Як довести, що Бог існує (християнство)

Часто називається «Апологетика».


Чи насправді якась істота створило всесвіт? Чи знає воно, як це зробило, а також чи має сили, щоб, можливо, зробити це знову? Явило чи себе ця істота людству через особистість Ісуса Христа і чи продовжує керувати світом через Святого Духа, як стверджує Біблія? Чи є Бог Біблії кращим з можливих пояснень існування? Це основні утвердження християнства, а дана стаття дозволить вам представити переконливі докази того, що всі вищевикладені міркування - дійсно правда.Кроки

 1. 1

  Використовуйте Біблію як оповідний, вірний і поетичний джерело для розуміння божественного втручання (впливу) в повсякденні події (але не примус) і розвитку іудаїзму через раннє християнство, і що це також духовна дорожня карта створення і відкриває вищу мету і план Бога для людства. Вступне слово Біблії говорить: «Спочатку Бог створив небо і землю». (Книга Буття 1: 1) Питання: «Хто або що може сказати, хто або що дійсно поклало початок всесвіту?» Сучасна наука - хоча вона і не абсолютно впевнена що саме, коли і як: ~ Викладайте наукові теорії, які постулюють, що відома всесвіт дійсно бере свій початок з того, що називається «теорією Великого Вибуху» .Не має ніякого логічного сенсу стверджувати, що «абсолютно ніщо» могло б призвести той початковий вибух або що-небудь ще: «щось існувало» і «стало цьому причиною »- створюючи ті речі, з яких ми думаємо все почалося.

 2. 2

  Попросіть тих, хто не вірить в Бога взяти до уваги точність Біблії, т.е. про те, що:
  • Було «початок усього»,
  • В оповіданні Книги Буття про створення землі і життя було опис «розвитку від простого до складного».
  • Пояснює наш всесвіт набагато «раніше, ніж людство мало теорії / розробки або технології», щоб спробувати сформувати такі поняття і перевірити наукові твердження. Наприклад, Біблія каже:
   • «Він розпростер північ [напрямок] над« пустотою », і« повісив землю ні на чому ». (Іов 26: 7)
    • Як би письменник чотири тисячі років тому (2000р. До н.е.) знав, що земля «ні на чому не підвішена» - не прикріплена ні до чого, але гори були названі стовпами небес у віршах Іова 26:11: «Стовпи неба тремтять та страшаться від Його », - тобто .: гори« тремтять і дивуються »(поетична фраза).

 3. 3

  Покажіть зображення Бога, якого Біблія описує словами, як одкровення єдиного Бога. Він всезнаючий (все знає, спостерігає і все відчуває), всемогутній, що має образ, але не має звичайної фізичної плоті і крові, всюдисущий, вічний, незмінний, неподільний, що дає свободу вибору (свободу) з багатьма витікаючими наслідками / нагородами, а всі його турботи є причиною його досконалої любові. Біблія говорить: «Бог є дух ...» (Іоанн 4:24), і вона каже: «Бог є любов ...» (1 Іоан 4: 8), і що «досконала любов проганяє страх». Благоговійна взаємозалежність / взаємини і дивовижну витонченість, заповнюючи весь всесвіт, наводять на думку про планувальнику, творця, надлюдському архітекторі, що має необмежені знання і сили. Розум людей вимагає часу і, можливо, вічності, щоб дізнатися, чого вихідний розум (божественний розум) насправді досяг у створенні всесвіту і всього, що вона містить. Біблія говорить, що Бог створив людство по своєму образу (Книга Буття 1: 26-27), і логічно усвідомлювати, що людський розум здатний все більше і більше процвітати, просуватися в розумінні всесвіту, тому що людський розум має схожість з божественним розумом.

 4. 4

  Обговоріть те, як одна людина, відомий під ім`ям Ісус, виконав безліч старозавітних месіанських пророцтв і робив речі, які ніякої звичайна людина не міг би зробити. Було написано, що Ісус народився у Вифлеємі (Михей 5: 2) з коліна Юди (Книга Буття 49:10), і прийшов у храм (Малахія 3: 1) і воскрес із мертвих (Ісайя 53:11). Історичні джерела та археологічні докази встановлюють легітимність Ісуса з Назарета, як дійсно існуючої людини, настільки реального, як і будь-які інші відомі історичні постаті. Книги, звані євангеліями, документують життя і вчення Ісуса, а також існування і поширення християнства, як основний релігії, яка б показала мета Христа - дати вільний доступ до всіх чудесам через його підтримку / заступництво.

