Як відновити дружні стосунки

Друзі, вони як зірки. Ви можете не завжди їх бачити, але знаєте, що вони є. І в той час як падаюча зірка - дуже гарне видовище, гаснуча дружба - один з найбільш неприємних дослідів в житті.


Однак якщо ви впевнені, що за дружбу варто поборотися, то потрібно спробувати відновити її. Тому якщо ви все ще переживаєте з приводу долі дружніх відносин, які принесли вам багато безцінних моментів радості і щастя, тоді дайте дружбу хоча б ще один шанс. Ви повинні розуміти, що труднощі будуть в будь-якому випадку, але якщо ви і ваш друг цінуєте ті відносини, які у вас є, то ви зможете подолати всі труднощі, сфокусувавшись на порятунок дружби. Після всіх пройдених випробувань ваша зв`язок може стати ще міцнішою.

Кроки

 1. 1

  Дійте прямо зараз. Як тільки ви зрозуміли, що стали віддалятися один від одного, необхідно рішуче діяти. Зволікання може тільки збільшити відстань між вами, перетворивши його в прірву. Будьте готові першим зробити крок назустріч, бо друг може помилково думати, що ви зробили щось неправильно, зашкодити вашій дружбі. Тому не варто чекати, поки він чи вона почнуть вирішувати виниклу проблему.

 2. 2

  Проведіть чесний і відвертий аналіз ситуації. Сядьте і подумайте про події, які передували моменту, коли все пішло не так. Чи була це все-таки ваша помилка? Можливо, ви щось сказали або зробили не так, або, навпаки, не сказали і не зробили, хоча повинні були? Необхідно подумати про всіх моментах вашого бездіяльності, коли від ваш очікувалися певні дії. Приміром, ви давно не дзвонили, дізнатися, як справи у одного, або пропустили домовлену зустріч, або не з`явились на важливому для друга заході. Подумайте ретельно про всі таких моментах і не робіть поспішних висновків.

 3. 3

  Якщо це була ваша вина, вибачитеся. Коротко поясніть ситуацію зі свого боку, не придумуйте собі виправдань і не намагайтеся звинувачувати одного. Беручи відповідальність на себе за проблеми в дружбі, ви показуєте, що дійсно хочете зберегти стосунки, і одне для вас важливіше, ніж власний егоїзм або гордість.

 4. 4

  Поговоріть. Якщо ви не можете знайти очевидних причин, чому між вами з одним виникла прірва, запропонуйте йому або їй просто поговорити. Скажіть, що вам дуже сумно від того, що у вашій дружбі не все так гладко, як раніше. Поясніть, що ви дуже хотіли б зрозуміти, чи є можливість відновити відносини. Ваше бажання подолати проблему обов`язково буде оцінено одним, особливо якщо ви скажіть, що повністю готові вислухати погляд одного на сформовану ситуацію. Щоб ви не робили, НЕ показуйте своє обурення, НЕ зліться і НЕ турбуйтеся, а також не турбуйтеся одного. Це зробить відстань між вами ще більшим, і, отже, вам буде ще важче відновити стосунки. Не перебивайте одного, поки він / вона буде пояснювати свій погляд на ситуацію. Замість цього слухайте уважно.

 5. 5

  Слухайте, що говорить ваш друг / подруга. Якщо якась третя сторона розповідала вам різні версії однієї і тієї ж історії, спеціально щоб посварити вас, то вислухати друга - це найкращий спосіб розібратися що до чого. Якщо ви чуєте від одного такі речі, яких ніколи в житті не говорили, то обов`язково запитайте, хто розпускає ці чутки. Дивно, як швидко змінюються в особі брехуни, коли жертви їх пліток говорять їм правду прямо в обличчя. Тому, навіть якщо цей брехун намагається уникати вас, все одно запитаєте, навіщо він вас обмовив, і будьте готові вислухати його.

