Як вимити килим

Як вимити килим

Поява плям і брудних місць є неминучим для тих, хто вистилає підлоги свого будинку килимами. Не завжди ці плями вдається видалити звичайними пляма-які виводять спреями. Однак за допомогою апарату для чищення килимів ви зможете набагато краще видалити глибокі плями на килимі. Дотримуйтесь цих кроків, щоб вимити свої килими.

Кроки

 1. 1

  Купуйте або позичте апарат для чищення килимів. Ви можете сходити в магазин побутової техніки або у велику мережу магазинів і взяти такий апарат на прокат. Прокат такого апарату є більш вигідним з економічної точки зору, якщо у вас не так багато килимів або вони не потребують регулярного чищення. Для будинків з великою кількістю килимів або частим рухом, покупка такої машини буде більш розумним рішенням. У тому ж магазині, де ви будете брати апарат, ви також зможете купити шампуні і засоби для виведення плям для килимів.

 2. 2

  Приберіть кімнату, в якій будете чистити килим. Прибирайте по одній кімнаті за раз і винесіть з неї якомога більше меблів. Якщо необхідно, перенесіть всю меблів в одну частину кімнати, щоб ви могли почистити іншу. Однак це може привести до деяких проблем, коли вам знадобиться переносити меблі на мокрий килим. Тим самим, ви не дасте килиму висохнути належним чином.

 3. 3

  Обробіть плями пляма-виводить спреєм. Нанесіть спрей прямо на пляму і дотримуйтесь вказівок виробника, щоб видалити його. Одні спреї залишаються на килимі до тих пір, поки ви не пропилососите килим, в той час як інші протираються мокрою ганчіркою. Засоби для виведення плям працюють таким чином, що хімічні речовини в них розривають електричний заряд між частинками бруду і волокнами килима. Це дозволяє бруду відділятися від килима, після чого очисник піднімає її на поверхню.

 4. 4

  Приготуйте машину для чищення килимів. Налийте в бак стільки чистої води і шампуню для чищення килимів, скільки вказано в інструкції. Чи не наливайте шампуню більше ніж треба. Надмірна кількість шампуню лише залишить на килимі більше залишків, дозволяючи бруду прилипати до висохлого шампуню, через що килим буде виглядати брудним.
 5. 5

  Почніть прибирати в одному кутку кімнати і разом з апаратом для читки килимів повільно просувайтеся вперед. Апарат має внизу поворотні щітки, які чистять килим і дозволяють шампуню припадати в волокна і видаляти бруд.

 6. 6

  Зупиніться, коли дійдете до іншого кінця кімнати. Поверніться назад, повільно наступаючи по вимитим килиму. Ви побачите, що вода в баку стала брудною. Вилийте її в каналізацію. При наявності серйозних плям, рекомендується пройтися по килиму кілька разів до тих пір, поки вода в апараті не буде чистою.

 7. 7

  Почистіть килим, рухаючи апарат вперед і назад. Рухайтеся від однієї стіни до іншої, а потім назад, поки її вбирали вода в апараті не буде чистою. Вилийте воду в каналізацію, а в апарат залийте чисту воду з миючим засобом. 8. 8

  Зачекайте достатньо часу, щоб килим висох, перш ніж ставити меблі назад. У невеликих кімнатах килим може висохнути за дві години. Коли мова йде про великих кімнатах, то повне висихання може зайняти цілий день.

Поради

 • Зменшіть рух по кімнаті, щоб зменшити ймовірність прилипання бруду до килима.

Попередження

 • Бажано не ставити меблі на мокрий килим. Наприклад, коли вода під килимом залишається під ніжками дивана, що може збільшити ризик появи цвілі.

Що вам знадобиться

 • Плямовивідник
 • Апарат для чищення килимів
 • Шампунь для килимів
 • Вода