 5. 5

  Розвійте тему про недосконалому світі, але про те, де можливість зосередитися на «хорошому» (або оптимальному) результаті помітно перевищує безпросвітне життя, яку будь-хто міг би собі уявити, можливо, набагато гірше - якби вона була просто випадковою або ненавмисної і залежала від милості матеріальних неживих аспектів всесвіту. Їй властиво занепад, згасання, поломки, руйнування проти дивно самовідновлюються форм життя і людського буття, які можуть визуализироваться, подавати надію, побудувати і поліпшити багато речей. У той час як матеріальна всесвіт забезпечує нас всім необхідним для підтримки, поліпшення і насолоди життям, є також вишукані предмети розкоші, які не є необхідними для виживання і розмноження, наприклад, знання: мистецтво, музика і постійно розвиваються технології. Служить це ознакою байдужого космосу або є показником існування когось дуже дружньо розташованого на самонавчальним людям? Здається розумним висновок, що всесвіт матеріалізувалася завдяки присутності інтелектуальної сили / джерела. Коли хтось витрачає час, щоб дізнатися, як так багато речей працює правильно, щоб ми були тут, і як було б важко, можливо, пояснити, як ні що з цього взаємозалежного не працюватиме неправильно без звернення до Бога за чи проти цього (або до вірувань). Також, здається, ніби всесвіт була придумана для людей, враховуючи, наскільки вони феноменальні створення з рідкісною здатністю «бути процвітаючими», щоб максимально розвинути частково прихований потенціал світобудови.

 6. 6

  Поясніть, що є багато прикладів, які показують існування Бога, але потрібно вміти дивитися і усвідомлювати їх правдивість. Прийміть їх замість того, щоб сумніватися, постарайтеся побачити їх замість того, щоб закривати очі, і ви повірите, що Бог існує. Обговоріть, наскільки корисність і привабливість створених людьми речей при поданні не мають випадкових якостей, але є результатом нашої інтелектуальної природи і нашого природного захоплення порядком, рівновагою і красою. Подібним чином, було б нерозумно стверджувати, що виняткова корисність і привабливість речей в природі є випадковою, але, швидше за все, розумніше зробити висновок, що вони є результатом існування неперевершеного інтелекту, який також захоплюється порядком, рівновагою і красою. Творчість є основою і вершиною існування всього живого і неживого, і це справа кожної людини - спробувати пояснити його або її природне благоговіння перед цим відомим станом справ. Біблія говорить, що Бог створив все і був цілком задоволений своєю роботою.

Метод 1 з 2: Плани, приписи, придбані тільки протягом життя:

 1. 1

  Порадьте людям озирнутися навколо і подивитися на світ. Бачить він або вона тільки дерева, а не взаємозалежний ліс? Очевидно, що Бог існує, тому що його творіння - це не тільки щось одне, але і приписи для всього живого в біосфері світу, для галактики, в якій світ перебуває, і всесвіту, в якій розташована галактика - і Він є рушійною силою всього цього. Живі клітини, які були придумані і створені, щоб бути самовідтворюються клітинами або організмами.
  • Кожна система змішується, є взаємопов`язаної з іншими. «Всесвіт життя» здійснює свою діяльність у відповідності зі складними й точними інструкціями до формування трильйонів клітин, щоб правильно сконструювати одне життя, наприклад, людини. Хто або що розробив концепцію і сформулював ці взаємопов`язані інструкції? Біблія вказує, що Бог - це істота, яка сказало перші слова і, що Бог є джерелом усього життя (який містить у собі всі плани, гени і живі клітини, необхідні для втілення планів).
 2. 2

  Покажіть, як ці природні, взаємозалежні системи вказують на Бога, коли ви дивитеся на маленькі фабрики, необхідні в клітці, щоб побудувати і запустити одну з них (або з інших клітин в організмі і більше нізвідки в природі). Наприклад, простежте взаємозалежність послідовності подій, коли білки збираються виключно в живій клітині (що було в першу чергу: клітина або закони, що працюють тільки всередині неї і ніде більше).
  • Ці білки, як їм і належить, стають частиною структури організму і виконують безліч функцій, але їх формування вимагає поетапної переробки речовин нуклеїнових кислот, званих «нуклеотиди», цукру плюс азоту і фосфатів - ось звідки ті беруться. Всі вони були вироблені однією клітиною (або взаємодіючими клітинами багатоклітинного організму), слідуючи цілком конкретних планів.

