Як приготувати засіб для чищення килимів

Почистити і видалити плями з килимів і килимків дуже важко. Професійні послуги з чищення килимів можуть бути досить дорогими і можуть не підійти для вашого графіка. Оренда апарату для чищення килимів є більш економним варіантом, але тоді доведеться купити до нього і спеціальний шампунь. Однак ви й самі можете приготувати засіб для чищення килимів, таке, яке можна застосувати в більшості орендованих апаратів, у вашому власному апараті або просто з відром і губкою. Ви можете почистити весь килим, самі зношені ділянки або просто видалити плями.

Кроки

 1. 1

  Виберіть відповідне засіб для чищення відповідно до наявних в будинку складовими. Наступні чистячі засоби приготовлені зі звичайних компонентів, які можна знайти вдома. Ці поради підходять для приготування миючого засобу для видалення плям і сухого прибирання.

Метод 1 з 8: Чистячі розчини на основі миючого засобу

 1. 1

  У теплій воді розведіть рідина для миття посуду.

 2. 2

  В одній склянці теплої води (236 мл) розведіть? чайної ложки рідини для миття посуду (1,25 мл), щоб приготувати очищуючий розчин, який залишає мало мильних слідів.
  • Якщо вам необхідна більша кількість миючого засобу, використовуйте це співвідношення, щоб приготувати бажану кількість.

 3. 3

  Почистіть килим. Цей розчин можна використовувати в апараті для чищення килимів або взяти ганчірку або гумову швабру і втерти його вручну. Після того як килим висохне вам слід його пропилососити, щоб зібрати залишки бруду.

Метод 2 з 8: Чистящий розчин на основі домашніх чистячих засобів

 1. 1

  Приготуйте очищуючий розчин, використовуючи пів склянки (118 мл) універсального побутового очищувача (без хлору), пів склянки (118 мл) кондиціонера для білизни, 1 склянка (236 мл) аміаку і 3,7 літра теплої води.

 2. 2

  Почистіть килим. Цей розчин чистить і пом`якшує ваш килим. Його можна використовувати в апараті для чищення килимів або взяти ганчірку або гумову швабру і втерти його вручну. Після того як килим висохне вам слід його пропилососити, щоб зібрати залишки бруду.

Метод 3 з 8: Чистящий розчин на основі рідини для прання

 1. 1

  У теплій воді розведіть пральний порошок, співвідношенням 10 до 1.
 2. 2

  Налийте розчин в апарат для чищення килимів. Цей розчин почистить килим, не утворюючи при цьому піни. Результатом стане чистий килим зі свіжим випрати запахом.

 3. 3

  Після того як килим висохне вам слід його пропилососити, щоб зібрати залишки бруду.

Метод 4 з 8: Чистящий розчин на основі прального порошку

 1. 1

  Візьміть ємність і змішайте в ній пів склянки прального порошку, 1 чайну ложку аміаку (5 мл) і 946 мл теплої води. Часто помішуйте до утворення мильної піни.

 2. 2

  Візьміть губку або чисту ганчірку і акуратно нанесіть піну на весь килим. Продовжуйте помішувати, щоб отримати більше піни.

 3. 3

  Дайте килиму висохнути, а коли висохне, пропилососьте його.

Метод 5 з 8: Чистящий розчин в апараті на основі рідини для чищення вікон

 1. 1

  Візьміть однакову кількість рідини для чищення вікон і теплої води і налийте їх в апарат для чищення килимів.

 2. 2

  Почистіть килим. Нашатирний спирт в рідині для чищення вікон почистить і видалить плями, не залишаючи при цьому багато мильної піни. Пропилососьте килим після того, як він висохне.

Метод 6 з 8: Очисник Windex (засіб для чищення вікон), без використання апарату для чищення килимів

 1. 1

  Обережно перевірте реакцію килима на очищувач Windex. Нанесіть трохи засобу на непомітне місце на килимі. Якщо колір килима повністю зникне, перестаньте використовувати даний метод. 2. 2

  Нанесіть Windex на пляму.

 3. 3

  Дайте йому вбратися в килим протягом п`яти хвилин.

 4. 4

  Витріть очищувач паперовим рушником або ганчіркою, змоченою в холодній воді. Все чисто!

Метод 7 з 8: Засоби для виведення плям

 1. 1

  Змішайте разом однакову кількість оцту і харчової соди, щоб утворити густу пасту. Розбавте пасту теплою водою і нанесіть на пляму, втираючи її старою зубною щіткою або губкою.

 2. 2

  Налийте содову воду прямо на пляму і почекайте протягом 3-5 хвилини. Потім почистіть пляма губкою або старою зубною щіткою.

Метод 8 з 8: Сухе засіб для чищення

 1. 1

  Змішайте разом 225 мг харчової соди і 88-118 грам кукурудзяного борошна.

 2. 2

  Додайте кілька подрібнених лаврових листочків і жменю ароматичної суміші.

 3. 3

  Струсіть інгредієнти в поліетиленовому пакеті або пластикової ємності з кришкою, щоб все гарненько перемішати.

 4. 4

  Посипте суміш на килим і щіткою втирайте її в волокна килима.

 5. 5

  Залиште суміш на ніч і вранці пропилесосьте. Це метод чистить і знищує поганий запах з килима, і при цьому він не намокає.

Попередження

 • Чи не змішуйте разом хлор і нашатирний спирт. Їх з`єднання створює токсичний газ хлорин, який є смертельно небезпечним.
 • Будь чистячі засоби (особливо ті, що приготовані на дому) завжди спочатку наносите на невелике непомітне місце!

Що вам знадобиться

 • Компоненти для кожного миючого розчину
 • Ємності або відро для змішування
 • Ганчірки або губки для нанесення розчинів на килим
 • Пилосос