Як пробачити зраду

Якщо ваш чоловік або людина, яка доріг вам, змінив вам, то ви, мабуть, відчуваєте біль, потрясіння і не впевнені, як вчинити далі. Якщо ви хочете продовжувати стосунки, то зараз саме час розібратися в своїх почуттях, у відносинах між вами і вашим партнером і попрацювати над тим, щоб рухатися вперед. Пробачити обманщика - завжди непросто, але наступні кілька кроків допоможуть вам пройти через це.
Метод 1 з 2: Добре все обміркуйте, перед тим як пробачити

 1. 1

  Вирішіть, чи варто вам прощати обманщика. Це найважливіший крок. Перед тим, як зробити це, ви повинні вирішити - чи варто воно того. Неважливо, наскільки ви любите вашу другу половинку, ви повинні знати, що пробачити зраду може бути одним з найважчих і емоційно складних вчинків, який вам коли-небудь доводилося робити. Але якщо ви дійсно цього хочете, то ось кілька вагомих причин, завдяки яким ви можете пробачити обманщика:
  • Якщо це була хвилинна необачність. Можливо, між вами була велика сварка, може бути, не обійшлося без алкогольного впливу або ж, можливо, він зустрів когось, хто, на його думку, був дуже особливим ... в той момент. Тому тут немає важливої причини для зради, якщо це дійсно сталося один раз. Подумайте, може, ви зможете просто це забути.
  • Якщо ваша друга половина дійсно шкодує про скоєне, подумайте про це. Це дуже важливо. Якщо ваш партнер відчуває свою провину, засмучений, емоційно пригнічена і робить все можливе, щоб показати вам, як він збентежений через своєї поведінки і обіцяє, що таке ніколи більше не повториться, зверніть на це увагу.
  • Якщо ви відчуваєте, що здаєтеся, або якщо нічого не виходить. Якщо ви бачите, що ваші стосунки приречені, припиніть їх, це буде кращим варіантом для вас обох.
  • Якщо у вас були довгі, здорові, інтимні неймовірні відносини. Хоча ваші стосунки можуть здатися вже й не такими чудовими, після того як ви дізналися про зраду другої половини, але якщо зрад не було протягом усіх відносин - можливо, їх варто зберегти.
  • Чи не прощайте звичку змінювати. Якщо ваша друга половина зраджувала вам до цього, то настав час прощатися. Навіть якщо у вас є будинок, діти і спільне життя, це того не варто. А що якщо це тільки єдиний раз, коли ви дізналися про зраду, але підозрюєте, що вам змінювали кілька разів до цього? Тоді, швидше за все ви праві.
  • Чи не прощайте зраду спочатку відносин. Якщо ви тільки почали зустрічатися і вам вже змінюють, то основа ваших відносин занадто скеляста для їх продовження. Відчуйте полегшення від думки, що це сталося на самому початку ваших відносин, коли розлучатися ще не так боляче.
  • Чи не прощайте зрадника, якщо зрада - це ознака того, що відносини окончени.Еслі ви думаєте, що зрада сталася тому, що у вас з другою половиною більше немає нічого спільного, що ви перестали залучати один одного і нічого вже не врятує ваші стосунки, то подивіться на це, як на привід для того, щоб відпустити один одного.

 2. 2

  Візьміть перерву, щоб охолонути. Неважливо чи хочете ви поговорити про це, накричати на кривдника або навіть зробити йому боляче у відповідь - не робіть це відразу ж, як дізналися про зраду. Якщо ви не можете впоратися з емоціями після того, як дізналися про зраду, то саме час взяти перерву. Якщо ви вже знаєте про зраду, а ваша друга половина не знає, що ви в курсі цього, то вам варто обдумати, як йому сказати, звідки ви дізналися про це.
  • Це дуже складний крок. Вам може здаватися, що чим швидше ви поговоріть про це, тим швидше ви зможете визначитися зі своїм рішенням, але це не так. Якщо ви почнете розмову занадто рано, то ви можете погіршити ситуацію.
  • Проведіть деякий час, гуляючи, працюючи, або просто поплачте у себе в кімнаті. Робіть все, що потрібно, щоб "випустити пар" і допомогти собі ясно думати.
  • Може бути навіть потрібно провести кілька тижнів окремо від вашої другої половини. Якщо ви живете разом, то це викликає свої складності, намагайтеся проводити час з друзями, родиною чи навіть пожити в готелі, якщо є така необхідність.

