Як порвати стосунки з вашим другом

Іноді дружні відносини стають хворими і мають закінчитися, так що не відчувайте себе гнітюче через це. Ви можете відчути, що ваш друг просто використовує вас для прихованих корисливих цілей, або його природна поведінка постійно викликає у вас роздратування або заподіює біль. Сказати цій людині, що ви більше не хочете бути друзями, може бути важко, але в такому випадку ви повинні на перше місце ставити себе і свої потреби. Якщо вам потрібні рекомендації для розриву відносин з одним, ця стаття дасть вам пару корисних порад.

Кроки

 1. 1

  Підготуйте список всіх причин, чому ви хочете припинити дружбу. Запишіть їх, скільки вважаєте за потрібне в особистий щоденник або блокнот і постарайтеся пригадати конкретні приклади, в яких ваш друг здійснював ці помилки. Вони можуть бути такими:
  • У вас більше немає спільних інтересів або нема про що говорити.
  • Ваш друг нав`язливий і надмірно вимогливий. Його постійні вимоги вашого часу і уваги заважають формуванню міцних дружніх відносин з іншими людьми. Ви не повинні відчувати себе зобов`язаним проводити з кимось часу більше, ніж ви хочете, або обмежуватися у виборі друзів з-за вже існуючого одного.
  • Ваш друг хуліганить, маніпулює або змушує вас почувати себе погано. Жоден друг не повинен постійно викликати у вас почуття неповноцінності або вини.
  • Ви більше не можете довіряти своєму другові через те, що він зробив або сказав. Якщо він розкрив один з ваших секретів або погано з єхидством відгукувався про вас за вашою спиною, у вас є вагома причина, щоб переглянути вашу довіру. Для деяких людей втрата довіри може необоротно вплинути на дружбу.
  • У вашого друга є звички, з якими ви не згодні, такі, як наркотики, злодійство чи хуліганство.
  • Ваш друг ніколи не враховує вас у своїх діях і розмовах. Це може означати, що він не враховує ваша думка в особистих і групових бесідах, або весь час примушує вас до дій, які ви не хочете виконувати.
  • Він не стане витрачати свій час, щоб допомогти вирішити ваші проблеми, в той час як ви допомагаєте йому вирішити його проблеми. При цьому, навіть якщо брак уваги може бути частиною характеру вашого друга - це все одно непростимо егоїстично і повинно сприйматися як серйозна проблема.

 2. 2

  Вирішіть, наскільки ви хочете «розірвати відносини». Можливо, ви захочете залишитися хорошими знайомими, або навпаки повністю виключити одного з вашого життя. Список може допомогти вам вирішити, на скільки ця дружба згубна для вас. Врахуйте, що ваша думка може змінитися після того, як ви почнете протистояти своєму другові, тим не менш, будьте відкритими, це дасть можливість вести розмову.
 3. 3

  Поговоріть з ним про те, як ви себе почуваєте. Можливо, ваш друг відчуває себе так само або захоче прояснити деякі питання.
  • Почати розмову буде складно, але ви повинні усвідомити, що вже відкладали його занадто довгий час і що це необхідно зробити. Скажіть вашому другу, що ви хотіли б зустрітися за чашкою кави і що ви хочете обговорити з ним щось дуже важливе. Це дозволить вам пізніше уникнути жорсткої розмови.
  • Не робіть агресивних висловлювань. Швидше навпаки, спокійно викладайте ваші зауваження і побоювання з приводу його поведінки, і говорите з точки зору того, як ці дії відбилися на ваших почуттях. Якщо ви будете використовувати «я-повідомлення», щоб передати, як постійний контроль, егоїзм, або невпевненість могли вас образити, він стане більш сприйнятливим до вашим коментарям і схильним міняти свою поведінку.
  • Зберігайте спокій. Інша людина може розсердитися на вас за те, що ви раптово стали таким холодним, або навіть може відповідати на ваші заяви власними скаргами на вас. Якщо це сталося, почекайте, поки він закінчить, і потім спокійно, але твердо заявіть, що незважаючи на те, що ви розумієте його претензії, зараз прийшла ваша черга чесно висловити свої почуття і його черга слухати. Як тільки ви це зробите, він спочатку подумає про те, що ви сказали, а потім відреагує. Не дозволяйте йому переривати вас або відводити розмову подалі від первісної мети.

