Як розширити свій вокальний діапазон

Коли ви починаєте вчитися співати, непогано б з`ясувати свій стандартний діапазон. Є діапазон нот, які вам зручно співати, але вміння розширити і вийти за рамки стандартного діапазону - саме що відрізняє великого співака від хорошого. Якщо у вас є бажання розширити свій вокальний діапазон, переходьте до наступного абзацу.

Кроки

 1. 1

  Добре розігрійте голос перед співом. Щоб знайти розспівування для розігріву зверніться до місцевого диригенту хору або пошукайте відео наYouTube.

 2. 2

  Ковзаєте вгору, щоб досягти більш високих нот. Використовуючи піаніно, почніть з ноти розташованої на п`ять нот нижче, ніж гранична у вашому комфортному діапазоні. Ковзаєте голосом вгору до п`ятої та назад до початковій ноті. Піднімайтеся щоразу на підлогу тону вище, поки абсолютно не зможете співати найвищу ноту. Якщо відчуваєте біль при співі певних нот, ЗУПИНІТЬСЯ. Останнє, що ви хочете зробити, це пошкодити ваш голос. Нічого страшного якщо ваш голос буде ламатися, це відбувається через те що ви співаєте ноти які поки не дуже комфортні для вашого голосу. Через кілька днів застосування даної вправи ви виявите, що здатні брати більш високі ноти, ніж раніше.

 3. 3

  Ковзаєте вниз, щоб досягти більш низьких нот. Повторюйте те ж саме вправу, але ковзаючи вниз, щоразу просуваючись прогресивно нижче.

 4. 4

  Коли збираєтеся співати ноту, що виходить за ваш діапазон, глибоко вдихніть і випустіть все, пропевая ноту. Наприклад (Вдих) Ла (Видих).
 5. 5

  Якщо у вас м`який голос, спробуйте вкласти більше сили в вокал, щоб досягти обраної ноти.

 6. 6

  Якщо у вас сильний голос, спробуйте співати м`якше, щоб досягти обраної ноти.

 7. 7

  Ніколи не опускайте голову вниз, якщо збираєтеся співати низьку ноту! Це ускладнює вихід повітря. 8. 8

  Коли співаєте високу ноту, підійміть брови і відкрийте рот так широко як зможете.

 9. 9

  Посмішка дозволить вашому голосу звучати вище.

 10. 10

  Практикуйте гами кожен день, щоб привчити голос співати поза вашого діапазону.

 11. 11

  Ніколи не тисніть надто сильно! Це зашкодить ваш голос назавжди!

 12. 12

  Дихайте діафрагмою. Це м`яз біля вашого живота, яка допомагає вам співати. Покладіть руки на поперек. Коли робите вдих перед співом ви повинні відчути, як ваші руки рухаються назад. Важливою складовою вокалу є контроль дихання, якщо ви здатні правильно контролювати дихання, буде набагато легше співати ноти, які вам поки не зручні.

Поради

 • Якщо ви досягли певної ноти, не намагайтеся знову дотягнуться до неї в цей же день. Подивіться, чи зможете ви досягти її завтра.

Попередження

 • Якщо співаєте горлом, а не діафрагмою, це може вилитися в поїздку до лікаря з болем у горлі.