 3. 3

  Не звинувачуйте себе. Мабуть, це не просто і, можливо, це одна з найскладніших складових процесу. Не думайте, що ваша друга половина змінила вам тому, що ви не досить привабливі, тому що ви не досить товариські, тому що ви дуже зайняті роботою або дітьми і тому не можете приділяти належної уваги вашим відносинам.
  • Ваша друга половина змінила вам і це його або її вина, і ви не могли зробити нічого, щоб попередити цей вчинок (хіба що ви змінили першої (перший), але це вже зовсім інший випадок.)
  • Ви ніколи не повинні звинувачувати себе в зраді другої половини, але ви можете обміркувати ваші дії, які могли призвести до "охолодження" ваших відносин. Поміркуйте про ваші стосунки в цілому.
  • Крім того, ніколи не дозволяйте вашій половині звинувачувати вас. Якщо таке сталося - відразу йдіть.

 4. 4

  Підведіть підсумок ваших відносин. Коли відчуєте в собі сили, вам варто подумати про ваші стосунки з людиною, яка вам змінив. Що ви відчуваєте до цієї людини? Чи уявляєте ви своє майбутнє без нього? Чи справді це серйозні стосунки або ж ви просто боїтеся розлучитися? Ось ще кілька питань, які варто задати собі:
  • Що особливого у ваших стосунках? Чи справді ви хочете пробачити людини, яка змінила вам, бо хочете зберегти прекрасні відносини з ним або ж просто тому, що боїтеся залишитися одній? Якщо ви не можете знайти причину, чому ваші відносини особливі, то вам варто припинити відносини.
  • Як би ви описали розвиток ваших стосунків? Чи було все добре протягом довгого часу і потім раптово зіпсувався або ж все повільно деградувало протягом якогось часу? Спробуйте подумати про причини, які призвели до такого розвитку відносин.
  • Чи можете ви подумати про те, що у ваших стосунках призвело до зради вашого партнера? Пам`ятайте, що це щось інше, ніж звинувачувати себе. Подумайте про те, що у ваших стосунках могло змусити вашого партнера змінити вам. Можливо, він ревнував, тому що ви більш досвідчені або ж, тому що ви разом ще зі шкільної лави і вже пройшло 10 років після закінчення школи, а його відвідують думки, що "розсудливим" занадто рано.

 5. 5

  Переконайтеся, що ваша друга половина прагне налагодити відносини. Якщо ви вирішили, що ви хочете пробачити цю людину з певних причин і ваші стосунки варті того, щоб їх зберегти, то переконаєтеся, що ваш партнер відчуває теж саме, перед тим як приступити до місяцях або навіть років важкої роботи над відносинами.
  • Переконайтеся, що ваш партнер дійсно шкодує про скоєне. Є величезна різниця між тим, щоб говорити про це і дійсно це відчувати.
  • Переконайтеся, що ваш партнер не просто шкодує, але також готовий рухатися разом з вами далі.

Метод 2 з 2: Прощення вашої другої половини

 1. 1

  Перевірте ваші почуття. Важливо, щоб ваша друга половинка визнавала ваші почуття. Він або вона може жалкувати про свій вчинок, але це відрізняється від розуміння болю в серці і сум`яття, які вам доводиться відчувати. Розкажіть вашому партнерові, що насправді ви відчуваєте і переконайтеся, що він або вона реально усвідомлює все, що відбувається у вас в голові.
  • Ваша друга половина повинна повністю усвідомлювати, що поставила вас в жахливе становище, перед тим як рухатися далі вперед. Він теж може бути у важкому становищі, особливо якщо йому довелося завершити інші відносини, але він повинен розуміти ваші почуття, перед тим, як почати роботу над вашими відносинами.