 6. 6

  Будьте готові обговорити свою поведінку і вчинки, які нашкодили дружбі. Якщо ваш друг неправильно зрозумів вашу поведінку або сказані вами словами, тоді всіма силами постарайтеся прояснити ситуацію. Не звинувачуйте одного і не говорите на підвищених тонах, так як це змусить його / її захищатися, що просто напросто прискорить закінчення дружби. Не чекайте, що відносини налагодяться самі собою. Ви повинні докласти зусиль, щоб зламати виник бар`єр. Будьте терплячі, поясніть чітко, як ви бачите ситуацію, і дайте свою інтерпретацію минулих подій без звинувачення кого-небудь або вигороджування себе.  • Ваш друг / подруга може звинувачувати вас у тому, що вас ніколи немає поруч у важливі моменти в їхньому житті, наприклад, відкриття нового бізнесу. Він / вона може говорити, що їм набридло, що в той момент, коли потрібна ваша допомога, ви завжди опиняєтеся або занадто зайняті, або абсолютно незацікавлені, хоча на початку проявляли готовність допомогти. Ви можете відповісти, що згодні, що неправильно було з вашого боку ніколи це не обговорювати. Після цього поясніть, що саме заважало вам бути поруч або прийти на допомогу другові. Наприклад, що вам, можливо, потрібно було доглядати за хворою дитиною або чоловіком, та ще й намагатися залишитися на плаву на роботі з постійними палаючими проектами. Замість одних вибачень надайте аргументовані пояснення, чому ви не були так зацікавлені справами одного, як від вас того очікували. Найголовніше - говорити правду. І не намагайтеся тиснути на тулилося або викликати співчуття, а просто поясніть, у чому була проблема.

 7. 7

  Прийміть всі відмінності між вами. Ваш друг може бути вільний як птах, в той час як ви - батько трьох дітей. Все навколо нас змінюється, наше життя змінюється, а з нею і дружні відносини. Однак це не означає, що зміни обов`язково повинні означати втрату тієї зв`язку між вами і другом, завдяки якій ваша дружба і зародилася, і що зміни пріоритетів у вашому житті в сторону роботи, особистому житті або розвитку своєї особистості повинні підривати дружбу. Дуже важливо відверто обговорювати ці зміни і приймати той факт, що у вас з одним можуть бути різні траєкторії життя, за якими ви рухаєтеся, але при цьому ви обидва цінуєте і поважаєте один одного.
  • Якщо друг / подруга віддаляються від вас внаслідок змін у вашому житті, то спробуйте переконати його / її, що які б зміни не відбувалися в житті, ваша дружба все так само важлива і цінна для вас. Ви повинні усвідомлювати, що якщо ви змінилися, це не означає, що друг теж повинен змінюватися.
  • Відродите спільний відпочинок, який вам раніше дуже подобався. Наприклад, ви можете проводити цілий день або вечір разом, зустрітися, щоб посидіти де-небудь і поговорити або сходити в кіно, разом зайнятися спортом, і т.д.

 8. 8

  Не будьте наївним. У той час як ви будете намагатися відродити дружбу, друг може подавати сигнали, що він / вона навмисне хоче припинити її. Але щоб бути точно впевненим, що це саме цей варіант, а не тимчасова зайнятість або інші проблеми, сигнали повинні бути дуже очевидними. Наприклад, ваш друг повинен явно уникати вас, або перестати відповідати на ваші дзвінки, або вам має бути проблематично знайти його і поговорити, в той час, як у інших вашим спільних друзів не виникає з цим проблем. У такому випадку, спробуйте відновити дружбу, але не варто себе винити, якщо нічого не вийде. Якщо інша людина зробив вибір не на вашу користь, ви нічого не зможете змінити.

