Як довести, що Бога немає

Більшість фанатичних прихильників релігії дуже ревниво ставиться до питання про існування Бога. Найчастіше, атеїсти піддаються незаслуженої критики і неповаги за наявність своїх абсолютно законних поглядів. Але на дворі далеко не середньовіччя, так що атеїсти можуть постояти за свій особистий погляд на життя, не боячись подальшої інквізиції. Однак, ми хочемо зауважити, що дана стаття не спрямована на обмеження прав віруючих людей і не повинна розглядатися, як путівник до образи будь-кого. У нижчевикладене тексті представлений здоровий аргумент про висловлення однієї з точок зору.

Кроки

 1. 1

  Релігійна теорія створення всесвіту часто зустрічається з неприборканої критикою з боку науки. Адже за твердження, що Земля була створена 5 або 6 тисяч років тому можна навіть отримати "двійку" з біології, адже згідно з науковими фактами, підкреслюємо слово "фактам", а не припущеннями, наша планета сформувалася набагато раніше того.

 2. 2

  "Закадрити" науку на свою сторону. Продемонструйте повна відсутність наукового підходу в релігії, крім того, що існує кілька наукових теорій, які пояснюють чому паранормальне все ж має місце бути (написане вченими, а не релігійними ревнителями) і те, що вчені розуміють тільки 4% фактів про всесвіт. Різниця між наукою і релігією полягає в тому, що перша завжди погоджується переглянути свої теорії, положення і правила. І заковика полягає в тому, що, чим довше теорія підтверджується доказами, тим сильніше повинні бути докази, щоб її спростувати. Якщо ви запитаєте будь-якого релігійного людини про те, якщо вони приймуть на розгляд який-небудь доказ на користь неіснування його бога, то, швидше за все, ви почуєте тверде "ні". Тому релігія ніяк не може бути класифікована як наука, незалежно від її назви.

 3. 3

  Згадайте, що деякі релігійні напрямки можуть зажадати від вас "притуплення" свідомості з метою набуття віри. Доказом чого служить недавній експеримент, проведений вченими з Університету Британської Колумбії, які довели, що в основі кожної релігії лежить поняття того, що вам необхідно вірити і сприймати за правду те, що вам говорить хтось інший навіть незважаючи на те, що ваша свідомість повідомляє вам, що отримана інформація є брехливою і неконкретною. Існує навіть термін з цього приводу, - фідеїзм. Без фідеізма саме поняття релігії не зможе проіснувати.

 4. 4

  Продемонструйте їм те, що дотримання принципів моралі не потребує релігії. Суть полягає в тому, що левова частка всіх аморальних і жорстоких злочинів проти людства мала коріння, що йдуть в релігію, а здатність розрізняти погане від хорошого не вимагає наявності релігійного віросповідання. Більш того, деякі тварини, нездатні усвідомити людську ідею про релігію, є прекрасним прикладом розуміння моральної поведінки, розрізняючи добро від зла.

 5. 5

  `Випробуйте на міцність їх релігійне коріння. Прикладом того може послужити (якщо ваш співрозмовник християнин) те, що "диявол" не згадувався в релігійних літописах аж до того, як кочують монотеїстів але наштовхнулися на політеїстами, запозичуючи оригінальну ідею останніх.

 6. 6

  Скажіть, що будь-яка релігія протягом століть найчастіше використовувалася для контролю мас, ніж з метою освіти, прикладом чого, звичайно ж, є християнські хрестові походи і суїцидальні терористичні атаки деяких прихильників ісламу. Чи є в цьому всьому якась різниця?

 7. 7

  Націльтеся на релігійні рукописи. У разі Біблії існує безліч віршів, історій і байок, які були вигадані з метою докази будь-якої точки зору. Навіть ідея "Святої Трійці" була створена не яким-небудь богом, а Феофілом Антіохійським з метою отримання політичних вигод. Знайдіть логічні невідповідності і релігійні положення, створені з метою отримання влади.

