Як вчинити з другом, який вас зрадив

Що робити, якщо друг говорить про вас погано за вашою ж спиною? Коли шок після зради проходить, важливо врятувати те, що в ваших силах і привести в порядок свої почуття. Дотримуйтесь даної інструкції, щоб знайти хорошого друга і запобігти зраду.

Кроки

 1. 1

  Скажіть одному, що вам необхідно серйозно з ним поговорити. Скажіть йому, що чули негативні чутки про вас, які, очевидно, виходять від нього, і що ви хочете прояснити ситуацію якомога швидше.

 2. 2

  Обгрунтуйте свою позицію. Якщо всі ті речі, які були про вас сказані, відомі тільки цій людині, то дайте це зрозуміти під час розмови. Немає ніякого сенсу ходити навколо, якщо і так все ясно. Тим не менш, скажіть це люб`язно і тактовно.

 3. 3

  Говоріть спокійно. Крики і занадто емоційну поведінку нічим не допоможуть. Говоріть спокійним тоном.

 4. 4

  З`ясуйте, на чиєму боці ваш друг, перш ніж робити які-небудь припущення з приводу того, що сталося. Ставте відкриті питання для того, щоб стимулювати бесіду. Уникайте конкретних питань і не мучте одного. Просто запитайте про те, що сталося. Слухайте уважно і будьте співчутливим.
  • Запитайте одного про те, як він ставиться до свого вчинку.
  • Не перебивайте. У вас може виникнути бажання виправити його в тому, що він говорить, але не робіть цього. Просто слухайте.
  • Завжди говорите зі своїм другом далеко від інших людей. Серйозна розмова про відносини важко провести, коли навколо багато людей.
  • Якщо ваш друг не відповідає або уникає суті питання, то не варто тиснути. Важливо уникнути пориву злості і гнівною тиради на адресу вашого друга. Це лише призведе до того, що він закриється ще більше. Бути спійманим на негативному вчинку по відношенню до одного і так соромно, принизливо, і більшість людей знають, що це веде до втрати довіри. Ви маєте справу з уразливістю і соромом, тому будьте обережні. Якщо ваш друг вас ігнорує, то не потрібно наполягати. Скажіть, що повернетеся до розмови, коли він буде готовий. Візьміть паузу, щоб охолонути, і прибережіть розмову на потім.

 5. 5

  Розкажіть свою версію даної історії. Зберігайте спокійний і твердий тон, використовуючи слова, які найбільш точно виражають ваші почуття. Уникайте звинувачень. Просто поясніть, яку досаду заподіяв вам його вчинок. Будьте якомога більш дружелюбним, але не стаєте зневіреним, злим або обвинувальним. Дотримуйтеся відомих фактів, а якщо ви в чомусь не впевнені, то почніть зі слів «Я не знаю, чи це правда, але X сказав ...» і т.д., щоб показати, що ви досі намагаєтеся розібратися у невідомому, а не припускати щось.
  • Не згадуйте людини, який сказав вам про це. Якщо ж він називає імена, то візьміть з цього приклад.
 6. 6

  Майте на увазі, що люди, які не так близькі з вами, як ваш друг, можуть мати певні корисливі цілі або просто хотіти насолити вам. Необхідно вести себе неупереджено, перш ніж почати звинувачувати одного в тому, що він поширює чутки про вас. Подумайте про те, що ви знаєте про людей, які донесли до вас цю інформацію, і яку мету вони можуть переслідувати. Розгляньте всі можливі варіанти того, чому ваш друг сказав те, що не повинен був говорити. Можливо, це просто випадково вирвалося, або він помилково вважав, що хтось ще знає про це, тому вирішив вдатися до подробиць, а може бути, ваш друг просто не знав про наміри людини, з якою говорив. Якщо ваш друг не вибачається за свою поведінку, то вам варто гарненько подумати про ваших подальших відносинах з ним.

 7. 7

  Запитайте вашого друга, не зробили ви чогось такого, чим заслужили зрада. Дуже важливо знати, чи маєте ви відношення до того, що відбулося (навіть якщо хід думок вашого друга є нелогічним, дивним або неправильним). Може бути, він вважає, що ви заподіяли йому біль, і його вчинок - це спосіб помститися. Можливо, сталося непорозуміння. У такому випадку дуже важливо з`ясувати, в якому світлі бачить ситуацію ваш друг.
  • Якщо ви зробили щось, що образило вашого друга, то вибачитеся. Навіть якщо ви зробили це не навмисно, то вибачитися за свій вчинок необхідно в будь-якому випадку. Скажіть щось на зразок: «Вибач, якщо чимось тебе образив. Чи не важливо, чия це вина. Я прошу прощення за біль, яку міг заподіяти тобі за час нашої дружби, і мені шкода, що так сталося. Давай спробуємо забути цей випадок і продовжити нашу дружбу ».
  • Ви повинні знати різницю між використанням фрази «заподіювати біль» в якості вашого вибачення і справжніх почуттів, які відчуває людина, якій завдали болю. Це те, про що ви можете судити лише за певних обставин. Наприклад, якщо ваш друг каже, що зрадив вас через те, що ви заборгували йому грошей, а він боявся, що не зможе оплатити оренду квартири, то це явний перебір. А от якщо один говорить вам, що зрадив вас через те, що ви повели в нього хлопця / дівчину, то почуття образи може бути цілком виправдане (залежно від контексту).

