Як вийти з конфлікту, який виник з вашим кращим другом

Неважливо, наскільки ваш друг хороший для вас - сутички і розбіжності все одно одного разу повинні ненадовго статися. Всі ми люди. Якщо ви дійсно дбаєте один про одного, ви обов`язково знайдете спосіб вийти з конфлікту. Можливо, це займе якийсь час, але терпінням і любов`ю ви зможете виправити відносини і знову увійти в колію з вашим другом.
Частина 1 з 4: З`ясуйте, що пішло не так

 1. 1

  Ізолюйте проблему. Перед тим як ви зможете владнати ситуацію, вам потрібно буде знати, що пішло не так. Ви повинні докладніше дізнатися, чим просто спиратися на те, що він сказав або вона сказала жартуючи, і визначте першопричину конфлікту. Помізкуєте:

 2. 2

  Якщо ви і ваш друг посварилися, подумайте над тим, як вийти з ситуації перший? Що дійсно дратувало вас? Ваша відповідь посилив напруженість? Якщо так, яким чином? Складіть список того, що на вашу відчуттю дійсно представляє проблеми і подумайте над тим, що ваш друг може думати зі своєї точки зору. Поставте себе на місце вашого друга і розгляньте можливі невірні тлумачення.
  • Якщо ви знаєте, що образили вашого друга, бо дуже розсердилися на нього, вибачитеся за це (якщо ви відчуваєте себе винуватим і дійсно думаєте, що це погано) тепер і скажіть, що ви не хотіли, щоб так сталося. Іноді сутички через однієї речі переростають у лайку, яка стає відхиляється від теми конфліктом. Якщо ви знаєте, що перейшли межу, вибачитеся зараз, щоб показати, що ви зрозуміли, що помилково дозволяєте своєму гніву брати гору над вами і покажіть, що ви готові поговорити про основну проблему.

 3. 3

  Якщо фактична конфронтація не відбулася, і ви відчуваєте, що ваш друг ігнорує вас, тому що ви зробили щось, щоб нашкодити йому, подумайте про те, як відбулося ваше останнє взаємодію. Ви говорили або робили щось, що могло бути сприйняте як образа? Ви можете захотіти проконсультуватися з загальними друзями, які знають вас обох добре, але не дозволяють розмови перейти в плітку або обвинувачення. Ваша мета полягає в тому, щоб зробити те, що в ваших силах, щоб з`ясувати, що не так, але якщо ви будете в глухому куті, то захочете почати розмову зі своїм другом і запитайте його.

 4. 4

  Якщо ж ображені ви, постарайтеся визначити, що саме засмутило вас. Може щось дуже турбувало вас деякий час? Ваш друг коментував приховано, що ви занадто багато приймаєте на свій рахунок? Може бути, у вас був поганий день? Якщо відповіді на ці питання показують, що ви не будете злитися довгий час, і ваш гнів, це єдине виправдання, щоб розірвати вашу дружбу, тоді вам слід подумати про те, чого це коштуватиме для вас, щоб пробачити вашого друга.

Частина 2 з 4: Знайдіть рішення

 1. 1

  Як тільки ви визначили проблему, подумайте, як можна вирішити її. Спочатку розгляньте проблему з вашої точки зору, потім подумайте, що б ви хотіли поміняти або що потрібно зробити за вашими відчуттями. Це стартова точка для знаходження компромісу. Потім подумайте над тим, що б ви попросили вашого друга зробити.
  • Якщо це - одностороння ситуація, в якій ви на 100% винні в тому, що образили свого друга або навпаки, ви, можливо, змогли б запропонувати якісь заходи для однієї сторони. Однак пам`ятайте, що, навіть якщо одна людина образив іншого, це, можливо, було абсолютно ненавмисно або просто це стало результатом неправильного розуміння. Можна домовитися з скривдженим, щоб він не брав все на свій рахунок в майбутньому, щоб не бути занадто підозрілим і сентиментальним і т.д. Це може просто бути рисою і особливістю особистості людини, яку обидві сторони будуть з усіх сил намагатися подолати - одна сторона, яка намагається бути більш чутливою до почуттів інших, а інша - не приймати все близько до серця і на свій рахунок. Саме такі взаємини і характеризує міцну дружбу.
  • Придумайте розумні обіцянки, щоб обидві сторони відчували, що до них поставилися справедливо і однаково (або, принаймні, пропорційно вині). Не будьте мстиві або не думайте, що це якесь змагання, на якому ви намагаєтеся перемогти свого друга. Це не метод виходу з конфлікту, і ви повинні будете залишити такі ворожі думки за дверима, перш ніж у вас з`явиться шанс домогтися успіху у вирішенні конфлікту.

