Як видалити з килима плями від води

Килим схильний появі майже кожного типу плям на ньому через зношування. У той час як загальні плями включають бруд, пролиті напої, продукти харчування і сліди домашніх тварин, килим також може бути забруднений пролитої водою. Причиною цього є те, що крихітні кристали, які знаходяться у воді, можуть бути видні, коли вода висихає. Крім того, краплі води можуть призвести до зростання цвілі під килимом. На щастя, пляма води на килимі є одним з простих з очищення забруднень. Дотримуйтесь цих порад, щоб видалити плями на килимі звичайними побутовими засобами.
Метод 1 з 2: Видаліть плями від води після висихання

 1. 1

  Зробіть розчин для видалення висохлих плям води. Налийте рівну кількість дистильованого білого оцту і теплої води в контейнер.

 2. 2

  Змочіть чисту білу тканину сумішшю з оцтом. Оцет знебарвить краю плями на килимі.

 3. 3

  Злегка втирайте суміш у пляму від води. Чи не втирайте тканину в килим. Дозвольте суміші покрити верхні краї плями. Не мочіть килим знову.

 4. 4

  Дайте килиму висохнути повністю. Якщо пляма все ще видно, повторіть процес.

Метод 2 з 2: Видаліть пляма від води, коли воно вологе

 1. 1

  Вберіть воду. Промокніть воду білою чистою тканиною. Якщо є калюжа води, використовуйте тканину, щоб ввібрати стільки води, скільки можливо. Не тріть назад і вперед по всій області, так як це буде тільки проштовхувати воду далі в килим.

 2. 2

  Підготуйте паперові рушники. Складіть кілька паперових рушників навпіл, щоб отримати стопку приблизно в 1/8 дюйма (0.3 см) завтовшки.

 3. 3

  Накрийте вологе місце паперовими рушниками. Покладіть паперові рушники на пляму і накрийте їх важким предметом, таким як книга. Залиште паперові рушники на 12 годин або на ніч. 4. 4

  Зніміть рушники. Відновіть місце килима, збити його з допомогою м`якої щітки.

 5. 5

  Використовуйте парова праска. Якщо пляма залишається, використовуйте пар від праски, утримуючи його в 6 дюймах (15 см) над плямою. Не давайте воді з праски потрапляти на килим.

Поради

 • На килимах з природним волокном, наприклад, бавовни або вовни, розчин оцту і води може знебарвити деякі природні барвники. У цьому випадку, ви можете звернутися в професійну чистку килимів.

Що вам знадобиться

 • Чистий біла тканина
 • Паперові рушники
 • М`яка щітка
 • Дистильований білий оцет