 8. 8

  Скажіть одному, що вважаєте, що ваша дружба сильніше пліток і чуток, і ви готові пройти через це, щоб відновити віру в неї і рухатися далі.
  • Запитайте одного, що йому потрібно від вас. Це може варіюватися, залежно від ситуації (а саме виникла ситуація в результаті заздрості, нерозуміння, гніву і т.д.).
  • Поясніть своєму другові, що вам потрібно від нього на даний момент. Використовуйте такий шаблон: Я відчуваю _____ коли ти _______, і мені потрібно, щоб ти _______.
  • Будьте готові задовольнити обидві потреби. Це і є шлях до вирішення конфлікту. Ви починаєте розуміти один одного і ситуацію. Як тільки ви почуєте потреби один одного, то всі розбіжності підуть на другий план, і ви зможете у всьому розібратися. Поміркуйте разом над тим, як можна вирішити даний конфлікт. Постарайтеся задовольнити потреби з обох сторін і знайти компроміс. Будьте готові відмовитися від деяких своїх вимог для того, щоб ви обоє були щасливі.
  • Розкажіть одному, як ви ставитеся до цього рішення, і запитайте, чи задоволений він.
  • Будьте згідливі. Можливо, вам доведеться визнати, що ваш друг поступив нерозумно, але він виніс хороший урок і не стане чинити так знову. Залишаючись об`єктивним, ви зможете придушити образу і рухатися далі. 9. 9

  Повільно відновите довіру. Не дозволяйте цим ранам залишатися навіки і не давати вам можливість ділитися секретами або бути відкритим і чесним з іншими людьми. Життя випробовує нас, і в такі моменти довіру розлітається на шматки, але це лише тимчасове явище. Спосіб, яким ми відповідаємо на таке зловживання довірою, багато що говорить про наш характер, як і про іншу людину. Чим менше ми сумуємо, тим милосерднішими ми будемо і дамо тому, хто нам небайдужий, ще один шанс, переставши використовувати обурення як привід, щоб зациклюватися на болі, яку нам заподіяли. Спробуйте дати вашому другу ще один шанс, особливо враховуючи ті обмеження, які ви разом встановили на попередній стадії.
  • Будьте готові пробачити. Перестаньте злитися і спробуйте зосередитися на тому хорошому, що пов`язувало вас з одним. Він буде поблизу.
  • Обговоріть всі можливі в майбутньому розбіжності і інші перешкоди. З`ясувати ці моменти дуже важливо для того, щоб дружба тривала і щоб запобігти будь реальну або передбачувану біль від нагноєння. Більше відкритості - ось ключ до вашої подальшої дружбі.

 10. 10

  Вирішіть, що будете робити, якщо ваш друг не захоче обговорювати або визнавати помилки в судженнях, і коли ви відчуєте, що дружба закінчена через те, що між вами більше немає довіри, а є тільки непоправні відмінності. Можливо, це трапляється вже не вперше, або ваш друг уже відмовився від дружби з вами і це був дешевий спосіб розірвати відносини. У цьому випадку захищайте свої інтереси і боріться за виживання.
  • Дотримуйтеся методу «Я заявляю» і розкажіть своєму колишньому другу про ваші почуття. Поясніть, чому ви не можете більше залишатися друзями (немає довіри, чесності, або ви просто переросли ці відносини і т.д.)
  • Зрозумійте, що подія була нелояльною. Ви не можете звинувачувати себе за те, що трапилося, або з цієї причини перестати довіряти людям. Те, що зробив ваш колишній друг, було його рішенням, і всі мотиви і наслідки цілком і повністю залишаються на його совісті.
  • Поговоріть з кимось іншим, кому ви довіряєте, може бути з батьками, чоловіком, ще одним другом або навіть консультантом. Обговоріть те, що сталося, з кимось нейтральним, хто зможе заспокоїти і переконати вас у тому, що ваша біль була справжньою, але ви зможете подолати її. Дуже важливо мати міцне плече, на яке можна спертися в такий момент.
  • Не варто шукати відплати. Думки про помсту можуть приходити і йти, але ніколи не піддавайтеся ім. Помста всепоглощающа, і дуже часто людина, одержимий помстою, опускається до рівня того, на кого він злиться. Вибачте, засвойте урок і рухайтеся далі.


Поради

 • Скажіть одному про те, що ви відчуваєте, що хочете залишитися друзями. Випустіть ваші почуття назовні.
 • Не кажіть про такі серйозні речі по телефону або інтернету. Розмова повинна відбутися лицем до лиця. Крім того, ігнорувати або уникати розмови набагато складніше, коли ви спілкуєтеся тет-а-тет.
 • Будьте чесні. Чи не прикрашайте те, що ви почули або про що вам сказали.
 • Дайте йому час. Час вирішує багато речей, а також лікує образи.
 • Будьте добрим. Адже це все ще ваш друг.
 • Постарайтеся бути розуміючим під час розмови.
 • Заперечення іншому ситуації може бути ліквідовано вашим вибаченням. Це практично гарантовано. Наприклад, якщо ваш друг говорить щось на кшталт: «Я не злюся на тебе, навіщо ти починаєш така розмова?», То просто вибачитеся за надмірний тиск з вашого боку. Вам напевно не захочеться цього робити, але це допоможе йому побачити, що ви ведете себе щиро і хочете налагодити стосунки.

Попередження

 • Не ведіть розмову в присутності інших друзів.
 • Деякі дружні стосунки закінчуються на різних етапах нашого життя з тих чи інших причин. Найбільш боягузливий спосіб закінчити дружбу - це почати поширювати чутки і плітки про людину, яку ви одного разу вважали своїм другом. Це низько, але людина, яка хоче порвати стосунки таким образливим способом, викликає лише жалість.
 • Якщо вам вдасться налагодити відносини, то ніколи не згадуйте про цей випадок знову.

Що вам знадобиться

 • Вам знадобиться тихий тон / голос, але найбільше вам знадобиться хороший друг, а не зрадник.