Як вкласти дитину спати

Це кошмар для кожного батька: ви і ваша дитина знесилені, але дитина ніяк не засинає. Сон має вирішальне значення для здоров`я і гарного самопочуття, так як новонародженим потрібно до 16 годин сну на день, а однорічним дітям - 14 годин. Будучи батьком, вам потрібно вкласти дитину спати ще й потім, щоб підтримувати власне здоров`я і розум. Ось як ви зможете вкласти дитину спати так, що і ви, і ваша дитина будете щасливі і спокійні.
Метод 1 з 3: Перед сном

 1. 1

  Дайте дитині трохи часу, щоб пограти і розслабитися, перш ніж він чи вона піде спати. Не турбуйтеся через те, що ваша дитина захопився енергійними іграми, дозвольте гостям пограти з ним перед сном - це більше сприяє хорошому сну, ніж якби ви постійно заспокоювали дитину.

 2. 2

  Запропонуйте дитині поїсти або попити. У немовлят маленькі шлунки, які не можуть вміщати в себе достатньо молока, щоб малюк залишався ситим довгий час. Новонароджені повинні харчуватися кожні 2-4 години, а 12-місячні - 4-5 разів на день.

 3. 3

  Приготуйте малюкові теплу ванну. Тепла ванна надає розслабляючу дію на більшість немовлят. До того ж, ви можете скористатися дитячим шампунем із заспокійливим ароматом, що ймовірно допоможе вашій дитині заспокоїтися і заснути (хоча деякі діти ненавидять ванни або надто збуджуються).

 4. 4

  Змініть малюкові пелюшки, якщо необхідно. Переконайтеся, що ви використовували мазь, щоб запобігти роздратування шкіри малюка від пелюшок, оскільки дитина може згодом піддаватися впливу вологого пелюшки протягом тривалого періоду часу (НЕ використовуйте дитячу присипку! Дитяча присипка заповнить повітряний простір навколо дитини, і малюк буде цим дихати, що може привести в майбутньому до численних дихальних проблем).

 5. 5

  Переодягніть дитини перед сном. Переконайтеся, що одяг не занадто тепла або занадто холодна. Краще використовуйте "мішок для сну" (піжама з мішком внизу). (Ковдри небезпечні для немовляти, тому що вони можуть його задушити. Якщо ви використовуєте ковдру переконайтеся, що воно надійно заправлено по краях матраца. Також НЕ кладіть подушки навколо дитини, оскільки і вони можуть стати причиною удушья- завжди укладайте дитину на спину)

 6. 6

  Заспокойте дитини. Кожна дитина має свої особливості, тому заспокоїти його можна різними способами. Спробуйте наступні:
  • Розкажіть або прочитайте історію вашому малюкові заспокійливим, монотонним голосом.
  • Походіть з дитиною на руках.
  • Покачайте дитину в кріслі-гойдалці або глайдері.
  • Заспівайте дитині тиху пісеньку.
  • Дайте соску.
  • Увімкніть заспокійливу музику. Більшість немовлят люблять засинати під колискові, класичну музику, білий шум і звуки природи. Переконайтеся, що музика не звучить занадто голосно, інакше це розбудить ваше дитя.

 7. 7

  Вимкніть основне світло в спальні малюка. Крім того, приберіть комп`ютер і телевізор подалі від ліжка дитини. Яскраві вогні пригнічують мелатонін (гормон, який допомагає регулювати цикли сну і неспання) і можуть розбудити вашого малюка. Ви можете включити дитячий світильник чи каганець, якщо це заспокоює дитину.

Метод 2 з 3: Під час сну

У середньому, діти сплять інтервалами 2-4 години протягом дня і 4-6 годин у нічний час. Ваша дитина буде часто прокидатися і плакати, перш ніж час, відведений для сну, закінчиться. Ось що ви можете зробити, щоб знову вкласти дитину спати.

 1. 1

  Нагодуйте дитини і змініть пелюшку. Пам`ятайте, що дитина повинна часто харчуватися, а брудна пелюшка змусить вашого малюка турбуватися і незручно себе почувати.

 2. 2

  Підніміть дитину і візьміть його / її на груди або на руки. Повільно качайте малюка вперед-назад і злегка поплескайте його по спинці. Не слід робити це дуже старанно, лише так, щоб дитина заспокоївся і заснув.

 3. 3

  Якщо ваша дитина все ще не заснув і продовжує плакати, дайте йому / їй соску, потім покачайте його / її на руках-поступово цими рухами вам вдасться заколисати дитя. Виконання випадів з дитиною на руках створить ефект м`якого, похитувати руху, який допоможе вашій дитині заснути.

 4. 4

  Якщо дитина все ще не спить, перевірте, чи немає у нього / у неї спека, не болять у малюка зубки або щось інше. 5. 5

  Іноді легке потирання перенісся малюка допомагає дитині розслабитися і заснути.

Метод 3 з 3: Інші способи

 1. 1

  Купуйте ефірні масла. Використовуйте продукти для ванн, які містять ефірні масла, такі як розмарин, лаванда і ромашка, так як вони допомагають розслабитися і заснути. Ви навіть можете зробити свої власні арома-палички для дитячої кімнати. Коли з`явиться можливість - купіть органічні масла.

 2. 2

  Приберіть алергени. Звичайні алергени, такі як шерсть домашніх тварин, пух, пил, пір`я (з подушок) і т.д. можуть перервати сон дитини. Переконайтеся, що ви підтримуєте комфортну, суху навколишнє середовище. Не тільки заради того, щоб дитині було затишно, а й потім, щоб уникнути появи цвілі.

 3. 3

  Зробіть з вашою дитиною асану «Собака мордою вниз». Останнім часом, йога для батьків та їх дітей стала дуже популярна, і деякі батьки кажуть, що їхні діти сплять краще після відвідування заняття йогою.

Поради

 • Покладіть дитину спати, як тільки він / вона втомиться. Коли дитина втомлюється, вона зазвичай стискає кулачки. У дитини, як правило, постійний "втомлений крик", який можна буде відрізнити з часом, також стежте за поведінкою малюка: тре очі, чіпляється за все, ниє і т.д.
 • Переконайтеся, що ви підтримуєте режим сну.
 • Підберіть колискові, які вироблятимуть постійний заколисуючий ефект. Наприклад Кенні Логгінс «Будинок на узліссі Вінні-Пуха», Всі чарівні маленькі поні і традиційна І. Брамс, Колискова.

Попередження

 • Не слід формувати звичку дозволяти маляті засинати з пляшкою молока в роті. Це призведе до карієсу.
 • Немовлята завжди повинні спати на спині, щоб уникнути СРДС.
 • Не використовуйте подушки, так як вони можуть становити небезпеку для дитини. Будьте насторожі, використовуючи ясла, дитячі ліжечка з бортиками або інші можливі причини задухи.

Що вам знадобиться

 • Тепла пляшечка молока або тільки ви самі (для годуючих матерів)
 • Приємна музика
 • Піжама
 • Тиха, темна, зручна кімната
 • Іграшки
 • Ясла або ліжечко