Як привчити дитину спати окремо

Привчити дитину ясельного віку спати окремо, в своєму ліжку і у власній кімнаті може бути складно. Спочатку ви можете зіткнутися зі сльозами і нічними кошмарами, але ви зрозумієте, що це того варто, коли ваша дитина буде мирно спати сам всю ніч. Подивіться перший крок нижче для початку.
Частина 1 з 3: Готуємо дитину до того, щоб спати окремо

 1. 1

  Поговоріть з дитиною про те, щоб спати окремо. Замість того щоб різко впроваджувати зміни, дуже важливо підготувати дитину заздалегідь. Це можна зробити, поговоривши з дитиною про зміну місця для сну.
  • Такі бесіди повинні бути позитивними і зосереджуватися на хороших аспектах зміни, наприклад, на те, що дитина росте. Батьки не повинні згадувати, як вони будуть нудьгувати по дитині у своїй кімнаті ночами, тому що це тільки зіб`є малюка з пантелику.
  • Підкресліть плюси сну окремо. Вкажіть на те, що дитина вже дорослий, скажіть йому, що у нього буде більше місця і сни стануть краще або пообіцяйте винагороду вранці, якщо він проведе ніч сам.

 2. 2

  Дайте відповіді на всі питання вашої дитини. Завжди є якісь «а що, якщо», з якими потрібно мати справу, коли дитина вперше починає спати самостійно. Малюк буде задавати багато питань, і важливо, щоб батьки ставилися до них серйозно і намагалися відповісти так, щоб заспокоїти дитину.
  • Починати спати самостійно - це дуже великий крок для дитини і він хоче зрозуміти все про те, що зміниться.
  • Те, що потрібно прояснити - це що дитина може вночі користуватися туалетом, якщо він не в підгузниках. Однак дитина повинна розуміти, що цей час не для гри або відвідування батьків.

 3. 3

  Організуйте малюку розпорядок перед сном. Більшість педіатрів рекомендують привчати дітей до розпорядку якомога раніше, щоб вони і їхні батьки знали, чого очікувати далі. Якщо розпорядок дня ще не знайомий дитині, батьки повинні витратити час на те, щоб організувати його і привчити малюка до цього, перш ніж відправити його спати самого.
  • В більшості своїй, розпорядок перед сном - це послідовність подій, які відбуваються в певний час. Поряд з перевдяганням для сну, розпорядок дня дитини ясельного віку повинен включати такі справи, як почистити зуби, змінити підгузник або сходити в туалет, попити трохи води і послухати заспокійливу історію на ніч.
  • Багато дітей будуть намагатися відтягнути час, коли потрібно йти спати, постійно вимагаючи робити щось більше, ніж по одному разу, але батькам варто залишатися непохитними в тих обмеженнях, які вони встановили. Телебачення, особливо дуже активні шоу, а також гучна і швидка музика повинні бути виключені, тому що вони не діють на дитину заспокійливі.

 4. 4

  Створіть утихомирену атмосферу, щоб дитина думав, що це його кімната. Перетворити атмосферу в кімнаті дитини в більш особистісну - ще один спосіб пробудити в ньому готовність спати самому у власній кімнаті, а не в кімнаті батьків.
  • Так як малюкові доведеться звикати ще й до зміни дитячого ліжечка на звичайну, хорошою ідеєю буде взяти його з собою за покупкою простирадлом і ковдр для нового ліжка. Якщо ви будете надавати дитині більше відповідальності, це допоможе йому відчувати себе більш дорослим, незалежним і готовим спати самому.
  • Якщо дитина не буде ділити кімнату з братом чи сестрою, він також може взяти участь у виборі меблів або прикрас для своєї кімнати.
  • Не встановлюйте в дитячій кімнаті телевізор, комп`ютер або щось в цьому роді. Атмосфера повинна бути як можна більш мирною і вільною від того, що може відволікати.

 5. 5

  Допоможіть дитині подолати страх залишитися одному. Одним з найбільших хвилювань дитини, коли він починає спати сам, є страх, що батьки більше не поруч, що робить його досить чутливим. Звуки, які дитина ігнорував, будучи в кімнаті з батьками, стають тепер в десять разів страшніше і дитина може навіть вважати, що в його новій кімнаті є чудовиська.
  • Важливо, щоб батьки не просто говорили дитині, що монстрів не існує, тому що для дитини вони досить реальні. Замість цього слід відкрито поговорити зі своїм чадом про те, де, на його думку, ховаються чудовиська, а потім оглянути ці місця, щоб продемонструвати дитині, що в кімнаті немає монстрів.
  • Ще один спосіб побороти страх дитини перед чудовиськами - це сказати йому, що батьки окропити кімнату спреєм від монстрів. Це може бути пульверизатор з водою, тільки так, щоб дитина ні про що не здогадався.

