Як розвинути глибину голосу

Багато хто хоче навчитися співати вище, але співаки також прагнуть навчитися співати нижче. Багато солісти хочуть дізнатися, як співати `глибше`, в полуоперном варіанті. Насправді, природне `глибоке` спів сприяє взяття як високих, так і низьких нот. Запропоновані нижче кроки допоможуть вам розвинути глибину свого голосу.

Кроки

 1. 1

  Тренуйте звучання `про`. Пропевание гласною `про` - відмінний спосіб м`яко опустити гортань, яка відіграє основну роль в освоєнні низького і глибокого інтонування. Ковзніть з ноти свого середнього регістра вниз на гласною `про` (немов ви співаєте оооооооо), як можна нижче. Потім повторіть, почавши з трохи нижчою ноти середнього регістру.

 2. 2

  Звикнувши до відчуття ковзання звуку, почніть з гучного `про` і зробіть димінуендо (затихання звуку) вниз. У самому низу регістра, ноти повинні бути тихіше, ніж в середньому, оскільки зв`язки зараз так розслаблені, що зайвий звук може їх роз`єднати.
 3. 3

  Ще один спосіб підібратися до найнижчих нотах - почати з `музичного скрипу` і спробувати проскріпеть на певній ноті. Під час музичного скрипу голосові зв`язки стають товстими і розслабленими, а це допомагає брати низькі ноти. Можна поступово співати нижче і нижче, кожен раз, перш ніж узяти ноту, починаючи з музичного скрипу.

 4. 4

  Як тільки у вас з`явиться більше впевнене відчуття низьких нот, спробуйте застосувати те ж положення горла і гортані до нот середнього регістру. `О` сприяє відкритості горла і пониження положення гортані. Почніть знизу, пропойте арпеджіо вгору і вниз легким стакатто, на видиху `бо`. Потім потроху почніть дихати рівніше і збільште гучність, але стежте за тим, щоб гортань залишалася розслабленою. Повторіть процедуру, починаючи щоразу з більш високих нот свого низького регістру. 5. 5

  Тепер спробуйте те ж саме вправу на легато `oo`, але з рівним диханням. Так само, як і під час співу, повітря повинне виштовхувати з діафрагми, а не з горла. З кожною більш високою нотою збільшуйте і гучність, щоб високі ноти прозвучали чисто, але не `форсуйте` гортань вниз. Високі ноти повинні `дзвеніти` у вас у внутрішніх вухах (перевірте звучання, закривши вуха руками і проспівавши знову вправа).

 6. 6

  Чи не напружуйте гортань. Самі верхні ноти будуть в будь-якому випадку звучати `яскравіше`. Не намагайтеся напружувати гортань, так як це призводить до непотрібного заглиблення звуку, дайте їй можливість функціонувати природно. У той же час не намагайтеся розкрити рот занадто широко, так як звук може придбати деренчала і різке звучання. Слідкуйте за тим, щоб губи формували овал і верхня губа була злегка піднята. Це дасть шукану глибину звуку (до певної міри) і в той же час збереже `дзвінкість` нижнього регістра
  • Якщо ви станете напружувати гортань задньою стінкою мови, середній регістр зазвучить глибше і як би нижче, але ви не зможете брати верхні ноти, не пошкодивши голос, так як гортань не зможе функціонувати належним чином. До того ж голос буде звучати більш приглушено.