 4. 4

  Висловіть самоаналіз у своїх поясненнях. Вашому другу може стати цікаво, чому ви підіймаєте всі ці питання зараз, після довгих років дружби. Пам`ятайте, що не тільки ваш друг винен у закінченні вашої дружби- ви також змінюєтеся і розумієте себе краще, ймовірно, усвідомлюючи, що більше не хочете терпіти його поведінку, як раніше.

 5. 5

  Вислухайте розуміння ситуації з точки зору вашого друга, і вирішіть, чи можна ще врятувати дружбу. Цілком можливо, що він висловить щире каяття за свої помилки і пообіцяє змінитися. Вам вирішувати, чи хочете ви дати одному ще один шанс.
  • Дотримуйтесь внутрішнього голосу. Якщо ваш друг відреагував на вашу заяву в багнети і дає обіцянки змін пасивно-агресивно або нещиро, відмовтеся від дружби. Подякуйте його за пропозицію змінитися, але скажіть, що вам буде краще, якщо далі кожен піде своєю дорогою.
  • Не відчувайте себе зобов`язаним дати людині ще один шанс тільки тому, що ви хороший чоловік. Ні Морального кодексу, який пов`язує вас таким зобов`язанням. Ви вже зазнавали труднощів з цією людиною, і ви повинні продовжувати дружбу тільки в тому випадку, якщо в цьому є якась позитивна сторона, яку ви хотіли б зберегти.
  • Пам`ятайте, що вам потрібна реальна причина, а не привід, щоб залишитися друзями з іншою людиною. Ставте свої потреби і завдання на перше місце. 6. 6

  Відділіться від вашого друга. Витрачайте на нього менше часу, роблячи бесіди коротше або стаючи менш доступним. Після такого складного розмови, кожному з вас потрібно якийсь час, щоб обміркувати все ще раз і відновити дружбу. Якщо в будете закривати очі на деякі речі і розраховувати на швидке відновлення вашої дружби, ви можете, зрештою, зіткнутися з непередбаченою напруженістю і облудою.
  • Навіть якщо ви хочете залишитися друзями і дати цій людині ще один шанс, вам також може знадобитися деякий час, щоб все обдумати і очистити голову. Підніміть чесно це питання з вашим другом і поясніть, що, не дивлячись на те, що ви щасливі дати йому другий шанс, ви хотіли б пару днів або тижнів обмежитися в спілкуванні.
  • Якщо ваш друг не дотримується тієї ж думки і намагається зв`язатися з вами, будьте чемні, але також покажіть що вимагаєте більше простору. Ви також можете стати менш доступним, будуючи плани з іншими людьми.

Поради

 • Говорите те, що думаєте, щоб уникнути плутанини.
 • Спалюйте за собою мости обережно. Відновити дружбу може бути дуже важко, так що будьте впевнені, що готові йти до кінця, вибираючи потрібний вам шлях.
 • Ваші спільні друзі можуть відчути необхідність вибирати чиюсь сторону, так що будьте готові обговорити з ними свої почуття або, можливо, втратити і інших друзів.
 • Пам`ятайте, що всі взаємини залежать від ситуацій. Ви не зобов`язані підтримувати будь-які стосунки.
 • Не бійтеся дати одному знати, як ви себе почуваєте.
 • Ставтеся до цього шанобливо. Просто розкажіть йому, що ви відчуваєте, так детально, як тільки зможете.
 • Ви можете відчувати себе винуватим, але якщо ви знаєте, що прийняли правильне рішення для себе - відстоюйте його.
 • Коли ви говорите людині, що ви відчуваєте, це з часом буде хворобливим, але ви повинні приймати рішення, які зроблять вас щасливішими. Зрештою, у вас з`явиться новий кращий друг.
 • Запитайте поради у членів вашої родини або друзів, особливо тих людей, які добре знають вашого друга і зможуть додатково прояснити вашу ситуацію. Може бути, вони зможуть дати вам пораду для вашого індивідуального настрою.
 • Якщо ви вирішили виправити дружбу, не думайте, що вона зміниться відразу.
 • Якщо ваші друзі або родина намагаються вас знову об`єднати, розкажіть їм про ситуацію.
 • Дотримуйтесь свого серця, а не голові. Ваше серце буде вести вас в правильному напрямку. Серце важливіше, ніж мозок.
 • Надішліть листа або e-mail, якщо ви відчуваєте, що не готові до розмови тет-а-тет.
 • Якщо ви не відчуваєте в собі сили протистояти вашому другу самостійно, проконсультуйтеся зі шкільним психологом або тренером, який може виступити нейтральною третьою стороною, щоб допомогти з розмовою.