Як розвинути соціальні навички

Наука про розвиток соціальних навичок включає в себе вивчення динаміки соціальних взаємодій між індивідами, групами та спільнотами. Соціально-розвинені індивіди цінують людські права і усвідомлюють необхідність гармонії соціальних зв`язків для розвитку людей. Наука про соціальні навичках охоплює досить широкий спектр, починаючи з їх розвитку, і розширюючи рівень суспільного усвідомлення, що веде до соціальної активності та соціальним перетворенням. Представляємо вам кілька порад з розвитку соціальних навичок.

Кроки

 1. 1

  Подумайте про вимоги індивідів і груп. Людям необхідно бути почутими, цінними, шанованими і затребуваними. Навчіться відчувати це в людях. Для дітей це означає навчитися ділитися іграшками і спокійно грати на дитячому майданчику. У дорослих це означає враховувати потреби родичів, друзів і колег по роботі, а також практикуючи безкорисливість.

 2. 2

  Визначте свою роль під час конфліктних ситуацій. Використання надмірної сили, залякування й агресії - узагальнені стратегії під час вирішення конфлікту. Деякі люди намагаються уникнути конфліктів всяку ціну. Інші приєднуються до пасивних людям або поводяться пасивно-агресивно. Розгляньте ту роль, яку ви граєте при вирішенні конфліктних ситуацій, і починайте жити більш соціально-спокійним життям.
  • Сфокусуйтеся на загальних рисах і речах, з якими ви згодні. Занадто сильний акцент на соціальних відмінностях може призвести до дисгармонії. Для дітей це може бути вибір гри, яка сподобається обом. Для дорослих це може бути участь у переговорах, пошук компромісного рішення та інші дії, які приведуть до кращого розуміння і легкому спілкуванню.  • Розвивайте в собі навички з вирішення конфліктів. Візьміть уроки з вирішення конфліктів або проводите час, спілкуючись з людьми або спостерігаючи за поведінкою лідерів і наставників, які відомі за свою гармонійну натуру.

 3. 3

  Підвищіть свою чутливість до соціального порядку і гармонії. У дітей і підлітків це може означати однакове ставлення до іншим хлопцям, незалежно від їхньої популярності або стилю одягу. Для дорослих, відповідно, підвищення чутливості до соціальної справедливості може проявлятися в тому, що вони будуть знаходити час для перегляду новин з усього світу, а також підтримувати розвиток людських прав.

 4. 4

  Розвивайтеся в сторону соціальних проблем. Расизм, сексизм і бідність - це лише деякі приклади питань, що пожирають сучасне суспільство. Діти можуть дізнатися про це докладніше в школі чи вдома. Для дорослих хорошим варіантом буде знайти підходящі курси, участь в обговореннях або допомога у волонтерських програмах, створених організаціями, які борються з цими недугами.

 5. 5

  Вийдіть зі своєї зони комфорту, щоб попрактикуватися з незнайомими вам групами. Виїзд в іншу частину міста або подорож в іншу країну представлять вам інші культури і способи життя, що помітно розширить ваше бачення світу. Пізнання різних віросповідань, кухонь і стилів життя буде дуже корисно для розширення вашого соціального кола і вибудовування свого ставлення до різних точок зору. 6. 6

  Практикуйте співчуття. Соціальні перетворення вимагають прихильності до вивчення та розуміння протилежних точок зору. Виробляйте в собі співчуття, подумки уявляючи себе на місці людей, що знаходяться в іншому матеріальному становищі або просто в гірших ситуаціях. Дітей можна цього навчити, якщо вони скривдять іншої людини.

 7. 7

  Дотримуйтеся плану розвитку соціальних навичок. Догляд в апатію і ізоляцію можуть дуже легко і швидко призупинити ваш розвиток. Розробіть план, який буде підтримувати вашу соціальне життя.
  • Служіть вашому суспільству. Знайдіть можливості роботи в школах, центрах культури, політичних організаціях, релігійних спільнотах або сусідської діяльності.
  • Приймайте участь у громадській діяльності на постійній основі. Знайдіть собі заняття, яке вимагає від вас слухати і виконувати потреби іншої людини, або групи.
  • Навчіться говорити в захист інших людей. Постарайтеся висловлювати свою думку від імені маргінальних груп, позбавлених своїх основних людських прав.

 8. 8

  Попросіть інших підтримати вас у спробі поліпшити ваші соціальні навички. Коли друзі, родина і колеги розуміють, що ви хочете стати соціально-спрямованими, вони, швидше за все, запросять вас добровольцем в різні заходи, або запропонують приєднатися до них у громадській діяльності.