Як повернути кращого друга

Повернути кращого друга буде дуже непросто, однак, не варто забувати, що речі, які вас раніше пов`язували, нікуди не поділися. Якщо ви втратили одного після сварки, або після того, як в його житті з`явився новий чоловік (наприклад, новий друг, або хлопець / дівчина), то ви можете скористатися нашими порадами.
Метод 1 з 2: Як повернути друга після сварки

 1. 1

  Не давайте іншим розпускати про вас чутки. Коли друзі сваряться - їхні знайомі і друзі займають чиюсь сторону і починають пліткувати. Це лише погіршить стан речей. Якщо хто-небудь у вашій присутності починає погано відгукуватися про іншу людину - просто ввічливо попросіть його припинити, сказавши, що вам все одно. Так само, не кажіть нічого у друга за спиною - це незабаром дійде до нього.

 2. 2

  Придумайте, як ви зможете попросити пробачення. Якщо ви зробили щось не так, одного вибачення може бути недостатньо. Ви повинні добре розуміти, за що будете просити прощення. Навіть якщо ви вважаєте, що сварка відбулася не з вашої вини, вам доведеться зробити перший крок і принести свої вибачення, якщо ви хочете, щоб між вами збереглися дружні стосунки надалі. Подумайте про наступне:
  • Не кажіть «Мені шкода, що так вийшло». Це не вибачення. Ви повинні просити вибачення за те, що зробили саме ви, а не за те, що все склалося саме так. Якщо не ви почали сварку, то попросіть вибачення за ваші дії, після яких вона почалася. Просто скажіть «Прости, що зірвався на тебе», або «Пробач, що не сприйняв тебе всерйоз», або будь-які інші вибачення, які підійдуть по ситуації.
  • Не потрібно вказувати на вину. Навіть якщо винен ваш друг, ви зможете розібратися з цим пізніше. Спершу вам необхідно просто відновити спілкування.
  • Прибережіть виправдання на потім. Коли ви говорите «Мені шкода, але ...» і далі перераховуєте довгий список виправдань, будь-хто може вийти з себе. Називайте причини тільки в тому випадку, коли вони дійсно є. «У мене просто був жахливий день і я зірвався на тебе» - це реальна причина, після якої ваш друг, ймовірно, відчує себе краще.
  • Не беріть на себе відповідальність за те, чого ви не робили. Якщо переполох почався з вини вашого друга - не потрібно брати провину на себе. (Навіть якщо спочатку стан справ покращиться, незабаром ви все одно повернетесь до цього). Замість цього, вибачитеся за все, що ви дійсно зробили, але не згадуйте того, що зробили вони. Дайте вашому другу час. Після цього все залежатиме тільки від нього, чи захоче він приносити свої вибачення.
  • Якщо ваш друг не бажає говорити з вами особисто - напишіть йому електронного листа, або, якщо ви впевнені, що він його видалить - відставте записку у нього під дверима, або на лобовому склі його машини.

 3. 3

  Розкажіть вашому другу, що ви відчуваєте з цього приводу. Найкращим способом вказати одному на те, що він зробив - це розповісти йому, як це вплинуло на вас. Спробуйте пояснити ситуацію використовуючи тільки слова на кшталт «Я», або «ми», але ні в якому разі не «ти». Ніколи не кажіть одному про те, що ВІН вам зробив. Ваш друг відразу ж перейде на захист і, мало ймовірно, що він буде далі слухати те, що ви намагаєтеся йому пояснити (особливо, якщо ви до кінця не розібралися в ситуації).

  • Чи не правильно: «Ти зачепив мої почуття. Ти напав на мене, коли я був беззахисний, і повністю відмовлявся слухати мене. Мені здається, що ти не сприймаєш нашу дружбу всерйоз. »
  • Правильно: «Мене дуже зачепила наша перепалка. Я відчув себе беззахисним, коли ми почали сваритися, а після я не зміг все до ладу пояснити. Наша дружба багато що означає для мене, і мені здається, що нам потрібно вирішити цей конфлікт. »

 4. 4

  Залиште вашого друга в спокої, якщо йому це необхідно. Якщо ви зробили все, що можна, але ваш друг все ще злиться, можливо, йому просто потрібен час, щоб охолонути, обміркувати все і відійти. Постійні дзвінки, повідомлення та докучання не вплинуть на нього позитивним чином. І крім того, важко встигнути скучити про те, хто постійно знаходиться поруч.
  • Не плутайте спокій з повним ігноруванням. Справжні друзі не грають в такі ігри. Просто постарайтеся не попадатися одному на очі якийсь час, а якщо ви зіткнетеся - відреагуйте на це спокійно.

 5. 5

  Не кидайте одного в біді. Припустимо, ви вже пройшли через суперечки, вибачення і пояснення, навіть дали вашому другу час відпочити. Чому він все ще злиться? Якщо ваш друг інтроверт, можливо, ви просто не дали йому шанс скинути важкий тягар з душі. Якщо причина в цьому - дізнайтеся у нього, що ще ви можете зробити, щоб виправити становище. Не пускайте все на самоплив, бо з часом наслідки вашої сварки можуть стати незворотними.

 6. 6

  Щиро вибачте і забудьте. Як тільки ви розібралися з причиною сварки, перестаньте звинувачувати вашого друга, проявляти холодність, або просто використовувати його помилки в майбутньому. Просто залиште все в минулому і продовжуйте жити далі.

Метод 2 з 2: Підтримка дружби після появи нової людини

 1. 1

  Дружні стосунки помітно змінюються після появи відносин з іншою людиною, створення сім`ї, або нової роботи - ці фактори можуть вплинути на подальший розвиток вашої дружби. Часу залишається менше, і ви вже не будете займати стільки ж місця в житті вашого кращого друга. Зазвичай такі зміни тимчасові і з часом стан речей повернеться в своє звичне русло, але на час цих змін ви можете слідувати нашим радам.

