Як вкласти спати плаче дитини

Коли у вас маленька дитина, час відходу до сну може перетворитися на справжню битву, яка створює додатковий стрес для всіх домашніх. На щастя, є способи виправити становище. Якщо ваша дитина плаче і верещить, перш ніж лягти спати, то ця стаття для вас!
Частина 1 з 3

 1. 1

  Змиріться з тим, що карапузи неохоче переносять відволікання вашої уваги від власної персони. Для багатьох з них фраза «Пора спати», по суті, означає «Це час, коли ти будеш один, ніхто не буде любити тебе і приділяти тобі свою увагу або складати компанію». Чітко розуміючи це, вони не особливо радіють з цього приводу, і тому продовжують плакати, кликати вас або вилазити з ліжка в пошуках чергової порції турботи і уваги.

 2. 2

  Візьміть до відома фактор втоми. Як це не дивно, діти, які дуже втомилися, найбільше противляться відходу до сну. Втома робить дітей примхливими, плаксивими і незібраними. Цей стан дитини і служить причиною для довгої баталії перед сном.
  • Зазвичай діти ясельного віку бігають і грають протягом дня в достатньому обсязі для того, щоб втомитися до часу відходу до сну, але зрідка ви можете зіткнутися з проблемою браку втоми. Якщо ваша дитина проводить дуже багато часу, сидячи перед телевізором або комп`ютером, або час відходу до сну дійсно раннє, то у нього залишається ще дуже багато невитраченої енергії.

 3. 3

  Візьміть до уваги страхи вашої дитини. У дітей дуже палке уяву, їм важко відрізняти реальність від фантазії. Вони можуть бути дуже сприйнятливі до кошмарів або боятися залишатися одні в темряві. Ці перепони можуть серйозно впливати на небажання вашої дитини лягати спати.

Частина 2 з 3: Як підготуватися до мирного відходу до сну

 1. 1

  Обмежте денний сон. Якщо раніше ви мирилися з тривалим і складним процесом відходу до сну, тепер ваша мета укласти денний сон вашої дитини в інтервал від одного до півтора годин. Занадто маленький відпочинок призведе до перевтоми дитини і капризам перед сном, а надто великий - сприяє накопиченню надлишку енергії.
  • Дослідження показують, що нестача сну може служити причиною підвищення рівня кортизолу - дитячого гормону стресу, який ускладнює якісний сон. Невеликий сон годину днем може запобігти підвищенню рівня кортизолу.

 2. 2

  Не карайте свою дитину, якщо він не хоче спати вдень. Якщо ви будете це робити, то ваша дитина сприйме сон як покарання. Він / вона буде збитий з пантелику, коли ви будете накладати це «покарання» щоночі. Бажання дитини уникнути його буде цілком природно.

 3. 3

  Вибирайте ідеальний час відходу до сну. Не намагайтеся вкласти дитину спати до того, як він втомиться, але і не дозволяйте йому лягати занадто пізно. Дітям ясельного віку потрібно спати 14 годин на добу (проте багато з них сплять набагато менше), тому якщо ваша дитина спить по годині вдень, то вночі вам потрібно прагнути до трінадцатічасовому сну.
  • Коли ви обираєте час відходу до сну, не забувайте враховувати ваші власні потреби. Чи не жертвуйте ними для потреб дитини. Знайдіть компромісний варіант, який підійде дитині і при цьому дозволить вам насолодитися ввечері, одному або з партнером.
  • Дитина не може вловити момент часу, але ви можете навчити його визначати ознаки часу відходу до сну. Скажіть йому, що перед сном темніє, все вечеряють разом. Коли ваша дитина усвідомлює ці речі, вони зміцнять в ньому думка про неминучість сну.

