Як розширити вокальний діапазон

Кожна людина народжується з певним вокальним діапазоном. По суті, розширити цей діапазон неможливо - ви лише можете навчитися з легкістю брати ноти на нижньому і верхньому порозі вашого діапазону. Ця стаття допоможе вам у цьому.

Кроки

 1. 1

  Визначте свій вокальний діапазон. Зіграйте ноту до першої октави на піаніно, і спробуйте проспівати її. Рухайтеся вниз і по черзі грайте ноти і співайте їх, поки не дійдете до ноти, яку вам важко заспівати. Це нижній поріг вашого вокального діапазону. Повторіть процес, рухаючись вгору, щоб знайти верхній поріг вашого діапазону.

 2. 2

  Розігрійте свій голос. Дуже важливо робити це кожен раз перед співом, особливо, якщо ви працюєте в високому регістрі (в самому верху вашого діапазону). Голос є дуже чутливим інструментом, тому надто гучне або швидке спів без розігріву може нашкодити вашим голосовим зв`язкам.

 3. 3

  Професійні вокалісти виконують індивідуальні вправи на розігрів, розроблені з урахуванням особливостей їх голоси. Ось деякі універсальні вправи: пульсація живота під час співу комфортною для вас ноти- гамма один-один-два-один (починаючи з ноти до першої октави, і рухаючись вгору або вниз на октаву, змінюючи номер кожної ноти). Після освоєння цієї вправи, замініть номера на вісім-вісім-сім-вісім-гудете комфортну ноту і робіть бендінг, трохи підвищуючи або знижуючи ноту кожен раз.

 4. 4

  Навчіться правильно співати, перш ніж почнете розширювати діапазон. Якщо ви не оволоділи співом у своєму комфортному діапазоні, спроба його розширення може тільки погіршити ваш голос. Приміром, одна з речей, якій вам потрібно навчитися - це вміння розслабляти м`язи, не задіяні в співі. Задіяння цих м`язів при співі на верхньому порозі вашого діапазону може привести до їх розтягування.
 5. 5

  Виконуйте вправи, в яких потрібно «стосуватися» нот верхнього і нижнього порога. Не затримуйтесь довго на ноті, яка дається вам важко. Фокусуйтеся на тому, щоб не напружувати горло і правильно дихати.

 6. 6

  Майте гарну поставу. Вам потрібно тримати спину і плечі прямими і розслабленими. Не закидайте і не розтягуйте шию, намагаючись взяти високу ноту. Коли ви робите так, м`язи шиї напружуються, і це впливає на ваш голос. Це також обмежує потрапляння повітря, змушуючи вас прикладати більше зусиль, в результаті чого звук виходить не найкращий. Тримайте шию прямо.

 7. 7

  Практикуйте правильне дихання. Якщо ви ляжете, розслабитеся, і покладіть руку на живіт, ви відчуєте, що живіт буде опускатися і підніматися по мірі того, як ви дихаєте. Це називається діафрагматіческое дихання. Коли ви співаєте, вам потрібно зробити так, щоб ваш живіт піднімався під час вдиху. Це дозволить вам повністю наповнити ваші легені. Під час видиху, повільно втягуйте живіт, задіюючи всі м`язи вашої діафрагми (вона знаходиться прямо під пупком). Це допоможе вам довше співати і контролювати свій тон.

 8. 8

  Співайте пісні, діапазон яких вище вашого вокального діапазону. Спів - це як гра на інструменте- чим більше ви практикуєтеся, тим краще стаєте. Не забувайте розігрівати свій голос щоразу перед співом, щоб не нашкодити голосовим зв`язкам.

 9. 9

  Позіхайте. Багато позіхайте. Звертайте увагу на роботу свого рота і горла, коли це робите. Це ідеальна позиція для співу: відкрита щелепа, відкритий рот. Ви зможете домогтися кращого тону (і більш високих нот), якщо ваш рот буде в такій позиції.

Поради • Пийте багато води.
 • Не приймайте молочних продуктів перед співом. Вони призводять до вироблення великої кількості слизу.
 • Не перестарайтеся - ви тільки нашкодите своєму голосу.
 • Ніколи не напружуйте свій голос.
 • Якщо ви відчуваєте біль, пийте теплі напої.
 • Уникайте наркотиків і алкоголю. Куріння і наркотичні речовини згубно впливають на ваш голос.
 • Ведіть здоровий спосіб життя, щоб не хворіти.
 • Не робіть нічого, що шкодить вашим голосовим зв`язкам.