Як видалити плями фруктового соку з килима

Фруктовий сік корисний для вас, але не для вашого килима. Якщо ви пролили виноградний або журавлинний сік, не панікуйте. Просто виконайте такі дії, щоб видалити пляму, і ваш килим знову буде виглядати як новий.

Кроки

 1. 1

  Промокніть якомога більше соку паперовими рушниками або чистою білою тканиною. Час має суттєве значення, так що почніть видаляти пляма якомога швидше, поки воно ще не вбралося.

 2. 2

  Вирішіть, як видаляти пляма. Необхідно використовувати правильні методи видалення плям в залежності від типу килима. Наприклад, натуральні волокна, такі як шерсть, можуть пошкоджуватися деякими рідкими засобами для виведення плям (див. Попередження нижче), і ви завжди повинні добре подумати перед чищенням антикварних або цінних килимів. Якщо у вас виникли сумніви, зателефонуйте в професійну хімчистку килимів.

 3. 3

  Розпорошите трохи води на пляму. Налийте теплої, але не гарячої води в пляшку з розпилювачем і злегка змочіть пляма. Ви також можете нанести трохи води на пляму за допомогою губки. Не мочіть килим занадто сильно, інакше пляма може поширитися.

 4. 4

  Промокніть воду. Використовуйте паперові рушники, щоб промокнути пляму. НІКОЛИ не використовуйте кругові рухи, щоб видалити пролиту рідину з килима, легкого натискання на рушник достатньо. Якщо пляма не зникає, спробуйте повторно його зволожити і знову промокнути кілька разів.

 5. 5

  Підготуйте очищуючий розчин. Якщо пляма дійсно трудноудалімой, пора зайняти жорстку позицію. Додайте? чайної ложки (1 мл) м`якого миючого засобу без хлору або шампуню для килимів на 1 літр теплої, але не гарячої води. Вилийте розчин в блюдо і ретельно перемішайте.

 6. 6

  Протестуйте будь очищуючий розчин в непомітному місці. Перш ніж наносити будь засіб для чищення, в тому числі рекомендований тут, на ваш килим, перевірте його на невеликому прихованому ділянці. Зачекайте кілька хвилин. Якщо засіб для чищення знебарвлює чи іншим чином пошкоджує килим, видаліть його негайно губкою, змоченою в холодній воді. Якщо під час тесту ви пошкодите килим, принаймні, пошкодження не буде знаходитися прямо в центрі кімнати.

 7. 7

  Нанесіть миючий розчин на пляму. Змочіть чисту білу тканину в чистячому розчині і просто покладіть тканину на пляму.
 8. 8

  Потріть тканину ложкою. Використовуючи ложку, обережно натискайте на тканину. Поступово обробіть таким чином всю тканину, починаючи із зовнішнього боку і просуваючись до центру по спіралі, щоб запобігти поширенню плями. Такий спосіб допомагає очищуючий розчин вбратися в килим без тертя і пошкодження волокон килима.

 9. 9

  Промокніть пляму і нанесіть ще миючого розчину. Акуратно промокніть пляма паперовим рушником і знову нанесіть очищуючий розчин, як було описано в двох попередніх кроках. Продовжуйте до тих пір, поки на рушник не буде видно жодних слідів плями.

 10. 10

  Промийте пляма знову. Розпорошите трохи теплої води на пляму і промокніть, щоб видалити зайву вологу.

 11. 11

  Висушіть килим. Помістіть чисте, сухе кухонний рушник або паперові рушники на місце видаленого плями. Покладіть на них пластиковий пакет, а потім притисніть важким предметом, таким як велика книга. Залиште на кілька годин або на ніч. Пляма має зникнути, оскільки процес сушіння видаляє навіть глибокі плями.


Поради

 • Чим більше часу пройде, тим важче буде видалити пляму, так що дійте швидко.
 • Намагайтеся нічого не проливати.

Попередження • В даний час доступний широкий спектр чистячих засобів для килимів. Як правило, їх використання слід по можливості уникати, так як вони містять їдкі інгредієнти і можуть пошкоджувати килими. Більшість з цих продуктів також шкідливі для навколишнього середовища, і можуть викликати алергічні реакції або отруєння людей або домашніх тварин.
 • Надіньте гумові рукавички, щоб захистити руки. Хоча миючий розчин, який ви робите по цих інструкцій, не такий токсичний, як більшість хімічних засобів на ринку, все-таки краще бути обережним.

Що вам знадобиться

 • Біла тканина
 • Паперові рушники
 • Пляшка з розпилювачем
 • Чайна ложка
 • Губка
 • Вода
 • Гумові рукавички
 • М`який миючий засіб
 • Блюдо
 • Важкий вантаж (наприклад, книги)
 • Прозорі або білі пластикові мішки