 8. 8

  Поцікавтеся вашим опонентом. Запитайте прихильника релігії про причину його віросповідання, не рахуючи те, що його просто виростили в середовищі без вибору на що-небудь ще. Остерігайтеся сотень тисяч доказів існування Бога, які можуть пролитися на вас в гніві за замах на "святиню".

 9. 9

  Пролийте світло на той факт, що люди вірять тільки в те, у що їм кажуть треба вірити. Запитайте вашого співрозмовника, якщо він вірить в те, що властиво іншої релігії, наприклад, запитайте вашого єврейського приятеля, якщо він вірить в те, що Христос був сином Бога. Припустимо, він відповість негативно. Тоді запитайте про те, що вірив би він в Христа Спасителя, якби ваш опитуваний друг був вирощений в християнському середовищі.
 10. 10

  Поспорьте про те, що релігія часто використовувалася для пояснення незрозумілого. Греки звинувачували Посейдона в існуванні землетрусів, так як вони тоді ще й поняття не мали про рух тектонічних плит. Навряд чи б яка-небудь релігія з`явилася на світ, якби люди мали абсолютними знаннями про все на світі, так як у людей б не виникало страх невідомого і не змушував їх думки метатися в паніці під надмірним тиском стресу, народжуючи на світ релігійні істини.

 11. 11

  Запитайте про те, що трапиться після смерті. Багато християн спробують заманити вас в цю область, щоб переконати вас у перевагах попадання в рай. Однак, постарайтеся перенаправити їх удар в сторону того, що вже сталося. Що було до того, як ви народилися? Біблія не говорить нічого з цього приводу. А чому? А тому що людина не боїться думати про це, а от, якщо подумати про смерть, то відразу лізуть мурашки по шкірі, навіваючи плани про який-небудь спасіння. А якщо вам розкажуть про інциденти клінічної смерті, при яких люди бачили ангелів і небеса, то скажіть, що це пов`язано з тим, що мозок людини ще функціонує, відтворюючи заздалегідь запрограмований матеріал про те, що буде після смерті.

 12. 12

  Проста логіка. А ось і кілька прийомів простої логіки по доведенню того, що Бог не існує:
  • Християни вірять, що їх Бог всюдисущий і знає абсолютно все про те, що було, є і буде навіть до того, як ви встигнете про це подумати. При такому розкладі, немає місця бути "свободі вибору", а відповідно, навіщо карати нас пекельними муками за наші провини, якщо все було відомо і до нашого народження.
  • Вони також вірять, що Бог всемогутній. Проблема полягає в тому, що, чому тоді Бог не зупинить всі війни, які відбувалися в прошлом- відбуваються в сьогоденні і трапляться в майбутньому? Значить, Богу подобається спостерігати за нашими стражданнями і нікчемою, що виставляє його в образі психопата.
  • Однак, якщо християнський Бог не володіє всемогутністю, то, значить, він не зовсім і бог, а відповідно, його не існує.

 13. 13

  Поспорьте про те, що об`єкт може або існувати, або не існувати. Все, що існує у всесвіті може бути виміряна і оцінено щодо маси, енергії, місця розташування та інших характеристик. Наприклад, вчені досліджували мільйони явищ, починаючи від найменших атомів до галактик і скупчень галактик. Якщо щось не може бути науково досліджено і відповідно виміряна, то воно просто не існує.
  • Духовні представники в образі богів, дияволів, небес, адов, ангелів, дідів морозів і снігуроньок ніяк не можуть бути піддані науковому аналізу, а, відповідно, їх не існує.