 3. 3

  Обговоріть, звідки з`явилися важливі плани (цілеспрямовані інструкції) для існування життя: в «живих» клітинах. Інструкції мають сенс тільки коли обробляються існуючими «живими» клітинами, і вони діють тільки там.

 4. 4

  Усвідомте, що складність не має значення, тільки взаємозалежність матеріалів та інструкцій (планів) функціонує для конкретної системи. Чому? Мертві / неживі клітини не потребують і не використовують плани, ніяких процесів, нічого конструктивного (не можуть прочитати і слідувати генетичним планам).
  • Уявіть собі, як існуючої, живій клітині було необхідно використовувати ДНК і РНК (молекули кислоти). Вони працюють, як складальний конвеєр, відповідно до інструкцій до цієї «автоматизованої лінії зборки» (пояснюється нижче), шляхом зіставлення протилежних нуклеотидів ДНК і «інформаційної РНК» плюс «транспортної РНК» разом з «рибосомою» (формою РНК), яка йде по конвеєру: що є інформаційною РНК. На кожному третьому нуклеотиді інформаційної РНК, рибосома зупиняється і транспортна РНК приєднує амінокислоти, як чергова ланка в зростаючу ланцюг, який, зрештою, зійде з конвеєра, як один з трильйона білок, що формує живі системи.
  • ДНК-полімераза каталізує утворення ДНК. У цьому зв`язку виникає питання, що було першим, ДНК або ДНК-полімерази? Це тільки одна з багатьох подібних функцій і циклів, які становлять хімічне пристрій, виявлений у всіх живих клітинах. Якби будь-який з цих циклів порушився, життя не могла б існувати. Або існують інструкції, або не існує життя. Ось ще один пробіл, який не можна пояснити.

Метод 2 з 2: Людські особливості й інші думки

 1. 1

  Згадайте, що всі ми народжуємося зі знанням, що є щось правильне і неправильне, з безліччю можливостей оцінити простоту і елегантність, спілкуватися, аналізувати, синтезувати і обчислювати - плюс проектувати і будувати. Так що людям властиво отримувати задоволення від творчості, а не від безглуздого руйнування. Прочитайте Біблію і дізнайтеся, звідки виходить пізнання добра і зла: від Бога.

 2. 2

  Обговоріть той факт, що у кожного з нас є бажання шукати любов і визнання (Бог є любов...). З дитинства ми намагаємося заповнити порожнечу, яка існує всередині нас. Прагнення ділити життя з іншою людиною, насолоджуючись спілкуванням, походить від Адама і Єви, які мріяли кохати і бути коханими, як доповнюють один одного і як засіб для створення людства. Християнська ідея, що людство - це найцінніше творіння Бога, цілком логічна. Нам потрібне повітря і він оточує планету, яку ми називаємо своїм домом. Ми потребуємо воді, і вона падає в очищеному вигляді з неба. Ми повинні споживати їжу, щоб жити, і вона проростає із землі і знаходиться у воді і на суші в достатку. А модель сім`ї, що складається з батьків, подружжя та дітей, існує, щоб задовольнити нашу найбільшу потребу в любові. Візьміть до уваги, що сила, краса і знання однієї існують для настанови, розвитку і піднесення всього людства. Жодна інша релігія, крім християнства, дуже переконливо доводить, що життя - це дар любові від Бога, і наше життя має бути прожите в служіння людству (і приписують це Богу). Якщо ми віримо, що всьому відбувається є причина, значить, якщо речі створюються, то у них є будівельник і винахідник: Бог творіння.

 3. 3

  Ознайомтеся з деякими думками, відомими цитатами, які можна використовувати, щоб довести, що християнський Бог існує.
  • Коли я бачу всю велич космосу, я не можу не вірити, що за всім цим є Божественна рука. . Альберт Ейнштейн
  • Люди подорожують, щоб дивуватися висоті гір, величезним хвилям моря, безмежності океану, обертанням зірок, а повз себе проходять без подиву. Святий Августин
  • Я вірю в християнство точно так само, як вірю в схід сонця: не просто тому, що я бачу його, а тому, що, завдяки йому, я бачу все інше. Клайв Стейплз Льюїс


