Як бути контртенор

Слухали ви коли-небудь Генделя, Перселла або Баха і хотіли щоб у вас був паряться чоловічий альт? Музика Скарлатті, Монтеверді або Люлли наповнює вас емоціями? Це керівництво навчить вас, як стати контртенор і співати вражаюче.


Для тих, хто не в курсі, контртенор - це чоловічий альт, який використовує фальцет. Контртенор були популярні з середніх віків до кінця 18го століття (особливо під час ери Бароко), так як жінкам заборонялося співати в церквах і оперних театрах. Ось посилання на виконання контртенор (https://youtube.com/watch?v=5PVkj3UIPSA) - це Робін Блейз співає арію Баха `Von den Stricken` з Страстей за Іоанном.

Кроки

 1. 1

  Проконсультуйтеся з учителем співу. Перехід на контренора без професійного керівництва може зіпсувати вам голос. Вам потрібен кваліфікований інструктор, який навчить вас правильно дихати і не напружувати голосові зв`язки.

 2. 2

  Протестуйте свій діапазон. Не всі чоловіки можуть стати хорошими контренорамі. Вам потрібен сильний досить високий фальцет. Так само вам потрібно вміти співати низько (близько Фа третьої октави), `поєднуючи` голосової та грудної голос.
 3. 3

  Навчіться правильно дихати. Ваш живіт повинен надуватися і наповнюватися повітрям. Він повинен бути тугим і твердим. Чи не співайте з грудей або горла. Коли ви співаєте високі ноти, ви повинні відчувати як потік йде прямо з живота і виходить через рот, а не йде вгору, в голову.

 4. 4

  Будьте уважні до вимови. Не забувайте приголосні і підкреслюйте голосні. Якщо ви хочете досягти яскравого голосу контртенора, зробіть ваші голосні більше `відкритими` - не робіть ротом `закриті` фігури. 5. 5

  Напруження м`язів живота дозволяє використовувати менше повітря для співу, живіт діє як фіксатор. Це дозволить тримати ноти довше, поки ви співаєте в нормальному або контртеноровом діапазоні.

Попередження

 • Чи не напружуйте голос. Якщо ви не можете взяти До третьої октави, що не напружуйте голосові зв`язки, щоб взяти її.
 • Настійно рекомендується проконсультуватися з учителем співу перш ніж співати в якості контренора. Якщо співати неправильно - можна зіпсувати голос.