 2. 2

  Поговоріть по душах. Відверта розмова на тему того, що сталося, - єдиний шлях, щоб рухатися вперед. Ви повинні за раннє спланувати день і час, що б поговорити з другою половинкою про те, що сталося. Можливо, ви вже обговорювали і сперечалися на цю тему, але ця бесіда повинна відрізнятися від попередніх, тому що вам необхідно прийти до вірного рішення. Ось, що вам потрібно зробити:
  • Запитайте вашого партнера про те, що сталося. Не варто дізнаватися в найдрібніших подробицях, що саме сталося між ним та іншою жінкою. Просто дізнайтеся факти. Скільки разів вони зустрічалися і коли це сталося.
  • Дізнатися, що він відчуває до іншої жінки. Найкраща відповідь: "Я нічого до неї не відчуваю". Найгірший відповідь: "Я не знаю". Ваша друга половина повинна не тільки сказати, що пов`язує його з іншою жінкою, але він дійсно не повинен відчувати до неї почуттів. Ви повинні звернути особливу увагу на те, що він дійсно відчуває.
  • Запитайте в нього, чи траплялося це раннє. Хоча є деякі дискусії з приводу ворошіння минулих інтриг або незначних помилок у довгих відносинах з вашим партнером, але коли ви знаєте все і володієте всією інформацією - ви можете прийняти правильне рішення.


  • Запитайте, що він відчуває з приводу ваших відносин. Дізнатися, чому він змінив і що він думає з приводу того, щоб бути разом.
  • Скажіть йому ще раз, що ви відчуваєте. Хоча ви вже обговорювали і підтверджували ваші почуття, ви повинні бути впевнені в тому, що ви відчуваєте перед тим, як він розповість вам свій варіант історії.
  • Обговоріть, що ви можете зробити, щоб налагодити стосунки. Ви можете підійти до цього питання по-діловому і навіть робити нотатки. Що ви будете робити для того, щоб бути впевненим у тому, що ваші стосунки міцні і зрада не повториться в майбутньому? Чи будете ви проводити більше часу разом, чи будете більш чесними один з одним або ж знайдете абсолютно інший підхід до відносин? Чи будете ви відвідувати сімейного психолога або обговорювати цю проблему з друзями, або ж спробуєте розібратися у всьому самостійно?
  • Встановіть правила. Якщо ви колеги, чи варто вашому партнерові звільнитися? Багато сімейні психологи скажуть вам так. Чи повинен він спілкуватися з вами кожну годину, коли ви не разом? Це може бути принизливо для нього, але нагадайте йому, що єдиний, хто принижений, - це ви!

 3. 3

  Працюйте над відкритим спілкуванням. Одного разу у вас була чесна розмова на тему того, що сталося, тому працюйте над тим, щоб зробити чесні розмови частиною повсякденного життя. Ви повинні бути відкритими і чесними по відношенню один до одного і знаходити час, щоб слухати, що хоче сказати кожен з вас. Ось деякі способи, як налагодити відкрите спілкування:
  • Знаходьте час, щоб розмовляти щотижня. Будьте відкриті в тому, які стосунки у вас були цей тиждень і що ви можете зробити, щоб вони стали краще. Це повинно сприйматися, не як велике зусилля, а як необхідний крок.
  • Говоріть один одному, що ви відчуваєте. Хоча ви могли віддалитися після того, як дізналися про зраду, ви повинні працювати над тим, щоб говорити про свої позитивні і негативні емоції, коли будете готові.
  • Не потрібно бути пасивно-агресивним. Якщо ви зліться на щось, то потрібно згадати про це у відповідний момент.

 4. 4

  Працюйте над вдосконаленням ваших відносин. Незважаючи на те, що зрада в ваших відносинах була аномалією й зараз між вами все ідеально, вам потрібно працювати над вашими відносинами. Існує багато речей, які можуть допомогти вам побудувати глибокий зв`язок між вами і спробувати почати все заново. Ось деякі з них, які можна спробувати:
  • Виберіть нове спільне хобі. Кожен з вас повинен спробувати щось нове, що ніколи до цього не робив, навіть якщо це скелелазіння або ж гончарне мистецтво.
  • Намагайтеся ділитися інтересами. Можливо, ви віддалилися тому, що вам здалося, що у вас немає нічого спільного і вам не про що поговорити. Домовтеся про те, щоб кожен місяць читати одну і ту ж книгу або дивитися нову телепередачу разом. Навіть поділяючи кілька невеликих інтересів, це може вплинути на ваші стосунки.
  • Вчіться йти на компроміс. Не дозволяйте, щоб завжди все було так, як хоче ваш партнер, і знайте, що не повинно бути завжди, по-вашому, незважаючи на те, що вам змінили.
  • Поїдьте разом у відпустку. Роблячи щось досконале нове разом, ви зможете вдихнути нове життя у ваші стосунки. Хоч відпустку і не є хорошим довгостроковим рішенням, але він допоможе вам відчути себе далеко від обману. Ви повинні зробити це тільки після того як ви вже обдумали і відчули, що ви хочете проводити багато часу вдвох з вашою другою половинкою.
  • Перестаньте звинувачувати вашого партнера. Це може здаватися неможливим, але якщо ви дійсно хочете налагодити ваші відносини, то не варто згадувати кожні дві секунди про зраду вашого партнера. Ви можете згадати про це, коли говорите про свої почуття, але говорити про зраду вашої другої половини кожен день, зробить ваші відносини тільки гірше.
  • Обмежте похвалу вашого партнера. Хоча, можливо, ви насолоджуєтеся постійними компліментами, квітами та обіймами, намагайтеся, наскільки це, можливо, бути на рівних. Хоча ваша друга половинка дійсно шкодує, він або вона не може постійно говорити вам компліменти і завіряти вас в його або її любові. Це втомлює.