 2. 2

  Залишайтеся друзями. Часто з ними говорите, будьте ввічливі і доброзичливі, жартувати над ними, але не квапте події, не драматизує ситуацію і просто не давайте їм приводів відмовлятися проводити з вами час, тому що він може подумати, що ви тягнете його на себе, як ніби ревнуючи його до нової людини.

 3. 3

  Чи не нав`язуйте. Дружбу можна порівняти з еластичною пов`язкою: зараз вони поруч з вами, а потім знову далеко, але в підсумку, з часом, вони все одно будуть повертатися до вас. Якщо ви будете вести себе так, як ніби в житті вашого друга не повинно бути інших важливих людей, вони будуть тільки сильніше усуватися від вас і ваших спроб управляти їх життям.

 4. 4

  Подружитеся з новими людьми. Для початку - познайомтеся з новими людьми, навіть з самими обичнимі- тоді ви зможете перемкнутися на щось інше і не будете надто сильно нав`язувати себе вашому другу. Більше того - ви дасте одному зрозуміти, що у вас є своє життя, і щоб підтримувати вашу дружбу вам обом доведеться над цим попрацювати. Нарешті, ваш друг буде бачити в вас людину, якій є що запропонувати.


  • Переконайтеся, що ваші наміри чисті. Якщо ви будете робити це просто для того, щоб повернути вашого друга - це буде очевидно, ви будете виглядати нікчемним людиною і тільки відштовхне одного, а що ще гірше - ваш новий (так званий) друг буде відчувати себе використаним. Якщо ви відчуваєте себе жахливо, коли шукаєте нового друга, значить, ваша стара дружба не просто так займала перше місце у вашому житті.

 5. 5

  Прийміть нової людини. Можливо, ви погано до нього ставитеся просто через свою ревнощів, коли, насправді, ця людина дійсно хороший. Тримайтеся впевнено і спробуйте познайомитися з новою людиною ближче, запросивши їх обох куди-небудь (Якщо ви боїтеся опинитися третім зайвим, покличте ще кого-небудь). Якщо це новий хлопець, чи дівчина, вашого друга - порадійте за щастя вашого друга і дайте їм відчути, що вам можна довіряти.

 6. 6

  Залиште все так, як є. Погляньте правді в обличчя: нові відносини приходять і розвиваються дуже стрімко. Якщо ви дружите досить довго, зміни, можливо, тимчасові, особливо, якщо нова людина - це хлопець, чи дівчина. Насправді, ви будете тим самим людиною, до якого прийде ваш друг, якщо щось піде не так, тому не сумуйте і заводите дружні стосунки з іншими людьми. Якщо все закінчиться, то ваш друг зрозуміє, як ви цінуєте вашу дружбу.

Поради

 • Переконайтеся, що ваш друг розуміє, що ви його не забули - навіть якщо ви залишили не тримайте його поруч весь час.
 • Якщо ця людина не відповідає вам взаємністю, не давайте йому зрозуміти, що ви хочете скоріше все повернути - час все розставить на свої місця і ви знову будете друзями.
 • Якщо ви розв`язали конфлікт - підійдіть до одного і поговоріть з ним. Розкажіть йому правду і говоріть про ваших добрих намірах, замість того щоб стикатися лобами і погіршувати ситуацію. Постарайтеся пояснити, що ви не намагалися зачепити одного навмисно.
 • Якщо ви вважаєте, що один на вас злиться - запитайте його про це, а далі дійте по ситуації. Можливо, вам просто потрібно зробити невелику перерву.
 • Просто переконайтеся, що ваш друг розуміє, що ви дуже його цінуєте, і зробите все, щоб повернути вашу дружбу.
 • Підтримуйте з ним зв`язок і періодично нагадуйте, що він є вашим найкращим другом, тоді він відчує себе незручно від того, що забув про вас, і постарається все повернути на свої місця.
 • Заспокойтеся, перш ніж знову заговорити з одним. Просто повністю розслабтеся, перш ніж починати розмову.
 • Скажіть йому, як ви його любите. Скажіть йому, що ніколи його не забудете і що завжди, коли буде необхідно, ви будете поруч.
 • Поспостерігайте, як ваш друг реагує на вашу доброту. Найчастіше її показуйте. Доброта може бути тією межею, після якої ви знову будете друзями.
 • Якщо ви відчуваєте, що ваш друг більше не хоче залишатися з вами друзями, знайдіть собі нову кампанію і постарайтеся виглядати щасливим. Таким чином, ваш друг зрозуміє, що хотів би розділяти хороші моменти і враження з вами.

Попередження

 • Ні в якому разі не викликайте у друга ревнощі навмисно. Потрапляючи в нову кампанію, переймаючи нові жарти і постійно спілкуючись з новими людьми ви не зможете повернути вашу дружбу. Це тільки погіршить ваші відносини.
 • Якщо ви вчитеся в школі, не втягуйте в це дорослих. Так, ваш друг тільки сильніше розсердиться на вас.
 • Якщо ви будете занадто грубо поводитися по відношенню до його новому другу, хлопцеві чи дівчині, ваш кращий друг буде захищати нової людини в його житті і між вами миттєво розгориться конфлікт.
 • Не приносьте вибачення, після яких будете ігнорувати одного. Якщо ви будете так робити, швидше за все, ваш друг вже не повернеться до вас.
 • Дратівливий, або ревнивий тон не буде помічником при вирішенні конфлікту.