Як скласти список бізнес-вимог

Процес складання та підготовки бізнес-вимог передбачає розробку переліку змін, які зачіпають різні аспекти ведення бізнесу. Ці зміни можуть ставитися до трудової діяльності, виконуваним процедурам, політиці управління, до установки нового обладнання або програмного забезпечення. Мета цих змін - допомогти організації більш ефективно досягати мети з найменшими витратами. Комплексний погляд на процес підготовки бізнес-вимог може відкрити на диво багато можливостей для підняття вашої організації на новий рівень операційної ефективності.

Кроки

 1. 1

  Проведіть опитування співробітників різних рівнів кожного відділу для того, щоб з`ясувати що, на їх думку, є головною метою організації, їх відділу і їх роботи у відділі.
  • Розуміння точок зору співробітників може допомогти вам оцінити, наскільки згуртованою і узгодженої є ваша організація, а також відкриє можливості для того, щоб підвищити рівень однаковості розуміння цілей і завдань.

 2. 2

  Проаналізуйте ті види діяльність свого бізнесу, які опосередковано зачіпають суспільство в цілому. Ви виготовляєте товари, робите послуги, збираєте і обробляєте інформацію? Чи займаються різні відділи організації різними видами діяльності?  • Може виявитися, що деякі з виконуваних видів діяльності не сприяють досягненню головної мети організації. Такі види діяльності повинні бути або ліквідовані, або переорієнтовані таким чином, щоб уникнути зайвих витрат.

 3. 3

  Вивчіть свою ділову діяльність: заходи, конкретні завдання і роботи, які виконуються протягом робочого дня. Заходи ділової діяльності діляться на 3 основні категорії: вирішення завдань, які з`являються в певний час, рішення, прийняті в рамках всієї організації і відповідні рішення на зовнішні події.
  • Досліджуйте ефективність і результативність політики організації по відношенню до кожного заходу чи категорії заходів. Часто таке дослідження буде джерелом найбільш конкретних і предметно-орієнтованих бізнес-вимог. 4. 4

  Вивчіть політику управління організації для того, щоб визначити, наскільки добре вона сприяє досягненню загальних цілей організації, відділів та посадових обов`язків та інструкцій. Ви можете виявити, що політика управління організації застаріла у зв`язку з появою нових інновацій, або просто була не дуже ефективною з самого початку.

 5. 5

  Проаналізуйте дані, отримані на кожному кроці свого дослідження. Використовуйте результати аналізу для того, щоб виявити конкретні аспекти, види діяльності, заходи та правила політики, котрі не ефективно сприяють досягненню цілей організації.

 6. 6

  Складіть перелік змін - бізнес-вимог для того, щоб поліпшити свою операційну ефективність в кожній області діяльності.
  • Різні зміни зажадають різних рівнів деталізації. Для зміни перспектив розвитку може знадобитися додаткове навчання або нове формулювання головної мети, в той час як зміни в політиці управління або проведених заходах зажадають докладної реструктуризації завдань.

Поради

 • Важливо не просто переглянути політику управління організації при підготовці бізнес-вимог. В рівній мірі важливо, а часто навіть важливіше і корисніше - подивитися на те, що насправді роблять співробітники. У деяких випадках ваші вимоги будуть полягати в більш жорсткому дотриманні політики організації. В інших - фактичні дії ваших співробітників будуть більш ефективні, ніж політика управління. У цих випадках, вашим кращим варіантом буде внесення змін до політику управління.
 • Часто буває корисно залучити професійного бізнес-аналітика для виконання цього аналізу. Зовнішній фахівець не так близько пов`язаний з вашою організацією і здатний помітити ті аспекти, які ви можете втратити.