Як брати високі ноти в класичному стилі

Як брати високі ноти і при цьому не нагадувати котяче концерт.

Кроки

 1. 1

  Як завжди, розігрійте зв`язки простими вокальними вправами, такими як наспівування висхідних арпеджіо. Дійдіть до найвищої ноти, яку можете взяти, не напружуючи горло.

 2. 2

  Визначте, яку високу ноту ви хочете взяти. Переконайтеся, що ця нота знаходиться в досяжному діапазоні. Добре, якщо це буде остання і передостання нота, яку ви легко заспівали під час розігріву.

 3. 3

  Спочатку заспівайте ноту на октаву нижче. Потім глибоко вдихніть і видихніть з діафрагми, одночасно опускаючи щелепу і піднімаючи м`яке піднебіння, не опускаючи мову і не піднімаючи гортань. Здається, це важко зробити за частки секунди? Так і є.

 4. 4

  Перемістіть голос у верхню частину голови (над вилицями, або навіть над бровами). Можна уявити, що верх голови у вас великий і порожній. Тепер співайте високу ноту з м`якою, але впевнено підтримкою торсу. У вас має бути відчуття, що ви плачте.
 5. 5

  Пам`ятайте: незважаючи на те, що ви перемістили голос в голову, в першу чергу він йде з діафрагми. Під час співу голос повинен реверберіровать в голові перш ніж вийти назовні.

 6. 6

  Багато разів тренуйтеся співати окремі ноти з октави. Домігшись повного звучання високої ноти, продовжуйте тренуватися.

Поради

 • Нехай горло буде вільним і розслабленим, як під час позіхання. Якщо будете напружувати його, вийде не спів, а скоріше вереск.
 • Якщо голос збивається, коли співаєте високі ноти, швидше за все, ви співаєте горлом, що шкодить зв`язкам. Опустіть гортань. Це можна виконати, позіхнувши із закритим ротом, чхнувши або викликавши блювотний позив.


 • Завжди, завжди, завжди набирайте достатньо повітря, щоб витягнути ноту.
 • Щоб прискорити опускання щелепи і підйом язичка, можна уявити, що ви позіхає із закритим ротом або збираєтеся чхнути. Не опускайте щелепу під час співу, краще заздалегідь.
 • Уникайте перенапруження перед співом високих нот. Горлові м`язи будуть в напрузі і, отже, голос зірветься. Багато співаків перенапружують зв`язки, тому що їх лякає власна нездатність взяти високі ноти ще до спроби заспівати їх! Долайте цей страх. Вірте в себе.
 • Щоб запобігти різкі зміни тону, уявіть, що дві ноти розташовані поруч, а не далеко один від одного.

Попередження

 • Якщо ви вичавили з свого голосу максимум і відчуваєте, що не можете більше взяти високу ноту, розслабте голос і спробуйте ще раз пізніше.
 • Чи не перенапружуйте голосові зв`язки. Якщо виходить один писк, зупиніться і дайте голосу відпочити. Перенапруження голосу може призвести до розростання рубцевої тканини в голосових зв`язках, що завдасть непоправної шкоди голосу.
 • Якщо сумніваєтеся, просіть поради у професіоналів.