  • Деякі люди скаржаться, бо Бог помістив шипи на трояндах, у той час як інші вихваляють Бога за те, що помістив троянди серед шипів. Автор невідомий
  • `Якби Бог не існував, потрібно було б його придумати, щоб просто сказати спасибі. Пастор Роберт Шуллер
  • Язичницький філософ одного разу запитав християнина: «Де Бог?» Християнин відповів: «Дозвольте мені спочатку запитати вас, де ж Його немає?» Аарон Ерроусміт
  • Що мені дійсно цікаво знати - зміг би Бог створити світ інакше-іншими словами, накладає вимога логічної простоти обмеження на свободу вибору. Альберт Ейнштейн
   • Моя релігія полягає в скромному захопленні нескінченно вищим духом, котрі виявляють себе в найдрібніших деталях, які ми здатні сприймати нашим крихким і слабким розумом. Ця глибока емоційна впевненість в існуванні вищої розумної сили, яка проявила себе в незбагненною всесвіту, і є моя ідея Бога. Альберт Ейнштейн


Поради

 • Визнайте, що Бог може існувати у формі, яка значно відрізняється від того, що ви в даний час осмислюєте, бо Божі шляхи настільки піднесені над нашими, наскільки небо простягається навколо і за межі землі.
 • Дайте їм знати, що диво отримати силу Бога через Святий Дух доступно всім, хто просить. (Лука 11:13)
 • Для більшого богословського / філософського підходу, ознайомтеся з вступами до творів Клайв Стейплз Льюїс «Просто християнство» і «Страждання». Для суворо філософського підходу, слід вивчити космологічне доказ (Фома Аквінський або пізніше Вільям Лейн Крейг, Олександр Прус і Річард Тейлор) або телеологічний аргумент (Робін Коллінз). Онтологічний аргумент, хоча і доводить, що віра в Бога раціональна, і обґрунтовані доводи, як правило, не переконують людей через їх складних філософських міркувань (Алвін Плантінга і Роберт Мейдол). Остерігайтеся перекручених аргументів (наприклад, шипи на трояндах не є доказом того, що Бог не існує).
 • Обговоріть той факт, що людські істоти здаються схильними до віри в Бога. Здатність людини міркувати означає, що люди здатні визнати необхідність певних речей, щоб викликати деякі інші. Запитайте, чи є це якимось чином логічно зробити висновок, що випадковий вибух міг би привести до чогось ретельно організованому. Чи є космос найбільш найімовірніше результатом інтелекту і планування або сліпого випадку?
 • Якщо ви сподіваєтеся, що люди будуть поважати вашу думку, поважайте в першу чергу їх точку зору на шляхи до Ісуса Христа.
 • Покажіть абсурдність заперечення існування Бога. Яка ймовірність того, що торнадо, що пролітає над звалищем, випадково збере з валяються там матеріалів Боїнг-747? (Фред Хойл) Які шанси, що життя була сформована випадково? Сенс у тому, що є певні речі, які нерозумним силам просто не по плечу.
 • Будьте скромним і лагідним, даючи ясні послідовні відповіді.
 • Якщо люди заводять розмову про «Християнських хрестових походах» (1095-1291), під час яких безліч людей були вбиті, а розвинені цивілізації знищені, відповідайте їм, пояснюючи наскільки ці дії (хоча іноді і зроблені в ім`я християнства) насправді суперечать християнській доктрині. Всі люди занепалі, і, таким чином, схильні до аморальних вчинків.
 • Поставте під сумнів ідею, що релігія - це «ненауково». Гравітація - це невидима сила, яка дає зрозуміти, чому всі предмети падають на землю, тоді як Бог - це невидима сила, яка пояснює існування всесвіту, живих істот і виживання, зростання, а також розмноження організмів. Невже присвоювання чого-небудь поняття «природний» позбавляє від необхідності в Бога? Досліджуйте таємницю свідомості. Наскільки ймовірно те, що матерія сама по собі породила розум? Багато фізиків вважають, що будь-яка теорія була б неповною, якщо вона в якійсь мірі не враховувала б існування свідомості.
 • Підніміть питання про те, чому існує щось, а не ніщо? Питання «чому» передбачає визнання альтернативних можливостей. Чи може світобудову не існувати? Нелогічно припускати, що існування було спровоковано, тому що для того, щоб щось викликало чиєсь існування, воно повинно існувати до цього, таким чином позбавляючи це можливості бути причиною існування. Однак, можливість передує всьому. Яка субстанція можливості? Затверджуйте, що Бог - це вічне джерело нескінченних можливостей.
 • Зрозумійте, що, строго кажучи, якщо ви хочете, щоб ваша інформації розглядалася як знання або факт, або істина, вона повинна бути отримана шляхом власного спостереження і досвіду. Однак, можливо, існує достатньо доказів, що мають відношення до теми, щоб переконати людину прийти до логічного висновку, а в деяких випадках докази можуть бути настільки надзвичайними, щоб можна було б сказати, що вірно припустити, ніби індивідуальна точка зору є точною. Розглядаючи доступні аргументи, для всіх зацікавлених сторін краще почати з припущення, що існування або не існування Бога - це спірне питання.
 • Якщо вас критикують за вашу віру в Бога, ви можете відзначити, що вважати, ніби саме неймовірне сталося само по собі, вимагає більше віри, ніж повірити в те, що надлюдська сила, така як Бог, створила надлюдську винахід, таке як всесвіт. У цьому зв`язку виникає питання, хто придумав Бога? Деякі люди дотримуються думки, що якщо Бог може існувати без творця, тоді чому цього не може всесвіт? Ви не повинні мати відповіді на всі питання. Всесвіт, здається, підходить людині, як рукавичка на руку. Запитайте чи можливо це, що нам дійсно могло б так повезти?
 • Поясніть, як теорії креаціонізму і еволюції не є взаємовиключними. Обговоріть несхожість кожної окремої частини матерії у Всесвіті, генеруючої спонтанно. Наприклад, чи дійсно всі «органічні» сполуки вуглецю у всесвіті виникли без будь-якої допомоги, формуючись випадково? Це виходить за межі еволюції, тому що як з`явилися взаємозалежні компоненти першої клітини? Еволюція деталізує, як виживання найбільш пристосованих особин призводить до появи найсильніших, але вона не описує детально народження першої живого, самовоспроизводящегося, що вміє виживати, цілеспрямованого організму.
 • Деякі люди можуть заперечити: «Якщо християнський Бог існує, тоді де всі чудеса, про який йдеться в Біблії?» Дайте їм знати, що ці чудеса відбуваються, і покажіть приклади
 • Зрозумійте, що грубо намагатися нав`язати свої переконання людям. Навчайте їх, наводячи приклади і розповідаючи історії (притчі): це буде показником вашої доброти, так як ви можете врятувати їхні душі від вічних мук (визначення взято з dictionary.com: «майбутній стан нечестивих»)

