силу стану свого здоров`я, пошукайте професійний реабілітаційний центр. Можливо, так ви зможете безкоштовно перекваліфікуватися.

 6. 6

  Корегуйте своє резюме під кожну конкретну вакансію. Міняйте опис свого досвіду таким чином, щоб зробити акцент на відповідні вакансії наявні у вас навички. Одна з основних помилок, яку допускають люди, полягає в розсилці одного і того ж резюме на всі наявні вакансії, незалежно від того, наскільки серйозно відрізняються вимоги.

Частина 2 з 3: Позаштатна робота

 1. 1

  Зверніться в агентство з тимчасового працевлаштування. Якщо ви не відчуваєте в собі впевненості пробитися самостійно, зверніться в агентство в своєму місті і пройдіть оцінку рівня своїх навичок. Більшості людей не потрібно всі п`ять робочих днів для пошуку роботи, зате потрібно тимчасовий джерело доходу.

 2. 2

  Виберіть два-три навички, якими ви володієте досконало, і пропонуйте їх як позаштатний співробітник. Надрукуйте дешеві візитні картки і розповсюдьте їх по місту з зазначенням пропонованих послуг. У деяких компаній немає достатньої кількості коштів для найму штатних співробітників, але вони готові вдатися до послуг тимчасових підрядників.

 3. 3

  Зареєструйтеся на сайтах для пошуку роботи фрілансерів. Навіть якщо вам не запропонують високий рівень оплати, іноді подібні можливості зможуть закрити пролом в період пошуку постійної роботи. 4. 4

  Стати експертом у своїй галузі. Знайдіть блогерів, ораторів або письменників текстів з тієї тематики, в якій ви володієте глибокими знаннями. Галузеві журнали і бізнес компанії часто шукають письменників з технічними знаннями, здатними писати інструкції, біографії, електронні книги і так далі.

Частина 3 з 3: Мережа контактів

 1. 1

  зв`яжіться з усіма своїми друзями та знайомими і поцікавтеся, чи немає у них інформації про цікавлять вас вакансії. У подібних випадках всі ставляться з розумінням до прохань про допомогу, оскільки більшість дізнаються про можливості працевлаштування через свою соціальну мережу.
  • Одне з хороших емоційних рішень у разі втрати роботи - провести якомога більше часу зі своєю сім`єю і друзями. Безробіття часто викликає напади низької самооцінки і депресію. Попросіть у близьких підтримки в цей непростий період.

 2. 2

  Вступайте в професійні спільноти. Знайдіть через інтернет інформацію про доступні вам спільнотах і візьміть участь в їх діяльності. Завдяки цьому ви можете познайомитися з потенційними роботодавцями.

 3. 3

  Візьміть участь у ярмарку вакансій. Актуалізує своє резюме, надягніть костюм і постарайтеся прорекламувати свій досвід на подібній ярмарку. Якщо в рамках програми ярмарки є можливість послати своє резюме онлайн, обов`язково скористайтеся нею.

 4. 4

  Підтримуйте контакти зі своїми колишніми колегами і керівниками. Можливо, вони будуть готові поділитися інформацією про вакансії перш, ніж їх опублікують.


Попередження

 • Не пишіть в резюме неправди. Будь помилковий факт, будь то щодо вашої кар`єри, заробітної плати або поточного працевлаштування, здатний підірвати до вас довіру, у випадку якщо компанія перевірить інформацію через рекомендувачів. Якщо вам не вистачає офіційного досвіду, додайте інформацію про навчання, волонтерської діяльності або фрілансі.

Що вам знадобиться

 • Візитні картки
 • Резюме