 5. 5

  Не зациклюйтеся на іншому чоловікові або жінці. Це найпростіший спосіб, як звести себе з розуму і знищити ваші відносини. Якщо ви знаєте, хто цей чоловік або жінка, робіть все, щоб уникнути контакту з цією людиною. Скажіть собі, що ви повинні зосередитися на ваших власних відносинах, а не на відносинах з іншою людиною.
  • Не порівнюйте себе з іншою жінкою. Не дозволяйте їй змусити вас почувати себе погано або негідною любові. Ви не знаєте її ситуацію. Можливо, вона закохалася в вашого партнера або ж не знала про те, що у нього є друга половина. Навіть і не думайте про це ..
  • Чи не женіться людину, з якою вам змінив ваш партнер, на Facebook або в іншій соціальній мережі. Не шукаєте його (її) профіль, намагаючись знайти, що є в цій людині такого, чого немає в вас.
  • Чи не женіться цієї людини в реальному житті.
  • Не кажіть про іншу людину з вашим партнером. Зосередьтеся на ваших відносинах замість того, щоб копатися в минулому.
  • Якщо ви дійсно одержимі іншою людиною, то ви можете поговорити про це з одним, але не допускати, щоб це зайшло надто далеко.

 6. 6

  Якщо ви не можете пробачити другу половину, то краще розлучитися. Якщо ви вже все перепробували, але відчуваєте, що ще повні гніву і образи, і не можете знайти шляхи як рухатися далі, то пора ставити крапку. Якщо ви не можете спілкуватися з вашим партнером, не кажучи вже про його дотику, або якщо вам постійно здається, що ваш партнер весь час знаходиться в колі протилежної статі, то саме час закінчити відносини.
  • Набагато краще припинити стосунки, ніж змушувати себе шукати причину, чому вони не ладяться. Ваше почуття образи може тільки зрости і це може призвести до того, що ви зробите боляче іншій людині, змінивши йому, або станете настільки емоційно далекими, що спілкування стане неможливим.
  • Пам`ятайте, що навіть якщо людина доклала величезних зусиль, щоб стати кращою другою половинкою після зради, просто може бути вже пізно. Тільки через те, що людина зараз дуже старається, не варто триматися за нього, якщо ви розумієте, що в цьому немає необхідності.
  • Ви можете відчувати гордість за те, що спробували пройти через щось неймовірно складне, навіть якщо це не закінчилося успіхом. У будь-якому випадку це вимагає величезної сміливості.

Поради

 • Не дозволяйте фінансової залежності змусити вас залишитися з вашою другою половиною. Якщо ви впевнені, що ніколи не будете щасливі з партнером, який вам змінив, ніяка сума грошей не варта того, щоб залишатися в отруйних душу відносинах.
 • Прощення зради набагато складніше, якщо є діти. Вам потрібно думати про те, що буде краще для дітей і для вас-залишитеся ви в більш чи менш хороших відносинах, тому що це краще для дітей або ж ви думаєте, що те, що краще для вас, в майбутньому буде добре і для ваших дітей?

Попередження

 • Пам`ятайте, що обманщик може змінити знову. Якщо це знову повторилося - йдіть! Не будьте ганчіркою.