Як видалити плями крові з килима

Якщо кров вбереться в килим, її буде важко видалити. Ось чому дуже важливо видалити пляму негайно. Звичайно, якщо постраждала людина, спочатку надайте йому першу допомогу. Існують різні методи видалення плями крові з килима. Але настійно рекомендується спочатку використовувати самий щадний метод - за допомогою води. Якщо пляма все ще залишилося після застосування цього методу, спробуйте інші, більш "сильні" методи. Дотримуйтесь цих порад, і ваш килим буде знову бездоганним.

Кроки

Тестируйте будь чистячий засіб, який будете використовувати, на невеликому прихованому ділянці килима, щоб переконатися, що цей засіб не знебарвлює і не пошкоджує килим.

Метод 1 з 5: За допомогою води

Ви можете використовувати цей метод у разі свіжих плям крові.

 1. 1

  Наповніть пляшку з розпилювачем холодною водою. Дуже важливо використовувати холодну воду, бо гаряча і навіть тепла вода може зробити пляма крові жирних.

 2. 2

  Розпорошите воду на ділянку з плямою. Якщо у вас немає пульверизатора, змочіть чисту білу тканину холодною водою і покладіть її на пляму. Можливо, вам доведеться замінювати тканину в міру необхідності.
  • Якщо ви працюєте над великою плямою, почніть з країв і рухайтеся до центру-це допоможе запобігти його розповсюдженню.

 3. 3

  Використовуйте пилосос або сухий рушник, щоб прибрати вологу з килима. Повторіть весь процес, поки пляма не ісчезнет.whvid}

 4. 4

  Направте вентилятор безпосередньо на вологий ділянку, щоб швидше висушити його.

 5. 5

  Перевірте килим. Якщо пляма все ще видно, повторіть весь процес спочатку або спробуйте інший метод з використанням більш сильного миючого засобу.

 6. 6

  Почистіть килим пилососом, щоб відновити текстуру волокон.

Метод 2 з 5: За допомогою миючого засобу і води

Рідина для миття посуду з водою настільки ж ефективна для видалення плям крові як деякі розрекламовані засоби для виведення плям.

 1. 1

  Змішайте 1 столову ложку рідкого засобу для миття посуду і 2 склянки холодної води, щоб зробити очищуючий розчин.

 2. 2

  Змочіть чисту білу тканину в розчині і нанесіть його на область плями.

 3. 3

  Акуратно почистіть забруднену ділянку за допомогою зубної щітки. Не тріть надто сильно, оскільки це може призвести до того, що пляма проникне ще глибше в волокна.

 4. 4

  Промокніть поверхню чистою вологою тканиною, щоб змити розчин. Знову нанесіть миючий розчин і потріть щіткою, якщо це необхідно. Ретельно промийте оброблювану поверхню.

 5. 5

  Використовуйте рушник, щоб висушити поверхню. Покладіть вантаж на рушник, щоб вода краще вбиралася, і залиште його на кілька хвилин.
 6. 6

  Направте вентилятор безпосередньо на вологу поверхню, щоб вона швидше висохла. Потрібно швидко висушити килим, щоб запобігти повторній появі плям через вологи.

 7. 7

  Почистіть килим пилососом, щоб відновити первинну форму волокон.

Метод 3 з 5: За допомогою аміаку і води

Аміак може видалити плями крові з килима, але ніколи не застосовуйте його на вовняних килимах.

 1. 1

  Змішайте 1 столову ложку аміаку і 1/2 склянки холодної води в пляшці з розпилювачем.

 2. 2

  Розпорошите розчину аміаку на пляму і залиште на 5 хвилин.

 3. 3

  Промокніть пляма чистою ганчіркою. Не тріть! Мета полягає в тому, щоб "підняти" пляма, а не втирати його в волокна. Знову розпорошите розчин і промокніть ганчіркою. Повторюйте, поки пляма крові не зникне або поки тканина не буде більше вбирати кров з килима.

 4. 4

  Використовуйте вологу тканину, щоб змити очищуючий розчин. Промивайте ретельно.

 5. 5

  Використовуйте сухий рушник, щоб прибрати вологу. Покладіть вантаж на рушник, щоб волога краще вбиралася. Залиште на деякий час, а потім видаліть вантаж.

 6. 6

  Направте вентилятор безпосередньо на вологу поверхню, щоб висушити її швидше. Це необхідно для запобігання появи плям через вологи.

 7. 7

  Почистіть килим пилососом, щоб відновити первинну форму волокон.

Метод 4 з 5: За допомогою солі

Якщо ви хочете видалити плями крові на килимі відразу ж, а у вас немає ніякого засобу для виведення плям під рукою, підіть на кухню і візьміть сіль. Сіль може ефективно видаляти плями крові.

 1. 1

  Наповніть невелику миску холодною водою і додайте достатню кількість солі до консистенції рідкої пасти.

 2. 2

  Покладіть пасту на пляму крові і залиште на кілька хвилин. 3. 3

  Промокніть пляма чистою білою тканиною. Притискайте досить сильно, але не тріть! Повторіть процес, поки пляма не зникне.

 4. 4

  Почистіть пилососом, щоб видалити залишки солі.

Метод 5 з 5: За допомогою перекису водню

Перекис водню прекрасно видаляє плями крові, але використовуйте її в якості останнього засобу, оскільки вона може знебарвити килим.

 1. 1

  Змочіть забруднену область 3% перекисом водню і залиште на 1 годину.

 2. 2

  Промокніть і повторіть процес, поки пляма крові на килимі не зникне.

Поради

 • Нанесіть розчин з 1 частини оцту і 2 частин води на пляму, якщо воно стало коричневим, коли висохло.
 • Зробіть пасту з харчової соди і холодної води. Нанесіть на пляму. Дайте висохнути. Ви побачите, що паста з харчової соди поглинула більшу частину крові. Розімніть суху пасту і почистіть пилососом. Використовуйте холодну воду і білу тканину, щоб прибрати всі залишки.
 • Перевіряйте будь очищуючий розчин, який ви використовуєте, на невеликому прихованому ділянці килима. Це потрібно для того, щоб переконатися, що розчин не знебарвлення і не пошкоджує килим.
 • Якщо у вас є засіб для видалення плям і запаху від кішок і собак, він прекрасно видаляє плями крові. Просто дотримуйтесь інструкцій.

Попередження

 • Чи не вдихайте аміак, це небезпечно.
 • Не використовуйте що-небудь гаряче для видалення плям крові.
 • При видаленні чужої крові, надягайте захисні рукавички, щоб захистити себе від ризику зараження хворобами, віддається через кров.
 • Якщо ви використовуєте покупної плямовивідник, переконайтеся, що він зроблений з білків.
 • Ніколи не змішуйте аміак і відбілювач. Це призведе до утворення небезпечних парів.

Що вам знадобиться

 • Пляшка з розпилювачем
 • Білі ганчірки
 • Білі рушники
 • Аміак
 • Рідке мило для миття посуду
 • Сіль
 • Перекис водню
 • Пилосос
 • Зубна щітка
 • Вентилятор