Як вивести з килима плями кетчупу, соусу для пасти або барбекю соусу

Сімейна вечеря навколо обіднього столу може бути і сприяє згуртуванню сім`ї, але іноді просто хочеться всістися ближче до телевізора, щоб поспостерігати за ходом великої гри, жуючи при цьому чіпси з хот-догом. На жаль, одне неточне рух і пляма кетчупу вже красується на килимі вашої вітальні. На щастя, плями кетчупу, соусу для пасти або барбекю соусу можна легко вивести без використання сильнодіючих хімічних засобів для чищення.

Кроки

 1. 1

  Використовуйте ніж для масла, щоб видалити зайвий кетчуп. Якомога швидше, акуратно соскребіте надлишки кетчупа, щоб він не вбрався в килим. Використовуйте тупий край ножа і спробуйте соскребать з килима якомога більше кетчупу.

 2. 2

  Подумайте, яким способом видалити пляму. Дуже важливо вибрати правильний спосіб для видалення плями з вашого типу килима. Наприклад, натуральні волокна, такі як шерсть або волокна рами, можуть погано реагувати на використання рідких миючих засобів (далі в статті ви знайдете інформацію про те, чого треба побоюватися при використанні цих хімічних речовин). Добре зважте ситуацію перед тим як зайнятися чисткою антикварних килимів або дорогих килимів.

 3. 3

  Якщо пляма підсохло, то нанесіть на нього трохи теплої води. Треба терміново видалити засохлі плями. Змочіть чисту ганчірку теплою, а не гарячою, водою і обережно промокніть нею пляму.

 4. 4

  Приготуєте миючий розчин. Додайте на один літр холодної води? чайної ложки м`якого миючого засобу або шампуні для чищення килимів. В підходящої посуді ретельно перемішайте отриманий розчин.

 5. 5

  В непомітному місці перевірте дію миючого розчину. Перш ніж використовувати розчин, нанесіть на непомітний ділянку килима невелика кількість розчину. Зачекайте кілька хвилин. Якщо засіб для чищення Знебарвити вказане місце або негативно вплинуло на килим, негайно потріть його губкою, змоченою холодною водою. Якщо, зрештою, килиму завдано непоправної шкоди, то хоча б не його середині.

 6. 6

  Нанесіть миючий розчин на пляму. Рясно змочіть чисту ганчірку миючим розчином і просто покладіть її на поверхню плями.
 7. 7

  Масажуйте ганчірку, за допомогою дна ложки. Дном ложки обережно натисніть на тканину. Поступово працюйте над усім плямою, починаючи з її зовнішнього боку і просуваючись до центру по спіралі, щоб запобігти поширенню плями. Чи не втирайте розчин у килим, це може пошкодити структуру його волокон.

 8. 8

  Промийте пляма. Приберіть мокру ганчірку з килима і протріть пляму теплою водою. Крім того, ви можете помочити чисту губку в теплій воді і обережно промокнути пляму.

 9. 9

  Видаліть з килима зайву рідину. Промакніте пляма чистим кухонним рушником або міцними паперовими рушниками. Не тріть пляму, а обережно втирайте в нього розчин.

 10. 10

  Висушіть килим. Накрийте волога пляма чистим, сухим кухонним рушником або міцними паперовими рушниками. Накрийте їх звичайним поліетиленовим пакетом, а потім притисніть пляма важким предметом, наприклад, великий книгою. Зачекайте кілька годин або залиште рушники на ніч.

Поради

 • Важче вивести засохлу пляму старої давнини.
 • Один з наших читачів поділився своїм досвідом: Я використовував звичайний крем для гоління, щоб видалити старі плями крові на килимі, тоді як всі інші миючі засоби мені не допомагали. Старе пляма вбралося в волокна килима. Спробуйте, крем прекрасно працює! Втирайте його зубною щіткою, дайте йому підсохнути і залиште його на ніч, потім, видаліть крем за допомогою тієї ж зубної щітки.

Попередження

 • Існує широкий спектр доступних хімічних речовин для чищення килимів. Як правило, постарайтеся уникнути їх використання, так як вони можуть легко пошкодити волокна килима. Вони також можуть містити сильнодіючі інгредієнти, які не підходять для видалення вашого конкретного плями. Більшість з цих продуктів також шкідливо для навколишнього середовища і може викликати алергічні реакції і отруєння користувача. Захистите від контакту з ними дітей і домашніх тварин.


 • Одягніть гумові рукавички, щоб захистити руки під час чищення. Приготований вами миючий розчин, за допомогою наших інструкцій, не настільки небезпечний у вживанні як більшість хімічних очищувачів, що продаються на ринку. Їх використання - це як і раніше непогана ідея, але треба бути гранично обережними.

Що вам знадобиться

 • Ніж з тупим кінцем
 • Гаряча вода
 • Розпилювач
 • Біла ганчірка
 • Кухонний рушник або щільне паперовий рушник
 • Гумові рукавички
 • М`які миючі засоби без відбілювача
 • Чайна ложка
 • Чашка або глечик для перемішування розчину
 • Що-небудь важке
 • Прозорі або білі пластикові пакети