Як стати лобістом

Існує кілька способів стати лобістом, так само як і кілька різних типів лобістів. Потенційні лобісти повинні володіти даром переконання і бути харизматичні. Хоча лобісти належать до найбільш різних областях діяльності, загальним для них є здатність переконати політиків прийняти ті чи інші зміни законів, в ідеалі так, щоб більшість сторін залишилося досить. Читайте далі і ви дізнаєтеся про те, як стати лобістом.
Метод 1 з 2: Відповідність критеріям

 1. 1

  Визначте, чи хороші у вас виходить спілкуватися і впливати на людей. Лобісти намагаються впливати на політику різними способами, але врешті-решт без майстерень навичок спілкування та впливу людей успіху не досягти. Ви:
  • Вмієте зробити так, щоб все пішло по-вашому, навіть не дивлячись на значні перешкоди?
  • Легко знайомитеся з людьми, підтримуєте зв`язки і розширюєте коло знайомих?
  • Добре вмієте надавати послуги іншим?
  • Вмієте пояснювати складні речі простими словами?

 2. 2

  Для лобістів не існує жодних формальних вимог за рівнем освіти. Щоб стати лобістом, вам не знадобиться диплом університету, здавати якийсь екзамен теж не доведеться. Все, що вам потрібно: здатність заводити корисні зв`язки з політиками і вміння направляти їх у потрібне для себе напрямку. З іншого боку більшість лобістів має ступінь хоча б бакалавра. Що дійсно важливо для лобіста, так це:
  • Здатність аналізувати інформацію і розробляти розумну політичну стратегію.
  • Здатність постійно бути в курсі того, що відбувається в світі і політиці.
  • Здатність передбачити, які питання збережуть свою актуальність, а які втратять, а також які питання стануть актуальні.

 3. 3

  Оцініть своє вміння діяти швидко і добиватися результату. Ви швидкі і націлені на дію? Превстигнете ви як лобіста чи ні, залежить від цих якостей. Лобістам платять за досягнення результатів, тобто якщо в силу обставин ви не зможете домогтися бажаного результату, то потрібно буде швидко поміняти план і придумати, як ще можна домогтися поставленої мети.

Метод 2 з 2: Як стати лобістом

 1. 1

  Постарайтеся якомога раніше визначити, яким типом лобіювання ви б хотіли зайнятися. Різні позиції лобістів значно відрізняються один від одного, але лобісти працюють із законодавцями для досягнення певних політичних цілей.
  • Платне лобіювання проти безкоштовного лобіювання. Найчастіше лобіювання відбувається так: фірма або професійна організація наймає когось для представлення своїх інтересів. Однак деякі лобісти вирішують працювати безоплатно, заради якогось некомерційного справи або просто тому, що вони вже вийшли на пенсію. Вибравши безоплатну роботу, вам буде легше переконати людей у своїй безкорисливості.
  • З одного питання проти лобіювання з багатьох питань. Визначтеся, чи хочете лобіювати по якійсь одній проблемі або питанню або по широкому спектру різних проблем. Лобісти, що працюють на корпорації, як правило лобіюють за якусь одну проблему, ті ж, хто працює в інтересах об`єднань, відстоюють більш широке коло питань.
  • Інсайдерська проти аутсайдерське. Інсайдерської (або "пряме") лобіювання відбувається тоді, коли представник намагається вплинути на політичні рішення, виходячи безпосередньо на законодавців. Непряме лобіювання - представник намагається вплинути на процес прийняття політичних рішень мобілізую громади та спільноти, зазвичай через місцеві організації, піар і рекламу.

 2. 2

  Отримайте ступінь хоча б бакалавра, бажано з політології, права, економіки або якийсь суміжній галузі. Лобісти мають бути експертами з питань, з якими працюють, так краще почати вивчати політичні питання і формування політики якомога раніше. Хоча формальних вимог до рівня освіти й ні, але розбиратися в загальних політичних питаннях завжди корисно, а знання питань по яких ви хочете лобіювати, життєво необхідно. 3. 3

  Якусь пов`язану з лобізмом практику можна знайти і ще під час навчання в університеті. Вам підійде щось в органах місцевого самоврядування, це допоможе отримати необхідний досвід і буде вельми корисно для резюме.
  • Практиканти в основному займаються дослідженнями, відвідують засідання та конспектують почуте, відповідають на дзвінки, розсилають і-мейли, вивчають найбільш важливі для виборчого округу запитання. Практиканти, як правило, працюють безкоштовно, а позиції доступні як протягом навчального року, так і влітку.

 4. 4

  Під час практики постарайтеся завести знайомства з якомога більшою кількістю лобістів і представників різних професій. Значна частина роботи лобіста складається з закладу і підтримки знайомств з потрібними людьми. Уміння лобіювати інших лобістів - унікальний і необхідний навик.

 5. 5

  Освоюйте мистецтво переконання. Завдання лобіста полягає в переконанні групи або окремого чиновника чи законодавця в тому, що реалізація якоїсь ідеї необхідна, або щось та чи інша політична стратегія заслуговує на увагу. Щоб зробити це необхідно бути чарівним, вкрадливим і переконливим.
  • Почніть зав`язувати знайомства з відповідними законодавцями. Лобіст може сісти з законодавцем за стіл і написати законопроект, який би одночасно відстоював інтереси електорату законодавця і відповідав цілям лобіста. Щоб досягти успіху, потрібно бути переконливим і вміти знаходити контакт з людьми.
  • Вчіться знаходити фінансування. Хоча "підмазування" політиків - неетично, неправильно і негідно, але для лобіста вкрай важливо вміти знаходити фінансування "для" політика.
  • Ведіть активне світське життя. Лобісти міг влаштовувати і влаштовують обіди, вечері і вечірки для потрібних людей, це дозволяє поспілкуватися в неформальній, більш розслабленій атмосфері. На подібних заходах можна і потрібно збирати інформацію, продавати ідеї, знайомитися з людьми. Не варто їх недооцінювати.

 6. 6

  Почніть займатися вирішенням місцевих проблем. Лобіювання на низькому рівні найчастіше можна досягти на місцевому рівні. Лобіювання на цьому рівні може допомогти вирватися із замкнутого простору прямого лобіювання.

 7. 7

  Звикайте до дуже довгим робочим дням. Бути лобістом аж ніяк нелегко. Згідно з деякими джерелами, робочий тиждень лобіста - від 40 до 80 годин, перед подачею законопроекту безсонні ночі стають нормою. Добре те, що дуже багато роботи ви будете виконувати, спілкуючись з людьми в затишній атмосфері, а аж ніяк не прикутим до письмового столу.


Поради

 • Головне завдання лобіста - направляти законодавство в потрібному напрямку. Для такої роботи необхідні шарм і харизма. Лобісти часто влаштовують для політиків вечері та коктейльні вечірки.
 • При розгляді кандидата в лобісти визначальну роль відіграють досвід роботи і великі пізнання.
 • Якщо ви намагаєтеся набратися досвіду, найкраще знайти щось в сфері права або зв`язків з громадськістю.

Попередження

 • Громадськість далеко не завжди відноситься до лобістів з довірою. Вам, швидше за все, зустрінуться люди, які вважатимуть вас корупціонером тільки тому, що ви - лобіст.
 • Як лобістові вам доведеться відстоювати інтереси якоїсь організації. Завжди можливо, що вам доведеться лобіювати те, у що ви самі не вірите.