Як навчитися розбиратися в питаннях політики

Політика - це велика і досить складна галузь людської діяльності. Вона включає в себе такі питання, як дипломатія, війна, державні фінанси, і т.д .. Політика також є важливою частиною життя кожної людини, оскільки саме політичний устрій суспільства визначає правові рамки нашого життя. Тому так важливо розуміти базові аспекти політики.

Кроки

 1. 1

  Для початку ознайомтеся з різними типами держав і з тим, як вони працюють. Вкрай важливо знати якомога більше про систему управління не тільки вашою країною, але й те, як йдуть справи за її межами, щоб зрозуміти, як різні уряди взаємодіють один з одним. Постарайтеся дізнатися побільше про плюси і мінуси різних систем.

 2. 2

  Вивчіть як здійснюється управління вашою країною, починаючи з верхніх ешелонів влади і закінчуючи регіональними та місцевими органами. Ознайомтеся з системою виборів і структурою законодавчих органів.

 3. 3

  З`ясуйте, які права і в яких межах вам гарантовані. В Америці, наприклад, людям гарантована свобода слова. Тим не менш, свобода слова закінчується там, де починаються права іншої людини. Загроза вбивства, наприклад, не поширюється на свободу слова. Дізнайтеся свої права і те, як ви можете їх реалізовувати.

 4. 4

  Слідкуйте за політичними новинами, щоб бути в курсі останніх подій. Практично в будь-якому виданні, будь то газети або електронні ЗМІ, ви знайдете масу політичних новин, включаючи інформацію про вибори, висвітлення соціальних та економічних питань, відомості про події на міжнародній арені та багато іншого.

 5. 5

  Якомога глибше вивчіть поточну політичну ситуацію. Подивіться, як сталося те чи іншу подію, якими наслідками і впливом на різні сфери діяльності людей воно загрожує, і що думають різні люди з цього приводу. Постарайтеся всебічно проаналізувати конкретну подію і обговоріть його з колегами, щоб дізнатися також і альтернативні точки зору і більш об`ємно уявити собі його значення.
 6. 6

  Намагайтеся докопуватися до значення всіх незрозумілих вам термінів. Розширення словникового запасу дуже важливо і корисно для більш глибокого розуміння того, про що говорять політики.

 7. 7

  Якщо ви чогось не розумієте, запитаєте більш обізнаних у цих питаннях товаришів. Якщо ви стикаєтеся з питаннями, відповідей на які не можете знайти навіть в інтернеті, то зверніться до експертів, які мають спеціальну освіту і здатні просто і дохідливо пояснити вам суть цікавить вас питання.

 8. 8

  Вивчіть економічні уклади різних країн, їх плюси і мінуси. Економіка є ключовою областю в розумінні політичних питань і вона безпосередньо впливає на наше життя. У кожній країні політики мають свої власні ідеї і власний підхід до вирішення економічних проблем, тому знання міжнародного економічного досвіду можуть бути дуже корисними.

 9. 9

  Вивчайте біографії політиків. Існує маса вебсайтів, на яких можна знайти інформацію про те, хто є хто і хто за кого голосував. Просто перегляньте об`єктивні сухі дані про цікавить вас політиці і, швидше за все, багато що стане на свої місця. Це особливо важливо і корисно напередодні виборів, коли ви не впевнені, кому віддати свій голос.

 10. 10

  Ви можете написати офіційний лист державному службовцю, вашому представнику або посадовій особі, але будьте дуже уважні до деталей і обов`язково точно вкажіть місто, округ, штат і поштовий індекс, інакше ваш лист або електронне послання може бути сприйнято як спам. Це відбувається тому, що урядові службовці часто отримують листи від людей, які не мають ніякого відношення до їх службам. Часто подібні листи носять пропагандистський або рекламний характер і витрачати час на читання подібної кореспонденції - недозволітельно розкіш для державних службовців, і, втім, не тільки для них ... 11. 11

  Постарайтеся трохи краще зрозуміти, як працюють влади (не лише політичні, а й економічні). Необхідно розуміти, що демократія не є досконалою, і тому треба враховувати дуже багато аспектів, якщо ви дійсно хочете розбиратися в політичних питаннях і збираєтеся внести свою лепту у зміну цього світу на краще. Корисно почитати праці Маркса, Руссо, та інших подібних авторів.

Поради

 • Вивчіть структуру влади на всіх рівнях.
 • Регулярно поповнюйте і розширюйте свій словниковий запас.
 • Цікавтеся політичним укладом різних держав, не обмежуючись своєю рідною країною. Це допоможе вам розширити політичні знання і поглибить розуміння політики.
 • Вивчіть назви відомств і департаментів у владних структурах і постарайтеся зрозуміти, чим конкретно вони займаються, за що відповідають і якими повноваженнями наділені.
 • Коли ви читаєте новину, в якій задіяний будь-якої політичний діяч, постарайтеся дізнатися про нього більше з інтернету, вивчіть його політичні погляди і, по можливості, його біографію. Це допоможе вам глибше оцінити масштаб події.
 • Пам`ятайте, що "політика" в основному охоплює питання, що стосуються влади та її ролі у вашому житті, включаючи соціальні проблеми (аборти, одностатеві шлюби), економіку, дипломатію, вибори, закони, права, умови праці, тощо.
 • Якщо збираєтеся подорожувати в інші країни або якщо, наприклад, вам необхідно надіслати певну суму своїм близьким, що живуть в іншій країні, перевірте обмінні курси іноземних валют.

Попередження

 • Будьте обережні з засобами масової інформації і ніколи сліпо Не довіряйте фактами, наведеними в ЗМІ. Врахуйте, що всі вони працюють на певні структури та об`єктивну інформацію можна отримати тільки вивчивши різні джерела, бажано представляють інтереси опонентів або протистоять політичних груп. У будь-якому питанні важливо знати версії всіх сторін конфлікту або інциденту.
 • Завжди відкрито говорите про ваші політичні погляди.