Як навчити дитину самостійно лягати спати

Ідея навчити дітей «самостійно» лягати спати здається божевільною батькам, просиджує над дитиною всю ніч, намагаючись змусити його припинити плакати. Але цього можна досягти. Спробуйте наступні кроки, щоб ваша дитина лягав спати самостійно.

Кроки

 1. 1

  Зрозумійте, що ваша дитина, думаючи, просто асоціює деякі об`єкти, людей і діяльність із засипанням. Це називається «асоціації сну». Якщо асоціація сну увазі вас, дитина буде думати, що для засипання йому потрібні ви. Якщо асоціація сну включає годування або заколисування, ваша дитина думає, що його потрібно погодувати і заколисати перед сном.
  • Інші асоціації сну увазі пустушки, пляшки і плюшевих ведмедів. По суті, це непогано, оскільки для дитини це природно, але як батькові вам потрібно вибрати кращі асоціації для дитини, щоб він мав повноцінний і спокійний нічний сон.

 2. 2

  Встановіть асоціацію сну з першого дня. Після того, як ви принесете свого новонародженого додому з лікарні, покладіть дитину в його кімнатці і перепробуйте різні асоціації, заспокійливі вашого малюка.
 3. 3

  Тихенько поговоріть з малюком. Це найбільш широко визнаний метод.

 4. 4

  Майте на увазі, важливо встановити корисні особливості сну на ранній стадії, перш ніж взагалі сформуються які-небудь звички. Переконайтеся, що ваша дитина знаходиться в правильному режимі, бажано з встановленим часом для денного та нічного сну. Це допоможе йому зрозуміти, чого і коли можна очікувати, а також це допоможе вам набагато швидше завершити виховний процес.

 5. 5

  Вирішіть на особистому рівні, що ви припините заколисування, годування, катання або що-небудь ще з тих дій, які допомагають заснути дитині. Багато порадять вам просто залишити дитину сумували, і він зрештою засне. З іншого боку, це заперечується наступній аргументацією: діти плачуть, бо не можуть захистити себе і бояться бути покинутими батьками. Дитина, яка припиняє плакати, відмовляється від надії на «порятунок» і втрачає до вас довіру як до батька і захиснику. Це може істотно вплинути на розвиток і впевненість дитини в собі. Тим не менш, це ваш особистий вибір. 6. 6

  Навчіть свою дитину засинати самостійно, даючи йому можливість це робити. Багатьом дітям потрібен час для засинання, і, зовсім не дозволяючи їм плакати, ви позбавляєте дітей можливості навчитися засинати. Ці методи швидко спрацьовують з багатьма дітьми. Тим не менш, для ефективного спрацьовування важливо сталість. Якщо ви використовуєте керований плач в 7 вечора, 10 вечора і 2:00 ночі, а потім в 4 ранку погодуєте дитини, щоб він заснув, програма не буде швидко працювати, якщо взагалі спрацює. Для використання однієї з цих програм вам потрібно зберігати стійкість, навіть коли ви чуєте плач дитини.

 7. 7

  Також ці методи надають вам золоту середину між НЕ дозволом дитині плакати і методом виплакатися.

Поради

 • Укладайте дитину і виходите з кімнати на збільшуються періоди часу, даючи йому можливість засинати самостійно. Починайте з 2-хвилинного укладання і виходите з кімнати на 2 хвилини, потім 2 хвилинне вкладання і вихід з кімнати на 4 хвилини і т.д. Доведіть до максимуму, залишаючи дитину на 10 хвилин. Даний метод показав себе як найефективніший для привчання дітей до самостійного сну, за умови, що він постійно використовується для всіх видів сну і будь-яких нічних неспання.
 • Метод виплакатися увазі покидання дитини, поки він не засне самостійно. Зазвичай він спрацьовує дуже швидко - всього за 3 ночі - але вам доведеться вислуховувати, як ваша дитина довго плаче.
  • Цей метод може бути корисний для «Блеф» дітей, постійно вимагають більше казок на ніч, іншу пляшку і намагаються знайти будь-який привід, щоб не йти спати. Він також може підійти, якщо ви спробували керований плач зі старшою дитиною, але виявили, що той ще більше розбудовується, якщо ви намагаєтеся знову укласти його спати.

Попередження

 • Більшість людської громадськості в світі пов`язує залишення на самоті плаче дитини з відмовою від нього.