 4. 4

  Зробіть так, щоб кімната вашої дитини розташовувала до сну. Купуйте постільні приналежності, які подобаються вашій дитині, дозвольте йому спати зі своїми улюбленими м`якими іграшками. 5. 5

  Закріпіть своєрідний ритуал відходу до сну. Ідеальний ритуал повинен мати кілька кроків і займати хоча б годину, так ваша дитина звикне до процесу і знатиме, що його чекає. Наприклад: ваше чадо може прийняти ванну, потім одягнути піжаму, потім можна влаштувати перекус перед сном, після цього розкажіть дитині пару казок, почистіть з ним зуби, наприкінці приділіть хвилин 10 обіймам і пестощів, потім він повинен спати. Одного разу встановивши цей порядок, дотримуйтеся його щоночі.
  • З метою досягнення найкращих результатів дозвольте дитині контролювати деякі аспекти процесу. Наприклад, запропонуйте дитині вибрати меню перекусу і дозвольте йому вибрати історії.

Частина 3 з 3: Як виграти баталії перед сном

 1. 1

  Зберігайте спокій. Навіть якщо ви слідували всім крокам для мирного відходу до сну, ваша дитина іноді може заплакати і відмовитися йти спати. Якщо ви засмутилися або втомилися, то це настрій передасться вашій дитині, і він буде чинити опір ще сильніше. Якщо ви не будете кричати і залишитеся спокійні, то ваша дитина віддасть перевагу заспокоїтися.

 2. 2

  Нагадуйте дитині про розпорядок. Якщо ваше чадо плаче або кличе вас, спокійно нагадайте йому / їй, про те, що настав час сну. «Ми вже прийняли ванну і одягли піжаму, перекусили перед сном, почистили зуби. Всі історії розказані. Час спати »- можете сказати ви.

 3. 3

  Вбийте монстрів. Якщо ваша дитина по - справжньому наляканий, ви можете допомогти йому / їй позбутися своїх страхів за допомогою каганця. Будьте креативні, винайдіть секретна зброя і використовуйте його разом, щоб прогнати монстрів з кімнати. Просто не допускайте затягування цього процесу. Не дозволяйте дитині перетворити цю дію в гру.

 4. 4

  Будьте послідовні. Уникайте фраз: «Гаразд, прочитаємо ще книгу», або «Гаразд, пообніматься ще 10 хвилин». Якщо ви будете так робити, тоді ваша дитина фактично переможе вас в битві «перед сном» і добиватиметься все, що захоче. Наполягайте на тому, що пора спати.

 5. 5

  Перевіряйте вашої дитини через певні проміжки часу. Якщо ваше чадо насправді неспокійно, то виходьте з його кімнати раз в 10 хвилин. Потім повертайтеся і ввічливо просите його заснути. Не розказуйте йому історій і не обіймайте його, просто нагадайте йому, що пора спати. Повторюйте це за потребою.

 6. 6

  Беріть до уваги обіцянка нагороди вранці. Якщо ви вже близькі до розпачу, вам слід вдатися до підкупу. Скажіть дитині, що якщо він / вона ляже спати без метушні, то ви зробите на наступний день щось веселе.
  • Це останній рубіж. Якщо ви будете використовувати «підкупи» занадто часто, ваша дитина буде очікувати нагороду за те, що він лягає спати. Таким чином, ви перекреслить всі ваші зусилля, докладені для мирного відходу дитини до сну.

Поради

 • Пам`ятайте, що позитивні установки часто працюють краще, ніж догани і покарання. При кожному зручному випадку хваліть дитину за гарну поведінку при відході до сну. Наступним вранці ви можете сказати так: «Ти ліг спати, як великий, я пишаюся тобою!».
 • Вечірні баталії можуть бути неймовірно вимотують і дратівливими. У розмовах уникайте переходити на особистості. Діти просто вчаться висловлювати свої очікування, і вони хочуть трохи незалежності. Також їм приносить задоволення говорити «ні» авторитетним людям. Необов`язково, що в тому, що ви робите щось не так. Просто у дітей такий вік.