 6. 6

  Додайте нічне світло в кімнату дитини. Деякі батьки вважають, що дозволити дитині спати при включеному нічнику перший час досить корисно. Однак нічник повинен стояти в такому місці, де він не буде світити прямо на подушку дитини. Ще варто перевірити, чи не відкидає чи каганець страшних тіней, замість того щоб, навпаки, позбавляти від них.
  • Деякі батьки проти нічника і дають дитині невеликий ліхтарик, який він може тримати під подушкою і використовувати при необхідності. 7. 7

  Приділяйте багато уваги дитині днем. Якщо ваша дитина відмовляється спати сам, бо потребує вашої уваги, приділяйте йому достатньо уваги днем. Проводьте з ним хоча б 20 хвилин за грою, крім телевізора і комп`ютера. Таким чином, маляті буде простіше відокремитися від вас і спати одному.

Частина 2 з 3: Укладаємо дитину спати

 1. 1

  Поцілуйте дитини на ніч і скажіть маляті думати про хороше. Поцілуйте його перед сном, побажайте хороших снів і дозвольте заснути. Поясніть дитині, що для хорошого і мирного сну потрібно подумати про щось приємне. Дайте йому завдання закрити очі і подумати про приємне подію. Процес обмірковування втомить малюка і він чи вона швидко засне.

 2. 2

  Переконайте дитину, що ви будете недалеко. Дайте знати, що ви поруч і прийдете, коли знадобиться. Пообіцяйте, що ви прийдете, щоб перевірити нову кімнату і переконатися, що все добре.
  • Встановіть точний час, коли ви прийдете, щоб перевірити, що дитина спить і що все добре. Стримаєте обіцянку, щоб йому було спокійніше спати.

 3. 3

  Періодично заходьте до малюка. Таким чином, ви покажете, що ви поруч і що ви повернетеся. Повертайтеся кожен 5-10 хвилин для початку, а потім поступово збільшуйте проміжки часу між парафіями.
  • Якщо ви повернетеся занадто рано, менше, ніж через 5-10 хвилин, дитина ще навряд чи засне. Якщо ви затримаєтеся надовго, він злякається і почне нервувати. Найкраще почати з 5-10 хвилин. Ви покажете малюкові, що ви поруч і цей факт заспокоїть, дозволить йому заснути.

 4. 4

  Ідіть від ліжка поступово. Якщо вашій дитині складно прийняти те, що він залишиться в кімнаті сам, побудьте з ним, але не спите і не говорите.
  • Сидите трохи осторонь і читайте книгу або робіть що-небудь, але не звертайте уваги на дитину. Малюк повинен намагатися заснути, і все.
  • Поступово йдіть все далі. Кожен день сидите далі, займаючись своїми справами.
  • Коли ви дійсно зрозумієте, що дитина готова, постарайтеся не залишатися в кімнаті, але дайте йому знати, що ви поруч, подивіться на нього і вийдіть з кімнати.

 5. 5

  Нехай пройде деякий час між плачем вашої дитини і вашим приходом до кімнати. Не всі діти сприймають спокійно те, що їх залишають одних в кімнаті. Якщо малюк починає плакати, не відступайте від свого рішення і зайдіть до нього тільки через 5 хвилин. Нехай він знає, що ви поруч, побажайте йому знову добраніч і підіть. Продовжуйте це, поки ваша дитина не заспокоїться і не засне.

Частина 3 з 3: Будьте наполегливі

 1. 1

  Винагородите дитини, якщо він або вона проводить в ліжку всю ніч або майже всю ніч. Вранці, після пробудження, похваліть дитину за його сон і нагородіть чим-небудь незначним, наприклад, походом в парк. Так малюкові захочеться продовжувати вести себе так само.
  • Якщо у дитини були проблеми зі сном всю ніч, його або її все одно можна винагородити за спробу. Це заохотить подальші спроби. Батьки можуть повісити дошку для наклейок, які обіцяють дитині невелику нагороду, якщо буде зібрано певну кількість наклейок. Природно, кінцева мета - а саме, спати окремо - повинна теж бути вказана на дошці.

 2. 2

  Дотримуйтеся плану і дотримуйтесь його без винятків. Хоч дитина і наполягає, що йому не вдається спати одному, будьте наполегливі і винагороджуйте його, якщо малюкові вдалося залишитися в ліжку, а потім знову йдіть.
  • Не дозволяйте дитині повертатися в вашу кімнату, навіть якщо він сильно нервує або хворий. Якщо ви хочете добитися успіху, дотримуйтесь правил без винятків.

 3. 3

  Періодично заходьте до дитини. На початку заходите періодично до дитини, щоб він знав, що ви поруч вночі.

 4. 4

  Поверніть дитину назад в ліжко, якщо він піде з неї. Протягом ночі, якщо він залишає ліжко, повертайте його назад. Поясніть, що він вже великий, у нього своя власна спальня і він повинен спати в своєму ліжку. Повторіть це стільки разів, скільки буде необхідно. З часом ваша дитина зрозуміє і прийме це.