Як змусити маленьку дитину спати в своєму ліжку

Багато малят воліють спати поряд з батьками, адже це дає їм відчуття захищеності, але дитина не може вічно спати в батьківському ліжку. У якийсь момент вашій дитині пора, нарешті, переходити у власну ліжко. Крок 1 допоможе зробити перехід максимально гладким.
Частина 1 з 3: Підготовка

 1. 1

  Виберіть підходящий момент. Пам`ятайте, що чим молодша дитина, тим легше його привчити спати на самоті, так що почніть якомога раніше. Тим не менш, в ідеалі переводити дитину у власну ліжко потрібно у відносно спокійний і нескладний момент - коли у вас розмірений і сталий розпорядок дня, і немає будь-яких інших серйозних змін.
  • Якщо ви плануєте подорожувати або переїжджати в найближчому майбутньому, то краще почекати з перекладом дитини у власну ліжко. Ви не зможете підтримувати усталений розпорядок дня в такий хаотичний період, і малюкові буде важко одночасно мати справу зі стількома змінами.
  • Якщо дитина хвора або відчуває проблеми, пов`язані зі сном (у тому числі кошмари або нічні страхи), також краще почекати.
  • Якщо ваша дитина проходить через інший серйозний перехідний період (відлучення від грудей, відмова від пустушки, звикання до туалету або початок ясел або дитячого садка), краще відкласти переведення дитини у власну ліжко. Ці переходи самі по собі важкі для малюків, і не варто їх накладати один на одного.

 2. 2

  Відкрито обговоріть проблему з вашим партнером. Якщо у вас є партнер, поговоріть чесно про те, щоб покласти край спільного сну в батьківському ліжку. Перехід буде більш успішним (і набагато менш напруженим), якщо ви підійдете до нього з позиції злагоди та взаємної підтримки. Не намагайтеся форсувати події, якщо один з партнерів вважає, що час ще не настав.

 3. 3

  Підготуйте дитину. Поясніть дитині прийдешні зміни і уявіть їх в позитивному світлі - як щось захоплююче, що показує, яким великим і незалежним дитина стає.

 4. 4

  Дозвольте дитині допомогти підготувати кімнату. Візьміть дитину з собою в магазин і виберіть разом постільна білизна і, можливо, навіть спеціальну нову плюшеву іграшку, з якою він буде спати в своєму ліжку.

 5. 5

  Потренуйтеся під час полуденного сну. Покладіть дитину в його ліжко під час полуденного сну. Він навчиться асоціювати цю ліжко зі сном у менш важкий час доби.

Частина 2 з 3: Переклад дитини в окрему ліжко

 1. 1

  Дотримуйтеся вашого звичайного розпорядку підготовки до сну. Якщо у вас вже встановився регулярний розпорядок підготовки до сну - наприклад, ваш малюк купається, одягає піжаму, перекушує, слухає казку, чистить зуби, а потім лягає спати - залиште все як є, крім місця, де дитина спить. Таким чином, навіть перед обличчям серйозних змін у вашої дитини залишиться недоторканим відчуття стабільності та передбачуваності.

 2. 2

  Зберігайте позитив. Повторіть, що це захоплююче зміна, і покажіть дитині, що ви пишаєтеся тим, яким великим і незалежним він стає. Покажіть малюкові, наскільки в окремому ліжку більше місця, і нагадайте малюкові про постільній білизні і іграшках, які ви спеціально разом обрали.

 3. 3

  Регулярно заглядайте в дитячу. У першу ніч малюк може відчувати тривогу. Спокійно побажайте йому на добраніч, обійміть і поцілуйте, а потім вийдіть з кімнати. Якщо дитина плаче, повертайтеся приблизно через кожні десять хвилин на короткий час, щоб його заспокоїти. Повторіть стільки разів, скільки буде необхідно. 4. 4

  Хваліть малюка. Якщо ваш малюк лягає спати без скандалу, долає свої страхи або добре спить у власному ліжку вночі, не соромтеся похвалити його вранці. Позитивне підкріплення неймовірно полегшить перехід.

Частина 3 з 3: Якщо дитина чинить опір

 1. 1

  Зберігайте спокій. Багато малят плачуть, скандалять і просити повернутися в батьківське ліжко. Це нормально, так що постарайтеся не приймати це занадто близько до серця. Якщо дитина побачить, що ви завелись, ситуація тільки загостриться.

 2. 2

  Будьте послідовні. Не піддавайтеся на плач або нитье- в іншому випадку дитина зрозуміє, що може маніпулювати вами, щоб отримати бажане. Якщо ваш малюк плаче і ниє в своєму ліжку, просто періодично заходите до нього в кімнату і говорите що-небудь успокаівающее- якщо дитина постійно вилазить з ліжка, просто укладайте його назад.
  • Постарайтеся не робити винятків. Якщо ви на час перервете послідовна поведінка, тому що ваша дитина хвора або тому, що йому приснився кошмар, ви тільки заплутаєте дитини і підстьобне ще більший опір.
  • Батькам може бути дуже важко не піддаватися дитині. У вас може з`явитися відчуття, що ви занадто холодні по відношенню до дитини або відкидаєте його, але в кінцевому рахунку максимальна послідовність з вашого боку створить менше плутанини і більше почуття захищеності і впевненості. Говоріть теплим, люблячим тоном і покажіть малюкові, що ви поруч, але не піддавайтеся йому і не відчувайте себе винуватим.

 3. 3

  Визначте причину опору. Якщо дитина тривалий час плаче і скандалить ночами, постарайтеся дізнатися причину такої поведінки. Обговоріть це вдень, коли малюк спокійний. Якщо це всього лише впертість і бажання залишитися з вами вночі, просто зберігайте позитивний настрій і послідовність. Якщо справа в страху - темряви або монстрів - ви можете вирішити ситуацію за допомогою каганця і певного ритуалу «відлякування монстрів».

 4. 4

  Розгляньте варіант більш поступового переходу. Якщо ваш малюк продовжує чинити опір, ви можете спробувати сидіти в його кімнаті, поки він не засне. Через кілька днів пересуньтеся ближче до двери- ще через кілька днів пересуньтеся за двері.

 5. 5

  Запропонуйте нагороду. Це може бути таблиця з наклейками за хорошу поведінку або інша система винагород, щоб дитина з більшою охотою спав у своїй кімнаті.

Поради

 • Для маленьких дітей найкраще підходять спеціальні низькі ліжка або навіть просто матрац на підлозі. Тоді ви не будете хвилюватися, що дитина впаде з ліжка і отримає травму, а ваша дитина не буде використовувати це як виправдання, щоб повернутися до вас в ліжко.
 • Якщо дитяча розташована не поряд з вашою спальнею, подумайте про придбання «радіоняні», щоб ви могли почути, якщо дитина прокинеться посередині ночі і покличе вас. Якщо це відбудеться, а ви не почуєте і не заспокоїте дитини, страх малюка спати на самоті може посилитися.