 9. 9

  Знайдіть компроміс. Припустимо, ви і друг виговорилися і вислухали один одного, обидва прояснили ситуацію, тепер необхідно знайти шляхи, як вам досягти компромісу щодо спірних моментів. Вам необхідно знайти спосіб обопільно вирішити питання, яке поставив вашу дружбу під питання. Якщо ви так само багато значите для одного, як і він / вона для вас, то ви обов`язково знайдете компроміс, який буде першим кроком на шляху до відновлення вашій дружбі. 10. 10

  Покажіть свою готовність зміцнювати вашу дружбу. Як тільки ви подолали всі труднощі, з якими зіткнулася ваша дружба, покажіть другові / подрузі, як багато вони для вас означають. Почніть створювати нову спільну історію та цінні моменти, на тлі яких ця неприємна сторінка у вашій спільній історії швидко забудеться, і ви до неї не будете повертатися.

Поради

 • Якщо це дійсно ваш справжній друг / подруга, то вони будуть відкрито з вами розмовляти, і ви також зможете бути відкритими.
 • Не бійтеся першим завести розмову і далі його розвивати, особливо, якщо ваш друг / подруга все ніяк не підтримує розмову.
 • Вимкніть мобільний, поки будете спілкуватися з другом / подругою. Він / вона повинні зробити теж саме. Постійне переривання розмови для відповіді на дзвінок або написання смс покаже, що ви не так вже й цінуєте час, проведений разом з одним.
 • Зробіть щось нове і цікаве разом, але також збережіть старі традиції, які вам обом подобалися. Це зміцнить вашу дружбу ще сильніше.
 • Пам`ятайте про подоланих проблемах. Навіть коли ви відновите свої дружні стосунки, не варто повторювати ті самі помилки і створювати нові проблеми. В іншому випадку розбіжності не змусять себе чекати, і тоді ви ризикуєте втратити дружбу назавжди.
 • Намагайтеся відновити дружбу, але пам`ятайте, що іноді потрібно взяти паузу. Наприклад, якщо у вас постійно виникають сварки або суперечки, і є відчуття, що вони наростають як сніжний ком, то такі відносини стають нудними. Вам потрібно трохи відпочити один від одного, і взяти паузу у дружніх стосунках. Тоді ви обидва зможе про все гарненько помізкувати і зрозуміти, як же вам врятувати дружбу. Якщо відносини все-таки дуже заплутані, і ви сваритеся дуже часто, поговоріть один з одним, може вам краще припинити дружбу. Як би важко це не було, але в такому випадку вам краще не зустрічатися за межами школи, інституту або роботи. Ви зможете присвятити час, що звільнився навчанні або роботі. Але обов`язково побажайте один одному всього доброго. Щоб між вами не сталося, потрібно залишатися взаємно ввічливими, інакше ви ризикуєте втягнути у ваші постійні конфлікти інших спільних друзів, і тоді вже можете втратити їх усіх. Життя занадто коротке, докладайте всіх зусиль, щоб друзі залишалися друзями, але ніколи не втручайтеся в суперечку ваших друзів, якщо вони сперечаються один з одним. Вони можуть сказати на вашу адресу щось неприємно, про що потім будуть дуже шкодувати.
 • Поділіться якоїсь важливої для вас і особистою інформацією або попросіть у друга ради в якомусь складному питанні. Тим самим ви підкреслите головний сенс дружби - бути поруч у потрібний і важливий момент. А також перенесете фокус розмови з проблем у ваших стосунках на іншу цікаву тему.
 • Переконайтеся, що ви точно знаєте, що ваш друг / подруга хоче зберегти і підтримувати дружбу. Якщо ж це не так, то уловите ці натяки і залиште всі спроби. Якщо ж ви не зможете зрозуміти натяків одного, то це змусить його ставитися до вас ще гірше, оскільки ви будете його примушувати робити якісь дії. Ніхто не любить людей, які не розуміють натяків, так не стаєте такою людиною.
 • Не забувайте підтримувати постійний контакт з вашим другом. Хорошим варіантом буде відправляти вітальні листівки на свята.

Попередження

 • Порятунок дружби ніколи не повинно давати великою ціною зразок вашого здоров`я або здоров`я інших людей. Ви не повинні зраджувати свої моральні переконання або переконання людей, які вам з одним дороги. Не вимагайте ні від кого таких жертв, і не погоджуйтеся, якщо вимагають від вас.