Як отримати досвід роботи в галузі управління персоналом

Управління персоналом (УП) дуже широкий вид діяльності. Фахівці з УП розробляють системи мотивації та оплати праці, відповідають за розподіл пільг, забезпечують безпеку праці, наймають і звільняють працівників, надають можливість навчання співробітникам і менеджерам, відповідають за поширення важливої інформації по всій компанії. На ділі, ця робота охоплює стільки областей, що деяким фахівцям з УП потрібна допомога, щоб почати працювати в цій галузі або розширити свої пізнання в ній. Ось кілька прикладів того, як можна отримати досвід в області УП.

Кроки

 1. 1

  Знайдіть стажування у відділі кадрів. Оскільки стажування призначена для людей, що бажають отримати досвід роботи в певній сфері, для багатьох це і є першим кроком у вивченні управління персоналом. Так як у відділі кадрів переважає адміністративна робота, то більшість великих і середніх відділів регулярно наймають на роботу стажерів.

 2. 2

  Пошукайте роботу у вашій нинішній компанії. Навіть якщо у вас вже є робота, можливо у вашому відділі кадрів зараз є вільні вакансії. Зв`яжіться з начальником відділу кадрів і запитайте, чи не потрібна їм допомога. Не у всіх проектах використовується конфіденційна інформація, тому ви зможете отримати повноцінний досвід в управлінні персоналом і дізнатися багато нового про компанію, на яку ви працюєте. Якщо ви вже працюєте у відділі кадрів вашої компанії - добровільно пропонуйте допомогу іншим відділам. Наприклад, якщо ви працюєте у відділі пільг, ви можете запропонувати допомогу відділу з працевлаштування проводити інтерв`ю з кандидатами на заходах за вибором кар`єри.
 3. 3

  Будьте добровольцем в некомерційних організаціях (НКО). Більшість маленьких некомерційних груп не мають виконавчих співробітників відділу кадрів і не мають особливих вимог до найманим практикантам. Якщо ви готові працювати безкоштовно заради отримання досвіду в області УП, то волонтерство може допомогти вам знайти більше досвіду, ніж робота новачком у відділі кадрів.

 4. 4

  Подумайте про роботу адміністративним помічником з управління персоналом. Оскільки при УП завжди багато паперової роботи, то зазвичай у відділах кадрів є кілька адміністративних посад. Багато людей, прагнучи до кар`єри в УП, частіше хочуть отримати вищу посаду, але людей, які починають працювати з більш низьких посад, підвищують частіше. Багато професіоналів по УП починали з роботи офісним працівником або секретарем.

 5. 5

  Знайдіть роботу в агентстві з працевлаштування. Агентства, що надають тимчасовий персонал, можуть бути відмінним способом отримати досвід в областях, тісно пов`язаних з УП. Кадрові агентства оцінюють, проводять інтерв`ю, наймають і надають великий вибір кандидатів на всілякі посади, тому досвід у цій галузі може допомогти отримати роботу у відділі кадрів великої компанії. На відміну від відділу кадрів, агентства з працевлаштування часто наймають людей з досвідом в сфері продажів або недавніх випускників і не вимагають досвіду роботи в області УП. 6. 6

  Приєднайтесь до організації, в якій працюють професіонали по УП. Співпрацюючи з професіоналами з управління персоналом, у вас можуть з`явитися нові можливості. Багато відкритих вакансій не афішуються, але про них можна дізнатися зі зв`язків. Працюючи з професіоналами і регулярно беручи участь у нарадах і на різних заходах, ви можете зустріти людей, які шукають фахівців з УП. Більшість організацій, що займаються УП, влаштовують щорічні конференції, на яких фахівці з УП допоможуть вам дізнатися більше про цю спеціальності.

 7. 7

  Отримайте посвідчення фахівця з УП. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки існує Інститут сертифікації в управлінні персоналом (The Human Resources Certification Institute - HRCI), в якому є 4 програми: фахівець з управління персоналом, старший фахівець з управління персоналом, міжнародний фахівець з управління персоналом, а так само фахівець з управління персоналом в штаті Каліфорнія. Товариство з управління персоналом (The Society for Human Resource Management) у США пропонує широкі можливості для освіти, включаючи курси з підготовки фахівців різних рівнів сертифікації.

 8. 8

  Спілкуйтеся онлайн з людьми, що займаються УП. В інтернеті є безліч ресурсів, таких як: різні блоги, групи в Facebook і LinkedIn, а так само Twitter, що дозволяють вам зв`язатися з іншими професіоналами в цій галузі. Багато асоціації по УП надають можливість зв`язатися з ними онлайн незалежно від вашого місцезнаходження. Наприклад, у Товариства з управління персоналом на сайті є розділ під назвою "Обговорення УП", який дозволяє користувачам обговорювати різні теми, що стосуються УП.

 9. 9

  Будьте готові почати з різних областей УП. Управління персоналом - це професія з широким колом діяльності, починаючи від розробки систем мотивації та оплати праці до найму робітників. Більшість професіоналів по УП (особливо ті, які досягли великого успіху в кар`єрі), працювали в декількох з цих областей в певні періоди своєї кар`єри. Найчастіше, роботу у відділі пільг легше знайти восени, коли відділи УП готові прийняти нових фахівців. Зазвичай відділи кадрів найбільше завантажені на початку фінансового року і після свят, коли зростає кількість прийнятих на роботу, тому це найкращий час записатися до них добровольцем. Зазвичай у відділу економіки по праці і заробітній платі є встановлені періоди для перегляду систем оплати праці в організації, тому з`ясування термінів такого перегляду допоможе вам вибрати правильний момент, щоб запропонувати свої послуги та набути необхідний досвід.