Як видалити з килима пляма від розлитої газованої води

Ми всі коли-небудь стикалися з проблемою плям на килимових покриттях від пролитих на них напоїв. У цій статті описуються поради швидкого і ефективного усунення плям від напоїв, що містять соду, за допомогою правильно підібраних засобів для чищення.

Кроки

 1. 1

  Якщо ви розлили газований напій на килим, відразу ж промакніте його чистою білою тканиною або паперовою серветкою без малюнка. Вам необхідно видалити якомога більше пролитої рідини, перш ніж вона вбереться в килим. У цей час постарайтеся не терти пляму, щоб уникнути більшого проникнення газованої води в килим і пошкодження волокон килима.

 2. 2

  Визначте матеріал килимового покриття. Важливо знати, з якого матеріалу зроблений килим, щоб можна було вибрати правильне очищуючий засіб і спосіб його нанесення.
  • Перевірте етикетку на нижній частині килима. На ній повинна вказуватися інформації про склад матеріалу, з якого зроблений ваш килим.
  • Якщо ви не знайшли етикетку, зверніться до виробника або продавця, щоб з`ясувати, з якого матеріалу зроблено килимове покриття.

 3. 3

  Зберіть миючі засоби. Вам знадобиться 3 - 4 шматки білої тканини або рулон чисто-білих паперових рушників, ніжне не відбілювати миючий засіб, 2 - 3 чаші теплої води, 2 пульверизатора, білий оцет і важкий предмет з плоским дном, який можна використовувати як преса.

 4. 4

  Приготуйте розчин миючого засобу.
  • Якщо ви тільки що розлили напій, то змішайте 1/4 чайної ложки (1,23 мл) миючого засобу, такого як рідина для миття посуду, з 1 літром теплої води в мисці або мірній склянці. Якщо пляма вже застоялося, то використовуйте близько 0,24 літрів води.

 5. 5

  Приготуйте оцтовий розчин.
  • Додайте білий оцет в чашу з водою в пропорції 1 до 2.

 6. 6

  Проведіть тест.  • Нанесіть трохи миючого і оцтового кошти на непомітний ділянку килима.
  • Зачекайте поки висохне розчин, а потім перевірте, чи не з`явилися плями або освітлення килима.

 7. 7

  Опустіть білу тканину або паперовий рушник в чашу з приготованим розчином миючого засобу.

 8. 8

  Протріть пляму намоченою білою тканиною або паперовим рушником.

 9. 9

  Злегка притисніть тканину / рушник до килима на кілька секунд, і потім видаліть.

 10. 10

  Зачекайте 15 хвилин, щоб дати час миючих засобів проникнути в пляму.

 11. 11

  Прикладіть суху тканину до килима, щоб ввібрати миючий засіб.

 12. 12

  Візьміть іншу тканину або паперовий рушник і опустіть в чашу з оцтом.

 13. 13

  Промакніте пляма оцтовим розчином і залиште ще на 15 хвилин. Зверху поставте важкий предмет з плоским дном, наприклад, ви можете використовувати скляне блюдо, яке використовується для приготування їжі. Поставте це блюдо прямо поверх тканини / паперового рушника. Оцтовий розчин допоможе видалити залишки миючого засобу з килима. 14. 14

  Намочіть нову тканину або паперовий рушник, і промакніте область плями знову, щоб видалити оцтовий розчин.

 15. 15

  Протріть місце сухою тканиною або паперовим рушником. Почніть із зовнішнього боку вологого місця і продовжуйте протирати до самої основи килима, поки пляма не стане сухим.

 16. 16

  Зачекайте, поки пляма висохне. Повторіть процедуру, якщо пляма як і раніше видно.

Видалення плям з килимів з натуральних волокон

 1. 1

  Залийте миючий засіб і оцтовий розчин в 2 різні пляшки.

 2. 2

  Обприскайте пляма розчином з миючим засобом, а потім промакніте його сухою білою тканиною або паперовим рушником.

 3. 3

  Промийте цю область теплою водою, використовуючи іншу тканину / паперовий рушник, якщо розчин миючого засобу видаляє пляма.

 4. 4

  Якщо пляма як і раніше видно, сприсніть його розчином з оцтом. Використовуйте іншу суху тканину або паперовий рушник, щоб промакнуть місце, де ви розпорошили розчин.

 5. 5

  Використовуйте тканину або паперовий рушник, змочений у теплій воді, щоб промити оброблену область.

 6. 6

  Продовжуйте наносити обидва розчину, якщо пляма стає світліше, але все ще видно. Давайте місця просохнути між обробками, щоб переконатися, що пляма все ще там.

Поради

 • Білий оцет особливо ефективний проти содових плям, наприклад, від газованих напоїв, що містять червоні, помаранчеві або бузкові барвники.

Попередження

 • Уникайте використання розчинів, що містять аміак, на килимових покриттях і килимках з натуральних волокон, таких як шерсть або суміш вовни.
 • Не наносіть на пляму занадто багато води. У цьому випадку очищуючий розчин і вода для ополіскування будуть проникати сильно глибоко у волокна килима. Промакніте воду негайно, якщо ви випадково використовували занадто багато відразу.

Що вам буде потрібно

 • Біла тканина або чисто-білі паперові рушники
 • 2 - 3 чаші
 • Тепла вода
 • Чи не відбілюючий миючий засіб
 • Білий оцет
 • Пульверизатор
 • Важкий предмет з плоским дном в якості преса