Поради • В кінці вашої плідної бесіди ваш опонент замість виявлення логічної усвідомленості заявить що-небудь на зразок: "Дуже шкода, що ти потрапиш в пекло." У цей момент він покаже свою нездатність тверезо міркувати, переходячи на доказ своєї чудові як праведника. Хороший відповідь на таку постановку буде: "Ну я хоча б буду з друзями." Хоч це може і трохи шокувати прихильника релігії, але ви хоча б добре посмієтеся. У випадку, якщо ваш співрозмовник починає грубіянити, то скажіть: "Я потраплю в пекло тільки після вас".
 • Вас можуть запитати: "Якщо Великий вибух створив всесвіт, то що викликало Великий вибух?" Просто дайте відповідь: "Що створило Бога?" Якщо вам скажуть: "Бог завжди був і завжди буде", то він відповів на своє ж запитання.
 • Хоч немає нічого складного у вказівці недоліків певної релігії, набагато цікавіше буде попросити його спростувати вашу точку зору без вживання біблійних віршів і оповідей, що може призвести до повної капітуляції опонента.
 • Хоч ви і облав здоровим глуздом і логікою, ви ризикуєте натрапити на не гірше підготовленого релігійного прихильника, який припас сотні заготовлених аргументів на свою користь, які навіть можуть здатися і правдоподібними на перший погляд, але при більш ретельному аналізі, вони не витримають навіть першого раунду наукової критики.
 • Висловіться про подібність християнства і диктатури / Національної соціалістичної партії Адольфа Гітлера. У першому і останньому випадку через не послух має слідувати гірке покарання або "хто не з нами, той проти нас", або те, що тільки обрані потраплять до раю, а всі нечестивці повинні горіти в пеклі.
 • Пам`ятайте, що атеїсти не мають ніякої віри. Вам нема чого доводити крім того, що їх бог не існує. З іншого боку, релігійні люди запевняють, що вони знають те, що відбувається після смерті, так що, нехай вони спробують вам це довести.
 • Вашою метою є ознайомлення релігійної людини з існуванням протилежної точки зору. Завдяки вам, він навіть може зміцнити свою віру, а якщо він здасться, то, значить, не зовсім він вже й щиро вірив.
 • Використовуйте науку, як ваш засіб докази відсутності в світі богів. Пам`ятайте, що в науці все підлягає доведенню, навіть існування невидимих оку частинок.
 • Біблія є продуктом людської свідомості, який жив багато століть тому без наявності сучасних наукових відомостей. Проблема релігії в тому, що вона не прагне крокувати в ногу з часом, збуджуючи все більше і більше питань.
 • Згадуйте про те, що релігія за своєю суттю є расистом, племінної, фанатичною, чужої, абсурдною, що утискає права жінок і примусовою для дітей формою управління великими масами людей.

Попередження

 • Будьте поважні. Кожен з нас має право вірити в те, що хоче, якщо це не суперечить закону. Це стосується абсолютно всіх релігій і точок зору.
 • Більшість описаних вище кроків не є стовідсотковими науковими фактами. Перш ніж відстоювати якусь точку зору, вивчіть її, прочитайте багато корисних книг і статей, не тільки "WikiHow.com".
 • На відміну від інших систем вірування, атеїзм викликає негативні відгуки в свою сторону. Ви можете вірити в Бога, але, наприклад, не того, який описується в світових релігіях. Наприклад, скажіть, що я вірю в бога, як на істоту, з якого складається все на світі, включаючи людей, тварин, рослини і зірки.
 • Деякі люди звертаються до релігії з метою подолання психологічних і моральних складнощів, таких як втрата близької людини. Не потрібно сперечатися з людьми, які втратили близьких, намагаючись довести їм, що Бога немає. Дайте їм спочатку прийти в себе.
 • Постарайтеся продемонструвати те, що бути хорошим і законослухняною людиною можна і без релігії.
 • Немає ніякої необхідності в спробі довести всім, що Бога немає. Прийміть чужу думку, як таке, і ставитеся до нього з повагою. Нікого не ображайте і не осміювали. Будьте насамперед людиною. Різна точка зору на рахунок релігії не повинна припиняти дружбу між людьми. Дружите, любіть і будьте коханим, не дивлячись ні на що.
 • Будьте обережні, деякі люди можуть дуже агресивно поставитися до ваших доводів. Постарайтеся оцінити психічне здоров`я людини, перш ніж обговорювати з ним релігійні питання.