Частина 3 з 4: Вирішення проблемних питань з вашим другом

 1. 1

  Почніть розмову зі своїм другом. Відправте повідомлення своєму другові, пояснюючи, що у вас є деякі міркування, і ви думаєте, що вам би обом пішла на користь спокійна бесіда з питання фундаментального конфлікту. Ви хотіли б почути його точку зору щодо всієї цієї історії - розмови потрібно відбутися до фактичного примирення, і ви можете сподіватися, що ваш друг все ж знайде час помиритися з вами незабаром.
  • Виберіть підходящий момент. Якщо можливо, постарайтеся знайти час, коли ви зможете вибачитися перед своїм другом особисто, без сторонніх. Якщо це не спрацює, запропонуйте, як варіант, поговорити по телефону або напишіть.

 2. 2

  Подумайте добре, не кривлячи душею - що ви зробили не так у цій ситуації, і підготуйте себе морально до того, щоб попросити прощення. Це - найкращий спосіб дійсно показати вашому другу, що ви хотіли б врегулювати конфлікт.
  • Не приносьте вибачення, використовуючи доводи, які звинувачують вашого друга. Замість того щоб говорити "я жалкую, що ти відчував себе ображеними через те, що я сказав тобі", скажіть, "я жалкую, що образив тебе". Перша пропозиція покладає провину на вашого друга-друге-приписує вину вам.
  • Спробуйте не пропонувати довгий перелік виправдань. Обійдіться одним повідомленням про свою історію, розповідаючи про те, як ви відчували себе в ситуації, щоб дати вашому другу деяку перспективу, але не намагайтеся змалювати речі так, що ви намагаєтеся уникнути провини.
  • Будьте щирими. Просіть вибачення, тільки, якщо ви дійсно жалкуєте про свій вчинок. Інакше, ваш друг зрозуміє, що ви не розумієте іскріння вибачення. Якщо ви все ще сердиті, витримайте час, щоб заспокоїтися і прийти до висновку, що ви дійсно відчуваєте жаль.

 3. 3

  Дозвольте Вашому другу випустити гнів небагато. Він або вона можуть бути все ще дуже сердитими. Дайте вийти цьому гніву, і потім знову скажіть, що ви шкодуєте. Запитайте, чи що-небудь ще, що ви можете зробити, щоб загладити провину перед вашим другом.

 4. 4

  Здійсніть крок примирення. Крок примирення може бути таким же простим як пропозиція обійми або задумка зробити вашому другу подарунок. Незалежно від того, що ви придумаєте, воно має на увазі доброзичливість і дозволити вашому другу зрозуміти, що ви цінуєте його або її. Ось деякі ідеї:
  • Напишіть гарного листа, що описує, чому ви друзі.
  • Приготуйте партію печива.
  • Запропонуйте допомогти своєму другові виконати якесь стомлююче завдання.
  • Запропонуйте якесь цікаве заняття, яке ви можете робити разом.

Частина 4 з 4: Поновлення нормальних відносин 1. 1

  Поверніться до нормальних взаємин швидше. Поверніться до нормального якомога швидше. Не зациклюйтеся на боротьбі або на її разгоранія. Замість цього працюйте наполегливо над тим, щоб повернутися до вашої нормального життя, і ведіть себе з вашим другом так, як ніби ви ніколи не сварилися. Ви і ваш друг повинні вести себе так, щоб дати один одному шанс знову завоювати довіру.