Попередження

 • Цитуйте Ейнштейна з обережністю, тому що багато вчених і миряни вважають, що Ейнштейн говорив поетично про рушійну силу фізичного всесвіту, ентропії і теорії рушійної сили біологічної всесвіту, званої природним відбором. Більше того, Ейнштейн ні християнином. Насправді, часто згадується про те, що він сам відносив себе до агностиків Багато провідні вчені вірили і продовжують вірити в правдивість християнства (Гедель, Полкінхорн, Коллінз, Міллер, Джінджеріч, Дайсон та ін.). Але незалежно від того, яким геніальним може бути людина, правда твердження не залежить від того, вірить у неї хтось чи ні. Тому християнство може бути істинною (і є вагомі причини для цього), навіть якщо більшість професіоналів в будь-якій області можуть не вірити, що це правда.
 • Для деяких людей «бачити - значить вірити»: висловлений аргумент не стає дійсним (або недійсним). Аргументи можуть стосуватися одного або більше логічним методам. Вони можуть допомогти переконати деяких людей- проте деякі, хто розуміє пропозіціональное числення або епістемологію, можуть звернути ці твердження на свою користь.
  • Неймовірним для вас буде переконати таку особистість, що християнство є досконалою правдою просто тому, що так говорить Біблія. Така людина повинна прийняти Бога і Христа на основі віри, розуміючи, що віра приходить від здатності чути, а ця можливість з`являється тому, що хтось обізнаний ...
 • Біблія не може бути хорошим джерелом аргументів атеїстів (оскільки вони не вірять в Бога, вони, ймовірно, не вірять в Бога - автора книг).
 • Неважливо, наскільки ви переконливо говорите про істину християнства, будьте достатньо смиренним, щоб розглянути можливість того, що ви, можливо, помиляєтеся в деталях або значенні правди. Тим не менш, усвідомте, що наш розгляд власної схильності помилок не доводить, що Бог помиляється яким би то не було чином ...