Як святкувати Міжнародний День Демократії

Парламент не гарантує демократію, але не може бути демократії без парламенту. ~ МПС

Міжнародний день демократії (МДД) проводиться щороку 15 вересня, щоб відсвяткувати демократію. Він був проголошений Організацією Об`єднаних Націй в 2007 році у зв`язку з прийняттям у вересні 1997 року Міжпарламентським союзом (МПС) Загальної декларації про демократію. Це велике свято, і ця стаття допоможе вам з ідеями, як взяти в цьому участь.

Кроки

 1. 1

  Відвідайте місцевий парламент. Якщо там проводиться день відкритих дверей на честь МДД, то вам нададуть додаткову інформацію про МДД. Навіть якщо це не так, скористайтеся можливістю, щоб зробити поїздку до місцевого парламенту або законодавчий орган і дізнатися більше про те, що там відбувається в робочий час.

 2. 2

  Дізнайтеся, яка тема демократії в рік, коли проходить святкування. Щороку несе конкретну тему, що стосується демократії. Наприклад, в 2010 році була тема «політична відповідальність: зміцнення зв`язків між парламентом та громадянами». Заходи організовані навколо теми, і багато парламентів піднімають її, щоб громадяни могли брати участь.
  • Досліджуйте тему докладно. Інформація буде надана для вас в Інтернеті і в вашому місцевому парламенті, так що безперечно варто ознайомитися з цими ресурсами.

 3. 3

  Прочитайте Загальну Декларацію про демократію. Її можна знайти за посиланням https://ipu.org/cnl-e/161-dem.htm.

 4. 4

  Подумайте про те, що демократія означає для вас. Запишіть деякі ідеї про те, що демократія означає для вас. Можливо, ви б хотіли написати есе, вірш або навіть розповідь. Варто постаратися, щоб вона була опублікована на сайті або в друкованому вигляді. Подумайте про подальше розумінні, ставлячи собі (або своїм друзям і членам сім`ї) на деякі питання:
  • Які елементи є найбільш важливими в демократії, з вашої точки зору?
  • Чи впливають ваші політичні чи інші переконання на ваш погляд на демократію? Яким чином? Це добре чи ні?
  • Чи думаєте ви, що погляди інших людей на демократію відрізняються від ваших? Яким чином?  • Як, на вашу думку, може бути поліпшена політична толерантність у вашій країні?
  • Як ви думаєте, чи сприймає ваша країна демократію так само, як і інші країни?

 5. 5

  Поговоріть з дітьми про те, що вони знають про демократію. Дізнайтеся, що вони розуміють під демократією і, можливо, проведіть разом час, допомагаючи їм створювати фотографії, розповіді або навіть короткі відео для запису своїх думок. Якщо у вас є дозвіл їхніх батьків, то чому б не завантажити свої відео думки на YouTube? Це може бути відмінним способом відкрити дискусію, і надалі може розглядатися з історичної точки зору. Дорослим завжди корисно відкрити очі на те, як бачать демократію діти!
  • Відмінний питання для дітей: «Що б ви зробили, якби були прем`єр-міністром / президентом?».
  • Попросіть дітей написати лист місцевим членам парламенту з проханням відповісти на їхні запитання.

 6. 6

  Дізнайтеся більше про вашому місцевому члені парламенту або місцевому представника. Чи можете ви з`ясувати, як довго він був у парламенті, на який термін його обрали, яку політику він веде, до якого комітету і т.д. він належить? Першим ділом, перевірте в інтернеті.
  • Дізнайтеся, як ви можете зв`язатися з цією людиною, якщо це необхідно.
  • Чи є у вас питання, які ви хотіли б задати цій людині? Зв`яжіться з ним і поділіться своїми думками і переконаннями. Вашому представнику необхідно знати, що ви думаєте про актуальні питання. 7. 7

  Поділіться вашим розумінням демократії з іншими. Можливо, варто провести ніч вікторин та ігор, заснованих на такій серйозній темі, як демократія! Організуйте премії та призи за кращі відповіді, в той час як інші будуть отримувати знання! (Переконайтеся, що ви знаєте всі відповіді!) Питання, які можна задати людям, включають:
  • Ви знаєте різницю між виконавчою і законодавчою гілками влади? Ви знаєте, де узгоджується судова система?
  • Ви знаєте, як пропорційно працює представництво?
  • Ви знаєте, як зв`язатися з місцевим членом парламенту або місцевим представником?
  • Що б ви зробили, якби політичне питання, який вплинув на вас особисто, виник у вашого електорату?

 8. 8

  Дізнайтеся про те, як стежити за роботою парламенту в новинах. Це може бути хорошим вправою у виявленні інформацію з перших рук. Адже це краще, ніж покладатися на журналіста, який фільтрує інформацію для вас у відповідності зі своїм розумінням і переконаннями.
  • Багато парламенти транслюють свої засідання по телевізору, по радіо і в Інтернеті. Спочатку перевірте онлайн-джерела, щоб знайти деталі, або зателефонуйте в місцевий парламентський інформаційний офіс.
  • За допомогою бази даних Parline легко знайти сайти 261 парламентської палати 186 країн по всьому світу: https://ipu.org/parline-e/parlinesearch.asp.

 9. 9

  Голосуйте. Один з найбільш важливих аспектів приналежності до демократії - це здатність голосувати. Реалізуйте своє право голосу, коли це актуально.
  • Допоможіть іншим людям дізнатися про цінність голосування і допомогти їм дістатися до виборчих дільниць, якщо вони не можуть потрапити туди самі.


Поради

 • Збільшення кількості жінок в парламентському представництві є ще одним важливим аспектом забезпечення демократії в усьому світі. Агітуйте дівчат повірити у свої здібності і брати участь в парламенті, щоб голосувати і бути частиною демократичного процесу. Запропонуйте місцевим члену парламенту підтримати жінок і написати в місцевих ЗМІ про свою підтримку жінок у парламенті. Якщо ви жінка, яка хоче брати участь у політичних процесах у вашій країні, дізнайтеся про системи підтримки на місцях, які можуть допомогти вам.
 • Ви можете завантажити безліч безкоштовних ресурсів від МПС, які можуть допомогти вам відсвяткувати і дізнатися більше про МДД. Це включає в себе плакати, листівки, виступи та документи. Все це можна знайти тут https://ipu.org/dem-e/idd/resources.htm. Тут ви також знайдете записи святкування МДД всіх минулих років.

Що вам знадобиться

 • Доступ до Інтернету
 • Доступ до телефону або до електронної пошти для того, що звернутися до місцевого члену парламенту.
 • Години роботи місцевого парламенту для загальних відвідувань.