 2. 2

  Зрозумійте, коли продовжувати далі. Якщо ви щиро спробували принести вибачення, покажіть свою дружбу або зверніться за допомогою, якщо ваш друг продовжує відкидати ваші старання, тоді можливо пора закінчити дружбу. Той, хто не може цінувати те, що ви робите, щоб спробувати вирішити проблему, або занадто злий на вас, щоб врегулювати конфлікт, або не повинен був бути вашим другом спочатку.
  • Залиште двері відкритими. Не використовуйте цю можливість, щоб використовувати «проти» кожну річ, яку ваш друг коли-небудь робив, щоб розлютити вас і справді спалити ваші мости. Замість цього дозвольте йому, або їй дізнатися, що ви шкодуєте, що дружба надламана, і ви готові знову навідатися нього, коли він буде готовий.

Поради

 • Не бійтеся бути справжнім. Нічого страшного, якщо ви будете кричати: це дозволить виплеснути емоції і допоможе вам відчувати себе трохи краще.
 • Будьте уважні до того, що ви говорите, тому що як тільки ви сказали щось, ви не зможете повернути свої слова назад. Це може тільки розізлити його або її ще більше.
 • Завжди будьте повністю чесними. Якщо у вас є проблема, обговоріть її детально. Мовчання і вислів проблеми в стані гніву тільки призведе до нової сутичці.
 • Не кажіть те, що ви не маєте на увазі. Зупиніть себе перед тим, як збираєтеся зробити і виявите в собі самовладання.
 • Ви не повинні щоразу першим просити прощення. Якщо ви відчуваєте, що ваш друг ніколи не вибачається, ви повинні підняти це питання в спокійній і м`якій формі.
 • Якщо ви знаєте, що ваш кращий друг дійсно зараз на взводі з-за певних речей, таких як спортивні змагання або отримання якоїсь категорії, наприклад в науці, чи не дратуйте його тим, що ви краще справляєтеся, ніж він, у зазначених випадках. Просто підбадьорте і привітайте вашого друга за старання, а, якщо він запитає, як у вас справи, тоді поділіться своєю перемогою. Найімовірніше, він порадіє за вас і буде радий відсвяткувати вашу перемогу!
 • Іноді це далеко не спрацьовує. Дайте час, щоб усе вляглося.
 • Якщо вам потрібно допомогти комусь помиритися, зробіть це! Це допоможе вам і вашому другу відчувати себе добре відразу після цього.
 • Дозвольте вашим емоціям показати, як ви відчуваєте і не бійтеся сказати, що ви шкодуєте або навіть порвіте дружбу, тільки залишайтеся самими собою, а якщо цього недостатньо для нього або її, він або вона не були вашим другом спочатку.
 • Ви повинні надати першорядне значення взаєминам з вашим другом, якщо він або вона засмучені. Не звинувачуйте себе або свого друга. Спробуйте розібратися в речах, і це може допомогти.
 • Друг може здаватися розлюченим на вас, будучи з іншим другом, але тим самим просто викликаючи ревнощі у вас, тому що він все ще хоче бути вашим другом. Вони завжди готові виручити і повернутися до вас!
 • Вибачення і розгляд у проблемі не обов`язково будуть значити, що ваш друг знову буде настільки близький вам, як раніше. Постарайтеся, звичайно, повернути це. Можливо, вам потрібно буде послати йому листівку або подарувати маленький подарунок.
 • Деякі школи мають програми медіації, від них не буде гірше. Якщо це стає справжньою проблемою, подумайте над тим, щоб з`ясувати у вчителя, де знайти медіатора, людини-посередника, який допомагає вирішити конфлікт. Колеги-медіатори і шкільні психологи повинні допомогти в цьому.

Попередження

 • Не дозволяйте гніву взяти верх над вами. Слідкуйте за тим, що ви говорите або зворотне може погіршити ситуацію.
 • Якщо ваш друг легко запальний і ревнивий, переконайтеся, що ви не нагнітати обстановку. Рожни з тим, що говорите.
 • Стримування невдоволення приносить більшу шкоду. Це може з часом привести до морального виснаження.